Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Triša piše dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Triša piše dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 40>
Korisnik
Poruka
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 20:27
eto triša žao mi je što nisam vidio tvoj vrt,ali svečano obečajem neče proći dugo i eto mene u tvom vrtu.moram samo nači sponzore
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2008 u 21:52
Skitnice glavno da smo se mi vidjeli, moj vrt neće pobjeći, a ti ćeš sigurno uskoro opet na neki put prema Rijeci ili tu negdje.
Možda do tada procvatu i narančasti zumbuli.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2008 u 22:09
Danas je jedan predivan sunčani dan počeo divno. preuzela sam biljke koje mi je poslala andrea01, koja me jako razveselila punom najlon vrećicom pravim pravcatim biljkicama, čiji korijeni obiluju samoborskom zemljom.
 
 
 
Za sve sam našla mjesto, izmislila ako ga nije bilo, sada željno čekam proljeće.
 
Ovdje ispred ruža najbolje mjesto su dobili campanula i plox.
 
 
Žuta pupavica biti će visoka, pa je pod zidom
 
 
Žuta rudbekija dobila mali kameni vrtić ispred ružmarina.
 
 
Ovdje se smjestio digitalis
 
 
Andreina hortenzija
 
 
Alyssum - ne bi trebao narasti velika, pa će mu ovo mjesto odgovarati.
 
 
Ivančice se smjestile podno ruže penjačice u društvu svojih imenjakinja
 
 
Tritome j jako velikoj tegli čekati će proljeće (tegla 45x45)
 
 
Ukrasni krumpir dobila sam u reznicama s preslatkim plavim cvjetićem, koji se održao svježim da mi se pohvali kako izgleda, stavila sam ga u vodu da čeka zakorjenjivanje, zajedno sa jednim koji mi je doputovao iz Solina.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2008 u 22:28
Bar sam ti dala "slatkog" posla!!!!
Kad ja ne mogu čeprkati po vrtu, nek drugi to rade!!! smile156
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 07:12
Uživam u svemu, ali najveći mi je "gušt" kad ovako nešto dobijem, jer to onda pratim, a to što sam malo pomješala neke biljke, morat ćeš doći k meni da ih prepoznaš.
Idem uSkradnik,a li jedva čekam da se vratim u svoje dvorište, jer tamo sada nema više ništa zanimljivog.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 07:43
Bravo Triša, našlo se mjesta za darovane biljčice kao da je tvoj vrt na pola pun - a ne prepun SmileSmileSmile  To samo pokazuje da si čarobnjak u vrtu!!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 09:51
Sad buš morala "kajkati" tom cvijeću! Tak je Andrea delala- vidla sam!
Ak trebaš instrukcije kaj kom treba reči javi- bum ti povedala kak! Wink
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 18:48
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Sad buš morala "kajkati" tom cvijeću! Tak je Andrea delala- vidla sam!
Ak trebaš instrukcije kaj kom treba reči javi- bum ti povedala kak! Wink

LOL Pa, kaj si me već morala odati? To sam joj htjela ispričati tek kad vidim kak se razvijaju! Ali, znam ja tebe, i ti bi da ideš u nadzor sa mnom do Rijeke!!! LOL Big%20smile Wink
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 18:56
Suseda- čitaš mi misli!!! Wink
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 09:23
Mislim da će Trišine nove biljčice vrlo brzo skapirati naš dijalekt, ako se budu mučile, dobit će od mene dodatne instrukcije Wink
Andrea, ovi su tvoji pelceri došli u prave ruke !!!
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 11:11
Triša čak se može i iščitati koliko si sretna!!!
Drago mi je da si se ponovila.
A što se tiče kajkanja, ma samo ti njemu pričaj kako god hoćeš i ono će te lijepo razveseliti...
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 13:45
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Mislim da će Trišine nove biljčice vrlo brzo skapirati naš dijalekt, ako se budu mučile, dobit će od mene dodatne instrukcije Wink
Andrea, ovi su tvoji pelceri došli u prave ruke !!!


Ter će se navadit po domaću. Ni čakavski furešti zajik.Wink
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2008 u 18:17

Ljudi ako treba da uspiju kajkat ću ima ujutro dok se ne priviknu, a navečer već možemo čakati.

