Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Argentina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Argentina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 47>
Korisnik
Poruka
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 22:30
Bravo majstore, svaki put ponovno iznenadiš svojom reportažom. Clap
Uživala sam!
život je more
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 00:10
Pratim tvoje predivno putovanje !!!!!
Ne ostavim često poruku jer mi je ljepše gledati tvoje slike i čitati reportažu.
 
Puno pozdrava tebi i tvojim rođacima, posebno mojoj imenjakinji Ljiljani, iz Slavonije. smile78
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 11:07
Dr.žislave,
hvala ti na svakoj slici koju god prikažeš, opišeš. Sa zanimanjem pratim tvoje putovanje.
Rasadnik i hortenzije, fuksije, kile i kile čokolade, lizalice Smile, mob., domino. Koje ideje Tongue!
Mislim da bi igra domina malo duže potrajala sad kod nas Wink.
Za piknik ćemo se dogovoriti kada nam se vratiš.
Mira K i Nataly, pa zmije se boje vatre i to još noću, a ako zapalimo i mali komad gume, nema ih i km okolo Smile.
Držislave, puno pozdrava tebi i svima u Argentini.

                  


Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 23:36
Kada ste me tako lijepo pohvalili odmah sam dobio volju za nastavak priče o plažama jezera Lacar. Danas vas vodim na sam kraj jezera, na samu granicu s Čileom gdje se nalazi plaža...

Na vrh
NivesZ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NivesZ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 23:45
Bok,bok! Z.Z.je otisao na put jos 28.12. tako da se ne mogu pravdati njime. Pratim,gledam,ali ne pisem. Neki puta stvarno ne znam sto bih rekla od sve te ljepote. Nadam se da nisi zaboravio na šećere,a mozes mi donijeti i jedan mali kamencic,necu se ljutiti. Recimo,iz Brazila! Ove cokoladne slike su ludilo,ma sve slike su ti ludilo. Ali,moram te razocarati,cini mi se da kcer nije na tatu!Sorry! Lijepi pozdrav iz Lica na plus 3!Tongue
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 23:46
                                                                                                     Hua Hum

Španjolci slovo H pišu ali ga ne čitaju (meni je to jedna od većih prepreka u učenju španjolskog) tako da se naziv ove plaže, a i rijeke koja iz Čilea utječe u jezero, čita UA UM, a što na jeziku Mapuche indijanaca znači: ”Rupa na nebu”. Nisam našao razlog ovog imena, ali indijanci ga sigurno znaju.

Mol na plaži Hua Hum.




Pogled na plažu Hua Hum. Došli smo prilično rano ujutro tako da još nije bilo ljudi.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 23:54
Uz plažu se nalazi restoran koji u svom vrtu ima posađeno i ovo cvijeće.



Poslikao sam ga izbliza...



... te sam došao do zaključka da bi se moglo raditi o Armeria maritima, a ovdje ga zovu Flor de papel - Cvijet od papir.
Korijenko, Lantana molim za pomoć.
Uh nisam trebao navoditi imena opet će me “optužiti” da nekoga nisam stavio na popis.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 23:57
Osim ovog cvijeta, ovdje smo našli grm ogrozda.



Jednog umornog letača.



I ovu povijesnu kuću, koja je stara preko 100 godina.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 00:21
Sama plaža Hua Hum nije posebno posjećena i ne bi ju opisivao da ona nije važno ishodište za rafting na rijeci Hua Hum, ali i za odlazak do termalnog izvora uz jezero Queni.

Karta koja prikazuje put do termalnih izvora.


Da bi povezo prošlu priču s ovom, te da vam je lakše pratiti malo ću objasniti ovu kartu. Iz gornjeg desnog ugla kreće cesta koja se odmah odvaja za Cascadu. Radi se o slapu Chachin o kojem sam pisao prije par dana. Oznaka A? je kratica za Arroyo što na argentinskom znači potok.
Još samo jedan prijevod pa idemo dalje. U riječniku Mapuche jezika sam pronašao da riječ Queni znači: ”Pročišćavati zemljište”.

Do campinga smo išli autom. Prešli smo ova dva potoka kroz vodu jer tu nema mosta. Na potoku Queni dočekala su nas ova dva konja, koji se uopće nisu uzbuđivali što im mi autom mutimo vodu.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 00:28
Nakon što smo ostavili auto, a prije polaska na put Andrija, Ljiljana i ja smo lijepo ručali na panju. Ova boca vina nije samo za ukras.



