Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 268269270271272 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2013 u 23:34
Još malo adeniumi počinju s cvatnjomThumbs%20Up baš veseli vidjeti tolike ljubitelje tih ljepotana ovdje. Jasno mi je da smo se svi zimus maximalno trudili da ih održimi, i eto, plodovi našeg truda su itekako vidljivi, a da je bilo lako, NIJE!
Ja sam moje (kultivare) danas drastično orezala i poštom poslala svima koji su reznice za kalemljene zatražilismile72 sad je na vama da ih pažljivo kalemite na svoje sijance, a ako trebate info o bilo kojoj dubiozi, tipkate!
 
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 00:00
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Još malo adeniumi počinju s cvatnjom[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley20.gif" height="17" width="23" align="absmiddle" alt="Thumbs%20Up" /> baš veseli vidjeti tolike ljubitelje tih ljepotana ovdje. Jasno mi je da smo se svi zimus maximalno trudili da ih održimi, i eto, plodovi našeg truda su itekako vidljivi, a da je bilo lako, NIJE!
Ja sam moje (kultivare) danas drastično orezala i poštom poslala svima koji su reznice za kalemljene zatražili[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot128.gif" height="45" width="50" align="absmiddle" alt="smile72" /> sad je na vama da ih pažljivo kalemite na svoje sijance, a ako trebate info o bilo kojoj dubiozi, tipkate!

 

 


A ja zakasnio za poppy ništa, drugi put
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 00:02

To ti misliš da si zakasnioLOL mac mali, reznica te čakaTongue samo tipni adresu u ppWink

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 00:06
Evo sad za koji dan idem u Pulu pa ću vidjeti jesu li moji dole dobro uradili zadaću, baš me zanima kako su arabicumi tamo. Ova dva arabicuma u zg su dobro i kad se vratim sele u veće posude, a danas sam presadio mali crispum, sigurno (ali sporo) ide i on dalje. Čudno mi je zasad vidjeti da bolje rastu pachypodium succulentumi od adeniuma.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 00:08
Svrat do mene po reznice kad već ideš za PuluThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 00:14
Nemam auto pa će stara dobra pošta raditi svoj posao
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 00:29
No sikiriki, šaljem kako ti pašeHeart
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 00:43
A ja se za iduže proljeće javljam za ljubičasti, do tada će moji klinci već narasti i stasati za sex ,mislim cijepljenje,kalemljenje ili što god već to bilo...smile96
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 00:46
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

A ja se za iduže proljeće javljam za ljubičasti, do tada će moji klinci već narasti i stasati za sex ,mislim cijepljenje,kalemljenje ili što god već to bilo...smile96
DogovorenoThumbs%20Upsmile96
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 11:11
bas su lijepa vojska bebolina! i odlicno pasu na taj zidic, samo mene bi bilo frka ostavit ih da ih neko sa ceste ne napikira, znam da si vec imala problema sa idiotima.

sto se reznica tice, ja nisam ni zicala ovaj put, mislim da bi ih samo potrosila bezveze jer su moji adeniumi tek posteno izasli na sunce, iako imaju lisce i zeleni su ful, jos nisu ni blizu onoj turbo fazi rasta kad se dobro primaju kalemi. steta onda da netko drugi (mozda sa boljom klimom) ne proba
velika gorica
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 13:26
Razmjenu biljaka, ponudu te sve ostalo vezano za isto stavljate u kategoriju Oglasi
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 21:01
Čitam tako negdje da je pametno, prije zalijevanja biljke gnojivom, dobro zaliti čistom vodom i to dobro, tako da se isperu zaostale netopive soli od prethodnog gnojenja. Dakle, prvo jako politi biljku običnom vodom, pa tek onda vodomu kojem je otopljeno gnojivo. Što mislite ? Meni ima logike, i radit ću tako ubuduće.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 21:40
Glikice i ja sam čitala o tome, a i o tom da se biljka nikada potpuno suhog supstrata ne zalijeva odmah s otopinom gnojiva nego da se gnoji nakon što se supstrat navlaži
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 21:49
Da, prvo biljku dobro zaliti čistom vodom, a kako je kod naših adeniuma supstrat propustan, možemo i poveće količine vode sipati, tako da se kojekakvi netopivi ostaci od prethodnog gnojenja isperu iz supstrata. Nakon što se voda dobro ocijedi i dok je supstrat još vlažan, slijedi novo zalijevanje sa prihranom.I tako svaki slijedeći puta. Kao što rekoh, meni je to OK i prakticirati ću taj obrazac kad god budem imala vremena, jer ruku na srce, malo je zahtjevnije nego samo obično zalijevanje.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 21:57
ja sam i dosada tako zalijevala. davno sam to neđe pročitala.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 22:08
O tome su nam na ovoj temi tipkali @Pinus i @Wolfsbane.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 22:18
antonija i ja sam davno prije o tome još čitala
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 22:19
Evo da se i ja javim o pregnojavanju, ja uvijek , ali uvijek sve biljke zalijem polovinom od uobičajne količine vode kojom zaljevam i nakon par sati pregnojim. Obično to radim petkom kasno navečer a pregnojavam subotom rano ujutro (tada sam naime slobodna za takve zahvate)
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2013 u 22:29
Eto ga na, a ja mislila da sam pametna pa isfurala novu foru Unhappy !
Ma nema veze, bar sam obnovila nešto , a nije na odmet da se kaže, sezona je tu pa nek se zna Embarrassed, možda nekog podsjeti.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 12:51
Uskoro se i ja vraćam sa svojim malcima :D
Samo da ih dovedem u red... nadam se da ću stići :)
Uživajte u adeniumima, krasne, zahvalne biljke.
Pozdrav veterenima Bebilina i Pinus :), MD Clap
Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 268269270271272 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.