Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orhideje - generalna tema
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Orhideje - generalna tema

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 33>
Korisnik
Poruka
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 16:02
hvala cure
Gordana102 u kojim plodinama i jel možeš barem reči kakve su boje??
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2013 u 15:25
Mihi u Slatini a ima ipak samo 2 boje nisam ih htjela izvlaćiti iz police narandjastai i svjetlo plavkasta, Kad su stigle bile su još zatvoreni pupovi,
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 21:17
Moje Pleione formosana
Ovo su vrtne orhideje, ali su kod mene prezimile u saksijama.

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 21:41
Baš su prekrasne.
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 21:19
moje orhideje na ljetovanju
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 21:32
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2013 u 22:30
Jaca123, krasni Phalovi
Još se  ne usudim Dendrobiume i Oncidium izbaciti van
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2013 u 15:45
Jaca123 ova cambria ti je fenomenlna!!!!
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2013 u 16:10
Princess Mikasa 'White Angel'..treča cvatnja kod mene :)



i jedan neumoran phal..cvate već praktički godinu dana

Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2013 u 20:34
Originalno poslano od člana MermaidDreamer MermaidDreamer napisao:

Jaca123, krasni Phalovi
Još se  ne usudim Dendrobiume i Oncidium izbaciti van

samo ti njih stavi van,moje su sve na terasi gdje nema sunca
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2013 u 20:36
Mihi prekrasne susmile177
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2013 u 08:56
Mihi krasna vanda i phal je pre-predivan
Na vrh
purple phal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje purple phal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 23:12
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

 
 
Ja sam dendiće (reznice) držala na bijeloj mahovini natopljenu drinom i držala na toploj podlozi, a koliko vidim tebe zanima kako uzgojit dee iz sjemena. Evo ti jedan dobar http://dokmaidogma.wordpress.com/2011/09/10/how-to-grow-orchids-from-seeds-kitchen-style/ - link Wink

Mozete li mi pomovi vezano za uzgoj orhideja iz sjemena, jesi li radila sve identicno po ovom receptu kako pise na ovom linku ili si imala jos neki izvor informacija vezano za uzgoj, ja zelim da probam da uzgojim orhideje iz sjemena. ali nemam nikakvih detaljnih informacija sta i kako. Pa ako mi mozete pomoci.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 23:21
@purple phal, dobro nam došlaHug
 
Sve informacije koje sam trebala našla sam na net-u, samo što je bilo teško pribavit sve supstance koje su potrebne. Tako surfajuć u potrazi za informacijama, naletila sam na jednu talijansku firmu koja preko ebay-a prodaje sve potrebito u paketu. Kupila sam dva seta, jedan sam odradila ja a drugi je kod jedne drage forumašice, uglavnom, neuspješno je završila ta pustolovina.
Ovdje ti nesmijem dati ime firme koja po uplati šalje set, to ću sutra potražit i poslat ti u privatnoj poruci.
Sretno!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
purple phal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje purple phal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 23:26
I ja sam probala naci na internetu informacije, a jedino sto se svi slazu je da sve mora biti sterilno, a ostali podaci o podlogama su svugdje razliciti. Negdje pise da ide samo agar podloga, negdje da treba jos nesto. Tako da sam zbunjena. Zao mi je zbog neuspjeha, a pretpostavljam da cu i ja tako proci, ali opet zelim pokusati Smile Hvala 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 23:38
Najpotpunije info imaš na Youtube-uThumbs Up 
Dok sam prekopavala po razno raznim forumima i ja sam bila zbunjena oprečnim informacijama na koje sam naišla.
Ja bi trebala imati negdje pospremljen detaljan opis potrebvog i proceduru, samo što je sve na talijanskom.
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
purple phal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje purple phal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 13:59
Hvala puno, Mnogo bi mi znacile te informacije, a pogledat cu sta ima na YouTubu, da vidim kako, sta... Smile
Na vrh
Patuljasta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Patuljasta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2013 u 11:10
Pozdrav

Evo da se i ja predstavim. Ponosna vlasnica 4 phala od prije dva mjeseca. Cvatnja im je pri kraju trenutno, al ima naznake za nove cvijetne stabljike Clap.
Sa bijelim phalom malo mućim muku zadnjih tjedan dana, žute joj najdonja dva lista, ne znam od čega.

Evo slikica mojih dejica.






Moje siroće sa žutim listovima



Dal da joj maknem te listove ili da čekam da se posuše do kraja?
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2013 u 19:28
Patuljasta dobrodošla na CIF....lijepe orhideje imašThumbs Up
sve što je suho možeš maknuti, kao i ove žute listove, nema koristi od toga
 
evo slika jedne moje orhideje
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
komadek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2012
Lokacija: koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje komadek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2013 u 16:53
super je
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 33>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.