Poslije ručka Ljiljana i ja smo krenuli na put od 4 km koji će nas dovesti do termalnog izvora, a Andrija je otiša na jezero pecati ribe.

Put nas je prvo vodio kroz bambuse,



zatim uz polje Amancaya,




a jednog sam morao uslikati izbliza. (Diskretno mi dajte do znanja kada postanem dosadan s ovim amancayima).

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 00:30
Opet sam naišao na neko bobičasto voće kojemu (još uvijek) ne znam imena. Ljiljana je rekla da je jestivo, ali ja rađe nisam probao.



Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 00:40
Kada smo stigli do potoka Chachin, znali smo da smo blizu našeg cilja.



Zaista, ubrzo su se pokazale table koje su nas obavijestile da smo stigli.



Od ovih svih obavijesti prevest ću samo najvažnije:

Odmorite se prije ulaska u termalne vode!

Ne zadržavajte se dulje od 15 min. u vodi!

Zabranjena je upotreba detergenta, sapuna i šampona u termalnim vodama.

Ponašajte se kao mačke: zakopajte svoj izmet i toaletni papir 100 metara od vode.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 00:47
Termalna voda izvire doslovno iz stijene i to na više mjesta.



Voda je vrlo topla, i na samom izvoru nisam mogao dulje držati ruku u vodi. Od izvora se formira potočić koji se preko više slapova spušta prema jezeru.



Najljepše kupanje je ispod ovog slapa. Temparatura vode je ovdje oko 35 stupnjeva i treba vremena da se čovjek privikne na ovu toplinu. Mojoj Ljiljani nije trebalo dugo da se privikne. Poznam još neke ljude kojima bi ova temparatura bila baš po volji.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 00:54
Nakon što smo se okupali i dobrano ugrijali jedva smo čekali da dođemo do jezera da se malo ohladimo u normalnoj vodi.



I dok se Ljiljana kupala ja sam sa svojim fotićem bio u lovu.

Prvo ova libela (stvarno se tako zove).



A zatim ovaj gušter Liolaemus tenuis



Za utjehu našim zmijobojažljivcima u ovom dijelu Argentine ne žive zmije, a od guštera (koji se vrlo rijetko vide), živi samo ova i jedna drga vrsta koja sliči našim guštericama.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 00:58
Kada smo krenuli natrag prema autu, sunce je već polako zalazilo, stvarajući u šumi lijepe prizore igre svjetla i sjene.



Oko nas nije bilo nikoga, a ispratio nas je ovaj stari patuljak,



i usamljena fuksija, koja se već spremala za spavanje.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 01:02
Nedaleko od mjesta gdje smo ostavili auto Andrija je još uvijek pecao.



Dozvao sam ga, a on je izašao na obalu s ovom prelijepom pastrvom (samo da se zna ovo nije jedina pastrva koju je taj dan upecao).



Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 01:04
Ovo je bila priča o danu provedenom na plaži Hua Hum i termama Queni.

Idući puta vodim vas na novu plažu, a do kraja obilaska ostale su još tri.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 08:07
Originalno poslano od člana dr.žislav dr.žislav napisao:

Uz plažu se nalazi restoran koji u svom vrtu ima posađeno i ovo cvijeće.

 

Poslikao sam ga izbliza...



... te sam došao do zaključka da bi se moglo raditi o Armeria maritima, a ovdje ga zovu Flor de papel - Cvijet od papir.
Korijenko, Lantana molim za pomoć.
Uh nisam trebao navoditi imena opet će me “optužiti” da nekoga nisam stavio na popis.



Nije armeria maritima a ja nisam na popisu pa neću napisati ime LOL.

Šalim se, mislim da je to godetia.


Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 10:09
predivna priroda majstorski uslikana! ja ne vidim staru kuću, baš bi je volila viditi.ni umornog letača.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 10:49
Ovo je raj na zemlji.
Nebo, planine, jezero i u njemu oslikano nebo i planine. Ua Um.
Biocenoza je tako predivna, i još k tome i prirodni jacuzzi Tongue.
Dosaditi, sa ovakvim slikama? Šta ti pada na pamet!
Mogu samo zamišljati ovu ljepotu i uživati.
Hvala ti na tome.
Puno pozdrava Ljiljani i Andriji, a tebi sve pohvale. Uživaj!
                 smile79

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.