Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Argentina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Argentina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 47>
Korisnik
Poruka
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 23:59
                                                                                                             Plaža Pucar

Idući dalje uz jezero Lacar, iza plaže Quila Quina, dolazi plaža Pucara (naglasak je na zadnjem slogu). Do ove plaže od Quila Quine može se doći samo pješice, a autom se mora obilaziti jezero s gornje strane.

Karta jezera Lacar s ucrtanim cestama, putevima i stazama.



Plaža Pucara je jedan poluotok koji razdvaja jezero Nonthué (lijevo) od jezera Lacar koje sa na ovoj slici ne vidi ali nalazi se desno.


Ovdje se radi ustvari o jednom jezeru, ali zašto ima dva imena nitko nezna. Vjerojatno je to stvar tradicije, jer sam istu stvar primjetio i na ostalim jezerima.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 00:06
Po sredini poluotoka teče rijeka Pucara, a preko nje se prelazi visećim mostom.

Viseći most preko rijeke Pucara. Natpis upozorava da most treba prelaziti jedna po jedna osoba i da ne ljuljaju most ili u slobodnom prevodu NE TALASAJ.


Most se sam po sebi dovoljno ljulja i trebaš se dobro držati dok ga prelaziš.



Rijeka Pucara.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 00:14
Na plažu Pucara, usput budi rečeno ja sam je prozvao La Pukaraća, tako da su djeca cijelo vrijeme samnom pjevala La Pukaraća, la pukaraća...., došli smo na sam Božić. Taj, a i idući dan bilo je jako puno vulkanskog pepela tako da nije bilo moguće vidjeti dalje od 100-tinjak metara.

Plaža na strani poluotoka koji gleda na jezero Nonthué.



Ništa bolje nije bilo ni drugi dan kada sam slikao plažu sa strane na kojoj se nalazi jezero Lacar.

Pogled na poluotok.


Pogled na obalu prema plaži Quila Quina.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 00:19
Čim smo došli odmah smo podigli logor.



Nakon što smo se smjestili, cure i djeca su otišli na kupanje.



Dečki su išli skupljati drva da imamo za noć, a ja sam usput uspio uslikati malo veselijih tonova usred tog pepela.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 00:24
Noć smo proveli uz vino i gitare, ustvari uz pivu i čaj mate, ali mi ljepše zvuči vino i gitare.

Na slici se nalaze s lijeva na desno: Facundo, Nayla, Vesna, Valeria, Mirko, Emilia i Augustina.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 00:32
Drugi dan sam ja bio zadužen za kuhanje. Prvo sam si napravio kuhaču, ovu koju držim u ruci, a potom sam skuhao pravi goranski gulaš.



Gulaš je bio tako dobar da ga je jela i Emilia koja je inače vegetarijanka, a mali Goran (on se ne voli slikati pa uvijek pobjegne čim ja izvadim fotić) s kojim je uvijek muka oko jela, dva puta je vadio.

Zajednička slika za uspomenu. Sjede Augustina, Nayla i Valeria. Stoje Vesna, Facundo, Emilia i Mirko kojeg smo ulovili spuštenih hlača. Mene ste vjerujem prepoznali.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 00:51
Ja sam našao vremena malo obići okolicu i poslikati. Prvo me fasciniralo drveće.

Ovo veliko drvo nalazi se uz kuću gdje obitavaju čuvari parka.


Coihue (Nothofagus dombeyi)


Ova grana drva Arrayan (Myrceugenella apiculata) izgleda kao da zmija guta drugu zmiju.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 00:57
U ovom dijelu Nacionalnog parka Lanin nalazi se veliki rasadnik koji se uredno održava. Ove slike stavljam za naše šumare, pogotove za one koji se bave uzgojem bilja u Hrvatskim šumama.






A na drvetu što bi drugo bilo nego Pero djetlić.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 01:03
Za one koji se brinu da redovno stavljam i cvijeće, sada dolazi njihovo vrijeme.
Prvo one vrste koje poznajem.

Amancay (Alstroemeria aurea) - rekao sam vam da ću vam dojaditi s ovim cvijetom. Što mogu, meni je prekrasan (čak ljepši od Lantane), a podjseća ma na zlatni ljiljan koji tako lijepo raste u Ličkom polju.



Zatim Chilco (Fuchsia magellanica

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 01:07
Taique (Desfontainea spinosa)



Topa-topa (Calceolaria biflora)

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 01:15
Normalno da ni ova plaža ne može proći bez svog slapa. Nedaleko od ceste koji vodi do plaže nalazi se staza koji vodi do slapa Chachin.

Početak staze do slapa Chachin.




Vidikovac s kojega se gleda slap.




Ovaj slap je zista impozantan.




Zajednička slika za uspomenu. Ja, Valeria i Mirko.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 01:30
Za kraj evo još malo cvijeća, a za koje neznam ili nisam siguran kako se zove. Dogovorio sam s bilogom iz Nacionalnog parka Lanin da me ovih dana primi te da mi identificira biljke koje sam slikao. Nadam se da ću onda znati nazive svih biljaka iz Patagonie. Do tada samo gledajte i uživajte.