 

Danas su došle neke nove sjemenkice i jedna nova biljčica iz Skradnika.Dobila sam žuti noćurak, pa se već u proljeće veselim cvjetovima, jer iz sjemenki ide tek iduću godinu.

Sutra mu tražim mjeto u dvorištu i dobijete sliku.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 15:20
Osim Andreinih biljki, koje se drže savršeno - godila ima je izgleda ova kiša, danas su stigle i Shashine.
Ostići svi popikani u zemlju - mislim da ima i narančastih pa se baš veselim.
Encijan - plavi naravno sa zemljom i debelim korjenom već dobio svoje mjesto pod suncem, slika slijedi kasnije, jer je počelo pljuštati, ali taman sam ga uspjela zasaditi.
 
Da još nisam pronašla mjesto žutom noćurku, jer on naraste prilično velik, pa moram malo progruntati, gdje bi mu bilo zgodno.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 20:53
Mislim da je najpametnije da sa kata na ogradu spustiš neku mežu pa onda možeš napraitit viseće vrtove po ciiiiiijelom dvorištu! Skupljaš kao hrčak i čovjek bi mogao pomislitit da imaš nekoliko stotina kvadrata dvorišta! Veseli me tvoja sreća!
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2008 u 22:42
Smislite će ona neke viseće vrtove. Inventivnosti joj ne fali. Zamisli pustiti nju ovako punu volje i energije kod mene cca od ožujka do svibnja. Promijenila bi pol sela .smile161
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2008 u 16:34
Danas sam od SilveK dobila gomilu - doslovno sjemenki. Sad već radim planove,k ako da se malo proširim, no dobro ima mjesta u vikendici, ali ja bih htjela i tu i tamo.
Veseli me što ima puno "plavog" - hvala SilveK što si mi to napisala, pa vjerujem da će jednim djelićem mog dvorišta dominirati plava boja.
U okolici kuće - naravno to nije moj teren, ali nije ničiji, odnosno gradski je već će se naći mjesta za malo mojih biljkica, pa nek se šareni ispred ambulante. Osim toga 2m od moje kuće je dugačka ograda od vrtića i jaslica, pa će viseći vrtovi moći i na tu ogradu, a vjerujem da neće nikome smetati. Tete u vrtiću  su super, ali ih izgleda ne zanima cvijeće, iako se uvijek dive mom dvorištu.
 
Ako i to bude premalo uguram se kod Vere 4, pa nek njen mužić misli što će sa nama.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2008 u 20:42
Tak dugo dok se imaš kamo širiti s biljčicama je dobro....čije god da bilo, mislim da se nitko nebu bunilLOL
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2008 u 22:58
taman su se andreine žuta pupavica i rudbekia primile i potjerale listove,kad je danas jača polovica morala nekaj na štalu virnuti i prisloni lojtre 10 cm od biljčica smile42 skoro me infarkt lupio...i sve gledam gdje će gaznuti joj joj 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 16:41
Dan je bio predivan, pa sam ga iskoristila za neke sitnije radove u dvorištu.
Iskopala sam gomolje dalia, pa ću ih spremiti do proljeća
 
 
Lukovice koje sam donijela iz vikendice kada nam je susjed dao nekoliko kariola zemlje bile su u zemlji, a mm zamislite čuda ih je spremio - ne znam što su pa sam u dilemi dali da ih posadim sada ili pustim do proljeća, pustila sam da se malo osuše
 
 
Mali sam kamenjar u promjeru oko 40 cm napravila za noćurak koji sam dobila od susjede u vikendici - to je sada mala biljčica, no mogla bi se jako razrasti, možda čak i cvjetati odmah slijedeće godine , jer kažu da iz sjemenke cvjeta tek iduću godinu
 
 
Jako sam sretna jer su se korjenkove japanske anemone već lijepo zazelenile.
 
 
Ovaj sam neven našla doslovce na smetištu, netko ga je bacio, a on procvjetao. Donijela sam ga doma i posadila u posudu - na proljeće ćemo vidjeti.
 
 
Porezala sam malo bršljan ,a još imam u planu orezati i dva stabla amula, no tu trebam pomoć mm. pa ćemo to neki drugi dan.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 40>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.