Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Prirodni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - arčilend
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


arčilend

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 54>
Korisnik
Poruka
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 00:14
Svaki put nesto novo za vidjeti ! Stvarno ste super vrijedni !
Saljem ti lijepe pozdrave do iduceg susreta u tvojem Arcilendu !

                                                    Blumen bilder
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 00:21
...rukola...samo što ne procveta...

pored rukole su jagode "mesečarke"...ima i jedna sadnica rabarbare...malecna...prošle godine sam kupila dve sadnice...jedna je u transportu bila polomljena...to je ova...posadila sam ono što je ostalo od nje...ubrzo nakon sadnje sasušio se listić koji je virio iz zemlje...mislila sam da je izgubljena...stavila sam jedan kočić za svaki slučaj...kad ona izvirila...
tu je i jedna sadnica hmelja...njega moram da presadim, pošto je agresivan...nije mu tu mesto...
ima i belog luka...



vraćam se ponovo na rukolu...kao da nije obična rukola...rekla bih da je ovo višegodišnja biljka...nju sam dobila na poklon iz vrtnog centra "Mali vrt"...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 00:30
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Svaki put nesto novo za vidjeti ! Stvarno ste super vrijedni !
Saljem ti lijepe pozdrave do iduceg susreta u tvojem Arcilendu !

                                                    Blumen bilder


...gute Fee, uvek si dobrodošla...trudim se da sredim ovu moju džunglu, ali jako je teško...priroda uvek sve vraća u pređašnje stanje, tako da mi se ponekad čini da je to uzaludan posao...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 00:40
vlašac...beli luk...prazi luk...jagode...radič...pitomi slez...rabarbara...čudne li kombinacije...
...



kiselica...sejala sam još neke stvari...ali više nemam pojima gde je šta...

pametan piše, budala pamti...
niti sam zapisala...niti sam zapamtila......

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 00:51


vinova loza...i...korov...treba to okopati...ima ih "samo" hiljadu...
majko mila, kopaću ga do berbe...


"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 01:01
...


"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 01:06
kruška...



jabuka...



zdravac, oko stabla oraha...



"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 01:20
......


...krenuo da niče krompir...


....uveče...kad sam krenula kući, opet sam prošla kraj sanduka sa krompirom...nešto se desilo sa njim...listići se omlitavili...imaju neku braonkastu boju...nisam stigla da slikam...prvo sam pomoslila da je slana (ujutru je bilo slane)...
to mi je prvo palo na pamet, jer nisam bila sigurna da li sam ga slikala tog dana ili predhodnog...
...slika je bila od tog jutra (provereno...kući)...
posle sam posumljala na  ...ali nije bilo jako...
na kraju bolest...ali koja...šta uraditi...i da li uopšte ima pomoći, ako je u pitanju plamenjača??????
i da li je moguće da se tako brzo zarazi...samo nakon 4h...


"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 01:45


...  ... ......












"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 01:57

...u tegli su rutave bube...skupljene na cvetovima voćki...


"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 02:01

...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 02:23
...
reka...vidi se topola u daljini...baš se oduži ovaj put, kad idemo uz reku...okolo...





orjentir...topola...





topole koje se vide na levoj strani su odmah ispod arčilenda...







...topole izbliza...iza njih su vrhovi krušaka iz arčilenda...


"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 08:23
Draga moja, svratila sam i prošetala... sve ti je tako lijepo... a kako i ne bi bilo kad ulažeš toliki trudsmile160
Mislim da je za krumpir ipak "krivo" sunce, nekako mi je rano za plamenjaču, ona obično dolazi tijekom svibnja, kad treba raditi zaštitu na krumpiru - znači kada je dosta kiše i vlage, a temperatura je iznad 18 stupnjeva. No, to je samo moje mišljenje, pa uzmi s rezervom. Smile
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 13:37
Nisam nekakav povrtlar al mislim da ti je krumpir stradao od mraza. Mislim da je prerano za nekakvu bolest, bit će da je ipak od hladnoće.
Baš mi se sviđa raznoliko voće koje si posadila. Bit će kod tebe kao u raju. Jel se sezona otvara sad za 01. svibanj ?
smile78
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 20:05
Prošetala pa da
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 20:47
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Draga moja, svratila sam i prošetala... sve ti je tako lijepo... a kako i ne bi bilo kad ulažeš toliki trudsmile160
Mislim da je za krumpir ipak "krivo" sunce, nekako mi je rano za plamenjaču, ona obično dolazi tijekom svibnja, kad treba raditi zaštitu na krumpiru - znači kada je dosta kiše i vlage, a temperatura je iznad 18 stupnjeva. No, to je samo moje mišljenje, pa uzmi s rezervom. Smile