Ovo bi mogao biti chochos.



Za ovaj cvijet se trenutno ne mogu sjetiti imena.



A ovo mislim da je definitivno orhideja.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 01:38
Ovih dana dok se riječka ekipa okupljala mene kao da su svi zaboravili. Bio sam žalostan, i osjećao sam se kao brodić na ovoj slici.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 07:52
Nismo te dragi moj zaboravili, no vidio si koliko smo posla imali oko pripreme fešte za naše goste sa Brača.
Odmah ujutro skoknula u Argentinu i zaista bih voljela da sam s vama provela noć uz vino i gitare, a noćenje u šatoru vratilo bi me u neke prošle dana.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 08:13
Kad gledam tvoje fotke,stalno mi pada jedna pomisao na pamet;savršena zemlja, bar za mene Approve !
I da, frustrira me činjenica da fuksije koja je obožavam i mučim se s njima cijele godine da budu lijepe rastu tu doslovce kao drač LOL...
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 15:37
nismo te zaboravili ima i onih koji ostanu bez teksta od svega lijepoga što nam ovdje pokazuješ a među tima sam i ja ,toliko toga sam mislila komentirati pa na kraju ostanem bez teksta ali sve je tako lijepo prikazano i opisano da je za svaku pohvalu
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 00:42
Originalno poslano od člana dr.žislav dr.žislav napisao:

Oprosti Silvy, ali ja sam mislo da već cijeli svijet zna da se na povratku za Europu zaustavljam na devet dana u Rio de Janeiru, i to baš za karneval. To nije novo putovanje već nastavak mog putovanja po Južnoj Americi.

Opet ja imam pitanje za tebe, gdje si vidjela kamufliranog kameleona?. Naime u Patagonii ne žive kameleoni, ako si stvarno mislila na njega. Reci na koju sliku misliš pa ću ti moći odgovoriti.


Dr.žislave,
kad si napisao da ideš za Brazil, sumnjala sam da želiš vidjeti i doživjeti karneval u Riu, ali nisam imala pojma.

A što se tiče kameleona, pa tebi ništa ne promakne kao ni do sada, što volim, kad nam okom i slikom uloviš ono što netko ne bi ni primjetio; "momčinu" ili prekrasnu sliku grana u obliku zmija, Clap.
Ono "smrknuto lice" u gro planu, meni krije i ovaj detalj pored desnog oka:

                          

Ne znam što bi rekla za ove tri plaže. Svaka ima svoje draži; Cartritre, Quila Quina, Pucara. Samo mogu uživati u predivnim krajolicima, plažama, cvijeću, vilinom konjicu, leptirićima, El Teru, djetliću,...tvojim opisima, stvarno si pravi profesionalac.

Svetište BDM sa sigama od voska i kipom je posebno.

Ona "šmrika" mi sliči na bijeli glog, a plod, "gragulje" (glogulje) i ja berem. Ako griješim, neka me netko ispravi.



Kćerka ti je preslatka.

Viseći most i priroda oko njega, kaskade, slap - predivno, a piknik na plaži Pucara - prava uživancija uz logorsku vatricu, vino, gitaru, pjesmu, pa još i tvoj gulaš  i "zajedničke" slike.
Voljela bi da ovako nekako napravimo jedno druženje sa ekipom kad se vratiš?!
Hvala ti što svoje putovanje dijeliš sa nama, koje sa užitkom pratimo.

Svima šaljem puno smile79 .
Šaljem vam jednu jutarnju sličicu slikanu iz auta.








Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 14:18
Opet nešto lijepo i novo za nas! smile58
 
Viseći most i priroda oko njega, kaskade, slap - predivno! Piknik na plaži Pucara je krasan doživljaj i nadam se da je paljenje logorske  vatre tamo dozvoljeno.  Vino... gitara... pjesma..  pa još i tvoj gulaš to je prava uživancija sa ovom mladom populacijom!
 
Pravi si majstor u svemu! smile141
 
Rijeka

Na vrh
NivesZ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NivesZ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 22:10
Gledam i citam redovito,nemoj misliti da ne! Malo sam u cudu neki puta,ustvari cesto,sto ustvari napisati a da se ne ponavljam,da ne ponavljam rijeci vecine. Svaka cast,skidam kapu! Prekrasna zemlja,sve cisto,uredno,sređeno...Tvoje fotografije su savrsene,no,u to nisam ni sumnjala. Vise od toga me odusevljavas svojim tekstovima,trudom da priblizis nama,da docaras sve sto slikas. Uspjevas ocarati,zaista da! Puno te pozdravljam,budi i dalje tako revan,detaljan i upucen! Usput receno,kcer ti je prelijepa!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2012 u 06:40
Bila i uživala! Hvala Dr.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.