Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj senjski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj senjski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 152>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 07:55
Originalno poslano od člana ivna ivna napisao:

Dooobar ulov, ono crveno-da ne lomim jezik sad , počinje sa H , što je to, sobno ili vrtno? Izgleda smile227!!! I da, ona begonia je ista(mislim na ricinigoliu)Wink.
 
 
HYPOESTES - Ivna, to je sobna biljka, najprije sam pomislila da je fitonija,
ali, nije, slične jesu, ali imaju različite "šare".
Dežurna inženjerka je rekla da voli puno svjetla i jutarnjeg sunca i tada blista u punoj crvenoj ljepoti. Potrebno ju je povremeno prskati.
Važno je da se pincira, da ostane lijepog oblika. Cvjetići su neugledni i trgaju se.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 08:01
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 08:13
Retriver Sara,tvoja kolekcija begonija je predivna,a i sve drugo je lipoThumbs%20UpJa imam tradeskanciju u vrtu posađenu i sada tek malo je počela rasti,ali bura mi je svake godine smlatiCryVolim je ima lipu boju i zato je se nebi odrekla,a ona se i tako brzo obnoviWinkOva crvenolisna krasotica jeli može vani?Embarrassed
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 08:27
ne, Mira, to je sobna biljka.
 
I ja obožavam tradeskancije, s tim njihovim bujnim ljubičastim granama
i slatkim cvjetićima.Smile
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 10:24
I ja bih se kladila da je fitonija.Imam crvenu i sivu.
Stvarno za neznalicu kao ja je teško zapamtiti tolike biljke, pa još ako su slične...
Ali ti je ova prekrasna!Clap
Inače  ti je "ulov" prva liga. A tek begonije....ClapClapClap
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 10:30
Predivne biljke si kupila, posebno mi se sviđa hypoestes, i ja imam sličnog sa rozim listovima..Jako brzo napreduje, ja ga držim na sjevernoj strani na prozoru i primjetila sam da mu tu paše..Moj je imao roze cvijetiće i ja ih nisam otkidala jer je rekla Kat.rea da se poslje stvara sjeme iz kojeg u teglici naraste nova biljka..
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 21:39
Mira 021, baka, hvala na posjeti i pohvalama.
 
To je točno Štefi, ali ja  neću skupljati sjeme.
Već odrasla biljka nije uopće skupa, pa se neću s time zezati.
 
 
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 07:58
RSarice, i ja moram pohvaliti tvoj balkon. Posebne su mi ljepotice ljubičaste puzalice s vlastitom policom Smile 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 21:18
Ulov ti je Thumbs%20Up. Šta će biti cvjetno i šareno u Senju......
I ja volim tradescantije zgog ljubičastih listova i lila cvjetića...
Hypoestes je sobna biljka, ali ja ga znam po ljetu staviti van na sjevernu stranu i onda ima još ljepšu boju. Kada ga unesem u jesen u kuću brzo počme cvjetati, sitnim neuglednim cvjetićima. Nisam ni ja nikada skupljala sjeme od njega, jer mislim da je ono prostim okom nevidljivo, ali mi obavezno u susjednim teglicama nikne mali hypoestesić, pa sam po tome  i zaljučila da stvara sjeme.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 21:29
smile227
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 21:53
Hej! samo da se javim da sam vidjela što si sve kupila za Senj i da jedva čekam da uživo vidim kad to smjestiš.
smile127
A begonije su ti super!
Tko ima "zašto" zbog kojeg živi, može se nositi s gotovo bilo kojim "kako"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 22:01
vratila sam se na 24 stranicu da vidim propusteno...slazem se da treba godine i godine da vrt bude u punom sjaju i ne sumnjam da ces to postici ,videla sam i poklone od forumasa, ,pa kaktusice i sukulente,pa macuhice,slatke teglice pa novitete i Hypoestes je bas meden,i sta vise reci sem veliki pozdrav
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2010 u 22:45

Saric sve pohvale za prinove ,a i ostatak lijepo napredujesmile99

cvijet za cvijet=buket
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 01:09
Neko se baš lijepo ponovio.
Pažnja, moguća opasnost od ovisnosti.
P.S. Zavidim vam na vašim susretima i razmjenama "cvjeteka", kako vi to kažete. Baš mi je to simpa.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 12:34
Originalno poslano od člana primorka primorka napisao:

Hej! samo da se javim da sam vidjela što si sve kupila za Senj i da jedva čekam da uživo vidim kad to smjestiš.
smile127
A begonije su ti super!
 
 
 
hvala draga, vidimo se sljedeći tjedan!SmileSmileSmile
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 12:36
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Neko se baš lijepo ponovio.
Pažnja, moguća opasnost od ovisnosti.
P.S. Zavidim vam na vašim susretima i razmjenama "cvjeteka", kako vi to kažete. Baš mi je to simpa.
 
vjerujem, nadam se i želim, da  se priključiš našoj kavici prvi sljedeći puta kada dolaziš na godišnji, najaviš mi termin i mi organiziramo kavicu .
Sve po propisu kak se šika za gosteSmileSmileSmile
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 12:40
smile79drage moje rosa 2, Gio, mali kaktus, Anaida i Katica veseli me što
posjećujete moj vrt, ovakak kakav je, otkvačen sa svim i svačim, počevši od muških prijatelja - pomagača pa do pravog cvijeća.
Sretna sam svaki puta kad navratite i što zajedno samnom vjerujete da ću za koju godinu zaista imati "pravi" vrt.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 12:43
evo malo friške situacije na balkonu. Sinoć, oko 21,30, sam po mraku posadila neke ljetnice u ovu ogromnu teglu, 20l zemlje je unutra.
Dvije prošarane vodenike i šest narančastih salvija ( valjda će biti narančaste):
 
 
 
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 12:46
sarek već se veselim slikicama iz senja smile213
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 12:47
salvije:
 
 
vodenike:
 
 
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 152>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,299 sekundi.