Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dipladenia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dipladenia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 46>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 09:26
BEBOLINA-samo ti nama fotkaj svoje majstorije,bar sam ti ja zahvalna bar nešto naučimLOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
radoja956 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 17 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 198
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radoja956 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 08:27
Originalno poslano od člana Jaca123 Jaca123 napisao:

BEBOLINA-samo ti nama fotkaj svoje majstorije,bar sam ti ja zahvalna bar nešto naučimLOL

Fotkaj Bebolina,svaka fotka zlata vrijedi,posebno ako je ovako sistematski urađen i zabilježen postupak. Za mnoge od nas početnika veoma važno. Hvala.ClapClapClap
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 14:19
Moje su danas izbačene iz kuće,ništa od njih.Godinama ih nabavljam i ne mogu ih sačuvati .Unhappy, sad samo ostaje čekati proljeće i u nabavku drugih
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 20:23
Originalno poslano od člana stefica.n stefica.n napisao:

Moje su danas izbačene iz kuće,ništa od njih.Godinama ih nabavljam i ne mogu ih sačuvati .Unhappy, sad samo ostaje čekati proljeće i u nabavku drugih
Ajme koja štetasmile43
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
JEKA FRA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 710
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JEKA FRA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2013 u 19:32
evo napokon je dosla i u moj domsmile64
JELENA FRANIC
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2013 u 20:38
Originalno poslano od člana JEKA FRA JEKA FRA napisao:

evo napokon je dosla i u moj domsmile64
Prekrasna damicasmile71
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
JEKA FRA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 710
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JEKA FRA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 09:40
trebam pomoc moja damica se pocela susit opadaju joj listovi i crne grancice   ima li joj spasaSmile
JELENA FRANIC
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 15:12
Originalno poslano od člana JEKA FRA JEKA FRA napisao:

trebam pomoc moja damica se pocela susit opadaju joj listovi i crne grancice   ima li joj spasaSmile
Razlog bi mogao biti u pretjeranom zalijevanju. Izvuci je iz zemlje, ostavi da se korijen malo posuši i posadi je u novu zemlju bez ikakvog zalijevanja na bar tjedan dana. Ako su grančica pocrnile,,oreži ih bez straha.
Držim palčeve da se damica oporaviThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 15:19
@JEKA FRA, dodaj malo drvenog uglja u supstrat, one to voleWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 20:20
Moje se sve sasušile a imala sam ih za cijeli balkon od tri metra smile43 a sve sam bila razmnožila od jedne kupljene,ove godine još na njih nisam nigdje naišla.
Bebolina misliš onog za roštilj?
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 20:26
ja ih gledala jucer u jednom centru kod nas i nekako se ne odlucih....mozda iduci tjedan ipak odem po jednu Wink
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
JEKA FRA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 710
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JEKA FRA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 20:27
puno hvala poslusat cu savjetsmile113
JELENA FRANIC
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 07:22
Jučer sam ih zagledala ko mog čika Krstića Bile su 20kn i vrlo su lijepo izgledale. Kako uz sav moj trud ne prežive zimu nisam kupila, što ne znaći da još neću....Embarrassed
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 17:15
Originalno poslano od člana arim arim napisao:

Moje se sve sasušile a imala sam ih za cijeli balkon od tri metra smile43 a sve sam bila razmnožila od jedne kupljene,ove godine još na njih nisam nigdje naišla.
Bebolina misliš onog za roštilj?
Da!Wink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 17:22
Evo kako izgledaju tek presađeneThumbs%20Up
Sad im još moram napraviti potporanj od bambusa i to bi bilo sve

...ove su stare barem pet godina, a što je najinteresantnije, one zimu provode vani u zavjetrini. Ako je jaka zima samo ih omotam s folijom od stiropora, onom koja se stavlje kao podloga laminatu i dobro je.

Mandavile (one moje duple i troduple) one prezimljavaju na sobnoj temperaturi, najčešće posve suhog supstrata. Sad su i one već vani, kreću s vegetacijom

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 18:32
otpali listovi kroz zimu....hoče li se oporaviti ???


što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 18:46
Oreži ovo suho, a možeš i ove dugačke grane, tako ćeš ih natjerat na grananje. Kod njh ti je pravilo da što više novih grana ima to više cvjetova. Neka te ne brine što je lišće izgubila, barem se lijepo odmorila i "napunila baterije" za ljeto
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 21:12
hvala , a na koliko visine da je ostavin....listovi su pri vrhu a odozdola nema ništa...
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 21:45

Nije bitno što nema lišća i što bi rezanjem ostala bez lišća, ona u svakom pazućku izbaci nove grančice. Pogledaj kako su moje orezane...sve ono žgoljavo, tanko je orezano, ostali su samo deblji dijelovi grana.

Mandaville isto tako, samo sam osnovne grane ostavila, sve ostalo orezala. Sve izbacuju nove grane i to od vrha do dna
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 21:48
hvala....sutra šišanje...    ;)
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.