bugice ...u pravu si nije plamenjača...a nije ni sunce, već mraz...zvala sam
PSS (poljoprivredna stručna služba)...
prvo nisu znali šta može da bude...posle me zvao stručnjak za povrće...kaže da je ujutru bilo mraza (minus 3)...krompir je najosetljiviji kad niče...ali kažu da će se oporaviti...samo što se krtola oslabi...šteta...to je sorta Marabel...nju sam ranije posadila...
crveni krompir Laura, posađen je dvadeset dana kasnije, i on još nije niknuo...to mi je za Nauk...sledeće godine neću da brzam...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 21:17
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

Nisam nekakav povrtlar al mislim da ti je krumpir stradao od mraza. Mislim da je prerano za nekakvu bolest, bit će da je ipak od hladnoće.
Baš mi se sviđa raznoliko voće koje si posadila. Bit će kod tebe kao u raju. Jel se sezona otvara sad za 01. svibanj ?
smile78


rajski vrtovi,
...u pravu si...krompir je stradao od mraza (minus 3)...ujutru...izmzli i listići mladih oraha...sve do visine od 2 metara...šta ćeš...baš sam se nasekirala, ali ovi iz PSS kažu da će se oporaviti...jedino će krtole oslabiti i biće manje roda...
voćnih drvaca ima na pretek...starih oraha i trešnji...šljiva starih, a ima i mladih koje smo mi sadili...jabuka (raznih)...krušaka starih preko 50 godina, a ima i novih koje smo ja i MM sadili...
nekoliko mladih drvaca trešnji...onih krupnih...breskvi...nektarina...kajsija...
tu su višnje...marele...ruska šljiva...kupina...malina...pitomi kesten...ribizle (crne i crvene)...josta (valjda se tako zove)...pitomi dren...i na kraju godži...i vinova loza...
svašta sadimo...valjda će, jednog dana, biti voća kolko ti srce želi...
već je raj...zato što je van grada...zelenilo...ptičija filharmonija...
stara tešnja (stradala od gromova), sva je izbušena...ima rupe, prečnika 10cm...u tim rupama, neke crne ptice imaju svoja gnezda...i mlade...

1.svibanj...... ...
tradicionalno, prvomajski uranak je u arčilendu...bude jako veselo...MM svira harmoniku...naši prijatelji svi muzikalni...jedan svira gitaru i klatinet...drugi opet gitaru...svi fantastično pevaju...jedan par ima dve ćerke...jedna operska pevačica...druga je na master studijama, odsek violina...
jedino ja štrčim...ali koga briga za to...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 21:20
Originalno poslano od člana @kaktus @kaktus napisao:

Prošetala pa da


@kaktus, ...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2015 u 11:41
kad vidim da nesto neide po planu stegne me oko srca a toliko se trudis...kutije plasticne za zastitu pa kako se samo sjetis...odlican staklenik...malo zice i najlona truda i evo gasmile99....a krompir ce biti dobro...na mom se svako malo zavuce cuko pa legne ,pase m topla slama i stalno samo da mu je tamo i evo ti mog krompura dize se sasvim dobro...ja sam tu u dvoristu pa polijem slamu da nije suha i zeznem ga pa neide a ti si ipak daleo a nemozes sve kontrolirati.Wink
...trud ce se isplatiit vjerujem da hoce jer ste zasluzili...smile57
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2015 u 12:00

Bitno da krumpir nije do kraja stradao, bude se oporavio. Nije mi mraz pao na pamet... a bilo ga je i kod mene... Dobro da si saznala gdje je problem, korisno će biti za slijedeću godinu. I, draga moja, nadam se raspjevanim i rasplesanim fotkicama prvog maja... smile83

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 54>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.