Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pachypodium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pachypodium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 32>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2014 u 08:17
pachypodium bispinosum, 16. 8. 2014
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2014 u 16:02

Pahypodium saundersi
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2014 u 08:12
Miss M.  lijepi zdravi saundersić,Smile dali je Bešlićev ?  

Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2014 u 21:47
Da kupila sam ga kod njega.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2014 u 08:21


Pachypodium saundersii, sijanac proljeće 2013. Sjeme Koehres. Pinciranjem sami držimo nadzor nad formiranjem krošnje. Zaustavimo prebrzu rast u visinu i pomognemo da se razgrana već u ranoj fazi. Na pinciranje reagira slično kao i adenium, drugim riječima odlično.  
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2014 u 21:01
Odlično Pinus bilo je i nižih ali razgranatijih jedan je čak imao i pupove ali je imao jednu slomljenu granu da sam znala uzela bi taj. 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2014 u 09:59

 pachypodium lamerei,  preživio je hladno kišovito ljeto LOL
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2014 u 21:10
Ne samo, da je preživio. I krasno izgleda.
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2014 u 11:25
25. 10. 14 - Pachypodium densiflorum albiflorum (Plapp),  Pachypodium namaquanum (Bešlić)

Namaquanum je kroz cijelu zimu u vegetaciji. Densiflorum je uvjetno zimzelen. Ako mu uvjeti za rast odgovaraju  ostati će i on u vegetaciji kroz zimski period.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2014 u 12:37
krasniStar
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2014 u 08:43

14. 11. 2014 - sijanci pachypodium saundersii, sjeme sam kupio od koehres-kaktus
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2014 u 23:19
Jako lijepi sijanci baš zbog svoje neobičnosti. U tome i jest njihova čar.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2015 u 09:46
20. 2. 2015
Jedini preostali sijanac pachypodium brevicaule. Sporo raste i vrlo težak i kompliciran za uzgoj. Malo previše vode u krivom trenutku kod njega izazove truljenje a malo premalo vode sušenje. Baš sve mora biti po njegovom ... LOL
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2015 u 10:19
Prvi put sam sijala pachypodiume, proklijalo mi je 2/4 p. ambongense, 3/4 p. baronii, 4/5 p. decaryi. Namakala sam u destiliranoj vodi samo p. ambongense, baronii i decaryi nisam i dobro su isklijali. 

Ja prezadovoljna, čini mi se da mi jedan baronii neće opstati, ostali izgledaju dobro, evo slika:



Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2015 u 10:23
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:


Pachypodium saundersii, sijanac proljeće 2013. Sjeme Koehres. Pinciranjem sami držimo nadzor nad formiranjem krošnje. Zaustavimo prebrzu rast u visinu i pomognemo da se razgrana već u ranoj fazi. Na pinciranje reagira slično kao i adenium, drugim riječima odlično.  

Pinus, p. brevicaule sigurno neću ni pokušavati sijati LOL, znam da imaš ove tri vrste koje sam ja sijala, koliko su oni teški za uzgoj?
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2015 u 11:03
zanimljivoSmile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2015 u 18:24
Alma M,  odlično za 10. Big smile Za pahiće je to jako dobra klijavost. A i male gigasice su ti prekrasne. Approve

 

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2015 u 22:29
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

 ....znam da imaš ove tri vrste koje sam ja sijala, koliko su oni teški za uzgoj? 

Ako im preko zime možeš osigurati prozorsku policu i min temperature preko 15 C nema sa njima problema preko zime. Povremeno ih i malo  zalijem ako je prognoza  nekoliko sunčanih dana zaredom. Veliki, par god. stari pahići mogu preko zime biti i na nižim temp. ali tada bez vode.

Imam dva p.decaryi  i oba dva pinciram.  ambongense i baronii imam pincirane i nepincirane primjerke.  

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2015 u 23:21
Hvala Pinus, imam dobre uvjete za preko zime - toplo, južna strana. Jedva čekam vidjeti tvoje primjerke sad u proljeće kad se "razbacaju" Big smile.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2015 u 09:23
8. 3. 2015, pachypodium ambongense,  godinu  i  dvije godine stari sijanci
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2627282930 32>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.