Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 282283284285286 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 18:46
Na donjoj strani listova arabicuma( na nekoliko njih) sam danas ugledala neke minijaturne crne bubice. Da li je netko imao nešto slično? Biljke izgledaju dobro za sada.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 19:39
Arabicum je (bar kod mene) magnet za kojekakve napasnike, od vunaste ušu pa do crvenog pauka i grinja. Pošpricaj s otopinom sapuna cijelu biljku, posebno pazi da dobro našpricaš donji dio listova
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2013 u 23:05
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

Andina, ja bih se slozila da nije do ljuskice nego do plijesni, tvoja biljcica pokazuje tipicno polijeganje na koje su oni jako osjetljivi dok su jako mali. Ja svoje poprskam fungicidom a skidam im ljuskice jako jako rano. Taj ne bude prezivio ali problematican ti je zapravo ovaj sa opnom, jer tesko ju sami probijaju kad se osusi.


Ok, onda je plijesan bila  na tom malcu koji je proklijao i na još dvije neproklijale sjemenke. Njima ni cimet nije pomogao. No, nasreću, onaj s opnom se uspio probiti i već širi kotiledone. Big smile

E sad, što se tiče tog fungicida, ruže sam prskala Antracolom, ali kod adeniuma to još nisam koristila.  Nemojte mi se smijati, ali moram pitati: Koji fungicid vi koristite i  kako spravljate otopinu? Našla sam na netu hrpu fungicida pod različitim nazivima za vinovu lozu, za voće, šećernu repu, lubenice ...  2 g u 10 l vode...Confused Ništa o cvijeću i ništa u malim dozama kako bi se primijenilo na dvije-tri sjemenke. Confused Ako odoka odmjerim 0,2 g na 1 l vode (što mi je nemoguće učiniti točno jer nemam apotekarsku vaguTongue) i ta mi otopina stoji recimo dva- tri mjeseca, hoće li ona biti i dalje upotrebljiva?  I zašto jednostavno ne naprave za nas hobiste neku gotovu otopinu fungicida u spreju veličine dezodoransa?!Angry
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 07:49
Za dezinfekciju sjemena upotrebljavam varikinu u spreju. Kod mene ju prodaju u Eurospinu (talijanski diskont) pod imenom „candeggina sprey“. Sjeme istresem u ono malo sito za čaj, pošpricam i pustim da djeluje  dvije- tri minute. Navučem gumene rukavice i nježno tarem prstom sjeme po situ. Nakon toga dobro isperem vodom i to je to.

Za biljke upotrebljavam Captan – kontaktni funficid u prahu kojeg je potrebno otopiti u vodi kupujem ga u  MBM Lučko 100 g./ 16 kn. i  Previcure kombinirano kontaktno-sistemični fungicid. Za doziranje upotrebljavam plastične injekcije. Približno  1 ml. = 1 g.  obično napravim malo jače koncentracije od navedenih. 

Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 08:11
Andina, imas hrpu fungicida u prodaji, jer su sijanci manje vise svega osjetljivi na polijeganje i plijesni.
Trenutacno koristim Previcur, njega bi cak trebalo biti u malim pakiranjima za kupiti (moj je u bocici od hmmm deci i pol? Tako nesto, nisu imali manje kad sam kupovala). Osim toga dobar je captan, systhane, trepak, quadris... Nisam probala da li bi isli oni sa bakrom. S obzirom da cesto u poljoapotekama radnici ne znaju koje su aktivne tvari preparata, ali svi imaju katalog proizvoda, ja kad dodjem ako nemaju sta trazim uzicam da mi daju taj katalog, pa trazim genericki isti preparat (kao kod lijekova, obicno imas vise preparata od razlicitih proizvodjaca koji koriste istu aktivnu tvar, samo se drugacije zovu), i onda gledam da nadjem najjeftiniji i najmanje pakiranje, samo treba znati glavni sastojak. Tako cesto prodjes i jeftinije, jer generici gotovo uvijek kostaju manje, samo ljudi ne znaju jer im se ne pamti komplicirane nazive kemikalija.
velika gorica
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 08:20
E da, za doziranje, generalno nisam jos uspjela skurit biljcice fungicidom. Za odmjeriti kolicinu probaj pitati u ljekarnama dal imaju plasticne pipete, i onda mijesaj na litru ili pol litre kako vec hoces. Mozes i otprilike pa na manje, nis se nebu dogodilo.
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 16:07
Nema više bubica, ko zna što je to bilo.
Ali sad imam novi problem: nekoliko biljčica mi imaju mekan trbuh, čak do te mjere da su postali plosnati. Truleži nema.  Vode im ne manjka, hranim ih poprilici, pa da vidimo, što bi moglo biti uzrok takvoj pojavi ?


