Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dracena - Zmajevac
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dracena - Zmajevac

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 34>
Korisnik
Poruka
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 19:15
:) da dmirce na tvoje sam mislila...<3

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 23:34
Irenaidani taman sam ih istuširao pa se sjaje samo ja to zaboravim pa eto desi se.
Medy ja ih nisam direktno sadio u zemlju nego držao prvo u vodi imam i sad neku koja je več više od godinu i po u vodi i dobro se drži mislim da je možeš vidjeti na predhodnim stranicam da sam je objavio.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 13:38
Tako sam pokušavala dva puta ali na žalost biljka bi propala ne znam zašto
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 23:11
Medy da bi se znao pravi razlog mislim da bi bilo dobro znati neke detalje,a da propadnu u vodi to mi nije jasno.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 12:27
pa ne znam dva pelcer dracene sam stavljala u vodu,bili bi u vodi 6-7 dana zatim bi opali svi listovi i pojavila bi se trulež onog drvenog dijela.Ja sam amater što se tiče cvijeća tako da ne znam na taj način sam uspjela samo sa fikus benjamina.Sva sreća pa postoje i mjesta gdje se mogu kupiti cvjetovi
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 21:59
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Mene zanima ovaj dio
Ovdje nema horizontalnog reza, a razdvajaju se tri grane. To još nisam imala priliku vidjeti na draceni.


andina baš sam gledala i stvarno nisam vidjela da je rezana, ali kako ima preko 10 godina i par puta je rezana, lako moguće da je i tu nekad bio rez pa se jednostavno izgubio, tj. nestao kako su se grane udebljale

baš sam večeras u apoteci vidjela dracenu skoro pa identičnu mojoj - bar što se tiče listova i tog dijela - račvaju se 3 grane, a bez vidljivog ožiljka reza... samo što je dosta viša od moje, a s time su deblo i grane tanje, sigurno nisu (poslije) rezane
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 22:41
eto par mojih...




Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 23:01
lijepe su ti, pogotovo prve dvije
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 22:39
Evo kako je moja dracena oćelavila nakon presađivanja prije dva tjedna. Ova mala kosa grana dolje je pelcer.


Još uvijek joj otpadne pokoji suhi list, no puno manje nego prošlih dana. Prskam je dvaput dnevno pa možda joj to pomogne da se brže oporavi. Nisam je još prihranjivala nakon presađivanja, a mislim da ću početi negdje početkom ožujka, kad se korijen stabilizira i učvrsti u zemlji.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 16:49
stvarno je predivna
Na vrh
bili cvitak View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bili cvitak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 23:36
URL=http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/sobno_cvijece/dracena/36782.aspx][/URL]
cvijet treba sunce da bi bio cvijet, čovjek treba ljubav da bi bio čovjek
Na vrh
bili cvitak View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bili cvitak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2012 u 23:38
andina ! kad ce moja bit tolika?
cvijet treba sunce da bi bio cvijet, čovjek treba ljubav da bi bio čovjek
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 23:04
A bit će, bit će! Samo strpljivo! Wink

Ova moja se možda čini lijepa jer je velika, ali meni sad izgleda ko pofurena kokoš u odnosu na ono što je bila prije presađivanja. Nadam se da će u proljeće krenuti na bolje.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
pigeon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pigeon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 10:43
pozdrav svima!
nova sam i očajno trebam pomoć...
radim u jednom lokalu u kojem je skoro smrtno stradala jedna dracena.
naime,huligani su joj počupali svo lišće Angry
odnjela sam ju doma na rehabilitaciju...
na nekim mjestima su ju baš do stabla,a na jednoj još ima bijelog i 'mesnatog'
ima li joj uopče spasa?CryCryCryCry
hvala
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 10:46
a da stavis slikicu???
Doro dosla!!!!!Clap
Na vrh
pigeon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pigeon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 19:35
prvi put sam na forumu i imam problema sa stavljanjem slika ovdje,moze prvo pomoc s tim
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 19:38
kako se stavljaju slike pogledaj ovdje (klik)
 
ej, dobrodošao na CIF!
ako negdje zapne samo pitaj
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
pigeon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pigeon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 20:32



jedva    
uglavnom.to je jedna od osakacenih sirotica,sta joj jos mogu uciniti osim sto sam njih 3 takve razdvojila,bile su u jednoj maloj vazi.
Hvala za pomoc i sa slikom
Na vrh
pigeon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pigeon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 20:38
[/URL]

ovo je druga,a treca je kod prijateljice,nisu bas neke slike ali nesto se ipak vidi
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 21:10
ako je biljka zdrava, ako deblo nije trulo, onda bi trebala potjearti listove

ja bi onu sa prve slike odrezala ravno, ispod onih izmrcvarenih završetaka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 34>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.