Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Franjicine kopanjice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Franjicine kopanjice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 51>
Korisnik
Poruka
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 20:47
....bit ce, bit ce vremena i za nas, a mi te cekamo da nam opet razvedris i razveselis dan 
 
 
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 20:56
Dan je zaista prekratak. Uvijek fali onih nekoliko pravih sati, baš za ono pravo što želimo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 21:15
Da mi je samo znati Rijeko53 kako si me uspjela tako dobro fotkati, čak su mi i oči zelene , baš onako kako kad sam ljuta! Moj bi ti brat rekao da nisi dobro vidjela jezik, nekako ne odgovara pravim mjerama!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 21:34
Došla već po mraku drugi puta kući, ispratila brata i šogoricu  na vlak (mislim da vam ne moram reći da je međunarodni vlak sa istoka kasnio u polasku više od sat vremena), moja majčica razumljivo beskrajno nesretna i sad kad sam prolazila u svoj stan čini mi se da je i cvijeće tužno i jadno. Jednostavno ga nisam uspjela tjedan dana dobro ni pogledati, onako na brzaka sam ga zalila, jednom nadohranila ali nije mi lijepo. Vjerojatno je i njemu previše tog muvinga po kući.
Dočepala sam se konačno svog fotića pa sebi za utjehu stavljam ciklamicu u velikoj kopanjici
 
i kruškicu sa tekomom
uvjerena da će i cvijeće živnuti samnom kad se malo odmorim.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2008 u 21:43
Franjice za utjehu, kod mene pomalo neke biljke odlaze, petunije, surfinije se suše, adalije napala pepelnica, sve sam to počupala.
Zato uživaj u onome što je od svega ostalo, ionako će brzo biti spremanje za zimu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 18:51

......ajme koliko krusaka, su fine za papati ili va rakiju tocatiThumbs%20Up

Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 22:29
Već je bilo i vrijeme za slike. Ma ne tuguj za onim što je ocvalo, vidi ciklamicu kak je prekrasnaSmile
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 09:16
Inače obožavam jesen (ma ja volim sva godišnja doba jer u svakom ima nešto lijepo) no ove godine mi njezin dolazak teško pada.
Ne znam iz kojih razloga se moja prelijepa fuksija doslovce preko noći počela sušiti. Ima sigurno preko 50 cvijetova, malo sam je nadohranila i drugi dan se počela čudno ponašati. Pokušavam se sjetiti da nisam pretjerala sa nadohranom no stavila sam iz iste kante i na gazanije a one su pelijepe. Moram ovaj vikend vidjeti što ću s fuksijom, jučer sam nalila puno vode na nju i onda je ostavila na papiru van tegle da se ocijedi, ako sam pretjerala sa dohranom možda ću isprati. Uvijek imam lude ideje ali jednostavno mi nije jasno što se dogodilo. Uspjela sam je imati od proljeća do sada i onda kad je najljepša ode!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 09:25
Uh baš mi je žao za fuksiju, iako su se meni dvije osušile i propale, ali probala sam zakorjeniti neke mladice od prijateljice, pa ćemo vidjeti što će biti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2008 u 08:51
Franjice zabodi koju mladu grancicu,one se bas dobro prime.Kod mene nije tjela cvetati ove godine iako sam je prihranjivala,a sto sam zakorjenila cvetalo je.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2008 u 22:28

Polako ulazimo kolotečinu kraja ljeta pa je vrijeme da počnemo i sa berbama. Danas smo MKM i ja pozvane u berbu jabuka u voćnjak dečka MPK. Putujemo u Harmicu, mjestašce na samoj granici sa Deželom. Penjemo se visoko na brdo i na ulazu nas u hladu borova dočekuju ciklame

Ali i trava do ri… jer se zadnji puta kosilo u 6. mjesecu prije godišnjeg odmora.

 

Mlade jabučice okićene kao božićna drvca

 

Jabuke jedna ljepša od druge

No baš ne mogu dosegnuti onu koja mi se sviđa

Samo da probam malo se dići

Pa mogu to ja!!!!!!!!!!1

Evo što je srce i volja kovana 85 ljeta

Ali bolje da se ne okrećem jer me iza gleda aždaja od kćeri i sasvim sigurno nije dobre volje, sigurno izgleda ovako kiselo kao ja nakon ove kisele bobe

Zato će MPK potrgati suvišno lišće na brajdi, pa možda bude ipak za koji dan i grozdje slađe.

Mislila sam je da je dajem inžinjeru u centar grada a sad vidim da je sve više poljoprivrednica, rukuje kosilicom kao da je polagala vozački na njoj

Konačno od trave vidimo i Deželu..

Predivan dan, MKM sva poletna i sretna, penjala se nekoliko puta gore dolje po brijegu, baš me zanima visina šećera, ja se nauživala sa njima dvjema, upoznala nepoznatu stranu svoje princeze /ne podnaša miris ribe, nikada je nije okusila dirnula, a sad ljubav čini čuda;

Malo sam  u onoj svježe pokošenoj travi odrijemala (pa morala sam se maknuti da ne dobijem zadatak pranja suđa)
Doma opet nisam ništa napravila, no sutra je novi dan a ovaj će mi ostati u posebnom sjećanju a i sad dok gledam fotkice ne vjerujem kakvu majčicu imam. Ljudi moji, mislim da vam je nakon ovog danas sve jasno – dobra sam još i izašla!

Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2008 u 22:31
bitno da si dobro...za ostalo ćemo lako Smile
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2008 u 23:09
Uživaš ti na lijepim bregima! I ja sam do prošle godine... samo malo na višem bregu, tu iznad tebe!!!  Mogla si malo uslikati tok Sutle, tu dolje u podnožju ovog brega je!Wink
Zgodno si i sebe i cure predstavila! LOL Vidi se da kćer ipak ima namrštene obrve... Svima smile79
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 09:03
Franjice predivno. Majka hrabro srce, kćerka preslatka ženica, vrijedna na mamu i baku, a ti, pa što još više reći- prvi me dojam nikada nije prevario.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 09:26
Krasan familijarni izlet! Nek ti još takvih dana ostane u sjećanju! Hug
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 10:05

Fala Šefi, upravo sam na kavici prije sekundu rekla da ću na kraju imati srčeko prepuno lijepih sjećanja i kad se sve zbroji i oduzme (a sjećanja su nešto što nam nitko ne oduzima, čak i Alzheimer tu popušta do samog kraja) ja sam stvarno jedna izuzetno bogata žena jer sam okružena luuudom obitelji i divnim prijateljima a još sam pronašla i Forumaše. smile72

Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 10:18
Imali ste bas divan dan...a ljubav uvek cini cuda
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 21:34
U jedno kratko poslijepodne pokušavala nadoknaditi neodrađeni vikend. Fuksiju sam "oplijevila" - pronašla nekoliko zelenih grančica i sad da vidimo hoće li se zakorijeniti... možda uspijem. Boljela me duša jer je ispod tegle bilo preko pedeset pupova toliko da nisam imala snage fotkati, jednostavno nisam željela ponovno gledati tu tugu.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 11:38
Franjice, prava uživancija! Hier%20klicken!
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 20:42
želim ti sreču sa fuksijom,a izlet je očito bio odmor za dušu a nadam se i za tijelo.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.