Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Echeveria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Echeveria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 52>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 13:37
Kamenjar,nije mi jasno zašto si se žalila na svoje echeverie,pa prekrasne su tiTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 13:45
prevelike su mali kaktus ,sad bi trebale mirovat a one meni luduju i u visinu i u širinu ,dvije su mi izbusene ,valjda se puzuc uvuko pa ih busi ili sta vec..ja bi njih volila da su slatke i male ,ove su mi doslovno monsteri 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 15:45
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

prevelike su mali kaktus ,sad bi trebale mirovat a one meni luduju i u visinu i u širinu ,dvije su mi izbusene ,valjda se puzuc uvuko pa ih busi ili sta vec..ja bi njih volila da su slatke i male ,ove su mi doslovno monsteri 
 
Meni izgledaju baš lijepo i kad tako lijepo napreduju i rastu...a ti bi malene...
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 16:15
hvala ti moonSmile
 
kamenjar, sto si mi sve napricala o njima ja mislila da su polupokojne, a kad ono divne:)
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 18:54
Kamenjar provjeri da nemaju zelene gusjenice(crviće) meni su napale kalankou b. i crasulu , sve dok nisu izbušiči ja sam mislila da je neka bolest a kad sam vidjela ona mala crna zrnca( da ne napišem g...) na donjim listovima bilo mi je jasno protresla sam i imala što vidjeti uredno su padale, pregledala listove i pošpricala i sad se oporavljaju a mnogo je listova do pola pojedeno. Vjerujem da sam ih unjela u kuću na kalanhoi jer je ona imala flekice na lišću a ja sam mislila da su opekline od sunca ili da je obolila a u biti to su male zelene napasti.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 19:14
o kikac slikat cu cim ugrabim vremena sve ih znam da si ih pozelila pa ces vidit o cemu sam pricala ,tvoje 2 velike su mi se izduzile ,ostale su ajmo reci pristojne ,al svako malo ih šetam prema suncu LOLokrecem ih ko na ringispilu
moon nekako su mi slađe kad su male ,ova jedna mi porodila puno bebica i kao svaka trudnica izobličila se LOL
araliaj ,moram pogledat,moguce je da su te napasti ,mada sam uhvatila par malih puzica ,neznam kako sam ih unijela u kucu
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 20:38
Meni je ova  pukla a zašto, zna li netko?
echeveria BLACK PRINCE (ovdje se ne vidi jer je slikana ranije)
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 20:48
MiraK...kako misliš pukla, inače stvarno je krasna
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 22:23
Ovo mi je poklonila MiraK Heart
 
e. perle von nurnberg
 
Ponovila sam se i s ovom:
Echeveria Black Prince
 
 
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 00:08

Jeste sigurne da je to Black prince?
Ja mislim da nije, da je B.prince ovo:






Nemam sada slike na kojoj se bolje vidi.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 00:09

Mislim da je to možda e.purpusorum.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 00:42
Anastazija, krasne su ti......nisam sigurna kako se zove, ima ih toliko sličnih da je teško identificirati. Ova tvoja i ove MirinaK i moja su različite....no kako god da se zvale sve su lijepe i imaju krasan cvijet.
Možda ih netko identificira. Nekako mi se čini da nije niti e.purpusorum
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 09:43
Što kažete na Echeveria Dionysos – klikni ?
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 12:09
...bome krasna, PinusWink...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 12:24

Svakako nisu Black prince.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 12:25
Saro i meni je lijepa. No link sam postavio zato što cure u gornja 3-4 posta nastoje ID Mirinu eševeriu.
Slučajno ju i ja imam u zbirci. Identificirao sam ju kao Echeveria Dionysos. Greške su uvijek moguće . . . no mislim da sam ovaj puta bio precizan. Uskoro će i moja procvasti. Tada ću ju slikati. Pogledajte sliku cvjeta na Mirinoj slici. Kratka stapka a relativno veliki cvijet – prava ljepotica među eševeriama!   
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 12:27
...krasne su ti AnastazijaClap...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 14:40
prekrasne su vam echeverieTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 14:41
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Što kažete na Echeveria Dionysos – klikni ?
 
Da....to bi mogla biti Echeveria 'Dionysos' . Hvala ti na ID Big%20smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2013 u 15:25
Ajme obožavam ih i prekrasne su. Moju black princa (ista je kao Anastazijina napala ona nepodnošljiva paučina. Sada je u izolaciji odvojena od drugih da se ne zaraze. Špricam je a baš se spemala cvjetati, no nadan se da će se oporaviti. Stavim sliku poslije.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.