Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja cvjetna oaza na brijegu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja cvjetna oaza na brijegu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 269270271272273 319>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 15:07
JEKA FRA hvala ti na komplimentima.Ja ti volim nešto doraditi,smišljati.Kad si uredim mjesto za hobi,radit ću puno više.

Mari to ti je Sarcococca.Zimzeleni grm,vidiš kad cvjeta(inače u proljeće kod mene) i jako lijepo mirišu cvjetovi.Lako se razmnožava sjemenom .
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 16:13


Lepismium cruciforme var.myosurus

syn. Rhipsalis cruciformis
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 17:52
Gdje uspijevate nabaviti toliko sukulenata?...Koja je ono vrsta ukrasne trešnje,malo mi je čudno jer kod mene je sigurno toplije i sve moje trešnje imaju potpuno zatvorene pupove.
From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 18:01
Prekrasni noviteti!
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 18:53


Uraci su ti če če.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 19:00
Kak su ti zgodne teglice!!! Vidiš da i zima i snijeg dobro dođu. Da njih nema, nebi ti stigla takve stvari raditi. 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 19:14
Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:

Gdje uspijevate nabaviti toliko sukulenata?...Koja je ono vrsta ukrasne trešnje,malo mi je čudno jer kod mene je sigurno toplije i sve moje trešnje imaju potpuno zatvorene pupove.


Baš sam se nasmijala jer me to svi pitaju.Svuda,Bauhaus,Baumax,MBM,Njemačka(idem jednom godišnje i obavezno obiđem sve okolne vrtlarije),
Austrija,Čordaš,Bazikić,Baljkas,Bešlić,razmjena sa cvjetnim prijateljicama i prijateljima....eto.Često puta tek kad dođem doma i pokušavam ID neki sukulent,vidim da sam našla nešto što nije često u ponudi.
Što se tiče stabalca,to je Prunus okame,hybrid između P.campanulata i P.incisa.Rano cvjeta,već početkom ožujka,cvjetovi su sitni,ima crvenkasto deblo,pravilnu i lijepu krošnju,cvjetovi su lagano mirisni.Nisam primjetila da je ikad bila napadnuta nekom bolesti.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 19:15
Originalno poslano od člana miska miska napisao:

Prekrasni noviteti!


Hvala ti miska.Danas sam ih gledala i primjetila da ih dosta nisam ni pokazala pa sam se malo primila posla.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 19:16
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:



Uraci su ti če če.


Hvala ti draga,tako skraćujem ove hladne i snježne dane.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 19:18
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Kak su ti zgodne teglice!!! Vidiš da i zima i snijeg dobro dođu. Da njih nema, nebi ti stigla takve stvari raditi. 


Tako je anabistrica.Samo će mi faliti teglica,cijeli mjesec je još pred nama.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2014 u 21:25
Kod tebe uvijek nešto zanimljivoTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 16:41
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Kod tebe uvijek nešto zanimljivoTongue


Hvala mali kaktus,trudim se.Navrati opet,možda ti se opet nešto svidi.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 16:45


Kad sam kupila ovaj sukulent(mislim prije 2 mjeseca),nisam znala ništa o njoj.Uzela sam je s police samo zato što nije bilo ništa drugo.Sad sam promjenila mišljenje.

Huernia pendula
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 16:55
Potpisujem šetnju,ali sad opet u rikverc
od zadnje str . prema srediniMig
prohladan i kišan dan je idealan za odmorit oči na tvojim prekrasnim sukulentima
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 20:12
draga moja nemam puno cajta za razgledavanje, ali imam zato za pusu Smile.. Spremam se jedno jutro u detaljnu šetnju da polovim sve ono što sam propustila... budeš znala kad sam tu po uzdisanju... a možda te i probudim... Pusa
belica,zagreb
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 20:48
Samo šetam i uzdišem, ma samo koliko ih ima pa opet novo pa novo, više oprosti ne mogu pratiti, da li su stvarno drugačiji od onih predhodnih ili su isti, pa toliko ih je da glava boli, ali neka boli kad su tako lijepi. Pozdrav ovdje našoj dragoj Belici, (oprosti iskoristila sam trenutak, znam da se ne ljutiš)smile79
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 23:16
Lijepi i elegantni pitari, a o kolekciji smo već sve rekli Clap
život je more
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 19:32
miska,belica,aralija,Lantana

Saljem vam još uvijek snježne pozdrave sa brega,zahvaljujem se na pažnji i šetnjama.A sad moram staviti slike sa riječke kave i druženja i prekrasne sukulente gosp.Mihić koja ih uzgaja zajedno sa mužem.Dva staklenika puna sukulenata i kaktusa!!!!Hvala MiriK i riječkoj cvjetnoj ekipi što su me odveli na tako lijepo mjesto.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 19:35


Nije da baš sve nemam,ali su bili svi po 10 kn i jako veliki(meni dovoljno),odmah su posađeni u malo veće teglice sa kamenčićima
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2014 u 19:36


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 269270271272273 319>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.