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2013 u 23:53
Pinus, Wolfsbane, hvala! Puno ste mi pomogli.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 07:28
Čitao sam  da se trulež  i pomanjkanje vode  kod adeniuma manifestira  kroz njegov mekani kaudeks. Neki treči razlog za mekani kaudeks kod adeniuma  nisam nigdje pročitao. Glikice, zato mislim da je ipak pomanjkanje vode razlog za mekani kaudeks kod tvojih adeniuma. Dok su adeniumi u aktivnoj vegetaciji kada zalijevamo, zalijevamo temeljito.  Preko zime je druga priča.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 08:12
arabikum i obesum  - prošlogodišnji sijanci

dali ste opazili da arabikumi imaju manje cvjetove ?
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 09:25
Glikice, čini mi se da si ti stavljala ispod adeniuma one plastične pločice. Pogledaj je li to možda razlog što su se smežurali. Meni se s dvojicom onih pod koje sam stavljala dio plastične čašice dogodila ista stvar i morala sam to maknuti. Opet su se lijepo udebljali.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 09:46

Pinus, prekrasni adeniumi Thumbs Up

ovo s pomanjkanjem vode sve me strah da bi i moju biljčicu moglo zadesiti, zapravo i mislim da je moj adenium slabije napredovao što ga nisam dovoljno polivala, baš je teško odrediti koliko je taman.....a zadnjih dana nema ni sunca
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 14:40
Andina bi mogla biti u pravu, i meni se čini da kod mene pločice rade problem, jer su one dosta plitko postavljene i supstrat u tom dijelu se brže suši. Pokušat ću sa malo više zalijevanja, ako se ne zaoble i nakon toga, mičem pločice.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 12:02
meni bas i nije jasno zasto ste te plocice stavljali skroz malim biljkama. je to radi onaj lik sa kakoseveczove sarene stranice,al sta to znaci, on ih posadi i u ful tesku zemlju gdje nije bed ak je samo tri centimetra do kraja korijena :) 
ja sam jednom stavila ispod branu, ali tek kad je bio sest mjeseci star i imao caudex da je mogao to prezivjeti. i tako mu je trebalo dosta da se oporavi. a kad presadjujem ove male bez problema im se moze zavinuti korijen bez rezanja da ne ide u dubinu. cak i kod onih koji su mi cijelu zimu bili u dubokoj zardinjeri i pruzali korijen prema dnu gdje je vlaga. enivej, uvijek stignete to stavit ispod, pustite ih dok su mali da rastu bez ometanja, brze i bolje ce napredovati :)
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 14:21
Ma ja ni sama ne znam koji me vrag povukao da išta radim s njima, umjesto da sam ih ostavila da lijepo rastu, a za prčkanje uvijek ima vremena.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 19:54
A kako tumačiti ovoliku razliku u boji?




Uploaded with ImageShack.us

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
melisa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2010
Lokacija: Vrbovec
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje melisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2013 u 23:52
pinus... nemam riječi...prekrasno..prekrasno.. smile79

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 00:47

Reznice su se dobro ukorijenileThumbs Up iako na prvi pogled izgledaju jadno, suho, ali na dodir su čvrste i počinju pokazivati znakove listanja.

Suhe ću im vrhove orezati tek kad zazelene
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 08:45
G, lijevi ce imati bijeli cvijet.

Bebolina, sretno s reznicama!
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 15:00
Bijeli cvijet, odlično, imam ih još nekoliko takve boje.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 282283284285286 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.