Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zvrkov vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zvrkov vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 63>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 14:34
Zvrk nije me bilo neko vrijeme ali ovo što sam zatekla je neopisivo.
 
Istaknula bih ovu ružu penjačicu i zamislila nešto tako i u mome vrtu, ali to jasno nikada ne bi bilo tako lijepo kao kod tebe...
 
Uživala sam,
Prekrasno!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 15:35
upravo pijem poslepodnevnu kavu i svrljam tvojim vrtom:)
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 18:50
Polako cistim oko zarastene ruze
 
 
 
 
 
Foxglove (digitalis)
 
 
Prva articoka ove sezone Clap
 
 
Californian poppy
 
 
Hosta cvjeta
 
 
Lavanda
 
 
 
 
 
 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 20:06
Krasno ti je cvijeće.smile64 Sad ćeš imati prostora za sadnju na očišćenom terenu.

Čini mi se da i kod mene raste nekakav popiWink, bar listovi popeka sliče na tvog.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 23:29
Zvrk ona penjačica koja se popela na stabloje nešto fantastično, ali i sve ostalo je prekrasno Clap
život je more
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2009 u 23:44
hmm oduševljena sam Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2009 u 08:28
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Krasno ti je cvijeće.smile64 Sad ćeš imati prostora za sadnju na očišćenom terenu.

Čini mi se da i kod mene raste nekakav popiWink, bar listovi popeka sliče na tvog.
 
Prostora ce biti puno, ali se sad to treba ocistiti od korova Wink, i zemlja prekopati jer je tvrda i suha u ovom trenutku. Muz ce to prekopati sa kultivatorom.
 
Sto vise razmisljam to mi se cini da ruza nece ostati, htjela bih saditi sve ispocetka a ne krpati oko ove ruze, koja izgleda lijepo na daljinu ali kad se priblizis samo cvjeta na vrhu biljke.
 
Buduci da znam da mi muz ovo nece prekopati jos neko vrijeme (trebalo mu je vise od godine da pomakne ovu ogradu LOL) imam vremena razmisliti sto cu i kako cu saditi.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2009 u 08:30
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Zvrk ona penjačica koja se popela na stabloje nešto fantastično, ali i sve ostalo je prekrasno Clap
 
I mene je iznenadila da je tako visoko narasla , bila je vjencani poklon.
Imali smo tri dana prije nego sto smo isli na honeymoon, dobili smo jedno desetak ruza i trebali smo ih negdje posaditi prije odlaska LOL.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2009 u 09:21
Zvrk, je li tamo običaj poklanjati sadnice cvijeća za vjenčanje? Ako je, baš mi se sviđa.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2009 u 10:42
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Zvrk, je li tamo običaj poklanjati sadnice cvijeća za vjenčanje? Ako je, baš mi se sviđa.
 
Ako se zna da volis vrtlariti onda ti ljudi obicno kupe nesto za vrtWink.
 
 
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2009 u 07:25

Popi je baš lijep!!

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2009 u 10:44
i ja sam skoro izvadila jednu prastaru ruzu
volim tvoj vrt sto je tako prostran ...za prvu articoku
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 00:30
Jeeee popi mi raste i to i di ga nisam posadila i jesam svugdje se rasijaosmile213
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 20:02
I moj Poppy iz tvog sjemenja raste ali mi još nije cvao valjda hoće
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 20:35
Originalno poslano od člana zvrk zvrk napisao:

Nekada
 
 
Jucer (ruza se nazalost skroz posusila na donjim granama, imala je jos cvjetova) , buduci da nam raste na terasi gdje provodimo puno vremena zelim gledati nesto ljepse
 
 
Sada imamo slobodan zid za nesto drugo, moj plan bi bio lonicera , jos cu razmisliti (imamo jednu lonicera koja super uspijeva na istocnom zidu i bas bih htjela nesto takvo sa predivnim mirisom uz stol na terasi), ovo je juzna strana , tko ima iskustva sa lonicerom na toj strani?
 
 
 
 
Zvrk, lonicera na južnoj strani će super uspijevati i rasti. ako ti je potreban hlad za stol, po meni dobar izbor jer ako joj napraviš pergolu, relativno brzo če sve prekriti, a nakon prve proljetne obilne cvatnje, tokom cijeloga ljeta cvate sa manjim cvjetovima, koji pružaju baš ugodan miris.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 20:37
Odlično je sve Zvrk, i hoste i ruže, kalifornijski makovi su baš lijepi, lavanda je prekrasna, ali najviše me se ovaj put dojmila artičoka jer još nikad nisam vidjela cijelu biljku artičoke sa plodom! Baš je super! Clap
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 20:50
Originalno poslano od člana zvrk zvrk napisao:

Originalno poslano od člana iris iris napisao:

kako je lijepa ova visoka živica.....šta je to?
 
To je Hawthorn http://en.wikipedia.org/wiki/Crataegus.(naravno redovito podrezan, i gusce posaden.
Jako cesta vrsta grma u ovim krajevima, sa jako ostrim bodljama.
Glog, mmmmmm obožavam miris njegova cvijeta i stalno se spremam ići u šumu ili negdje u živicu po njega, ali se MM buni zbog bodlji. Ima kultivara sa cvijetovima u boji, ali uopće ne mirišu, samo su dekorativni .
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 21:14
Zvrk, tvoj vrt je uvijek lijep, uvijek nešto novo. Ruža penjačica je smile227. Što se one bolesne ruže tiče, mogu ti reći da je jedna moja ruža godinama imala dobar prvi cvat, onda bi skroz ostala bez lišća, a tek pred zimu još koji pupoljak bi potjerala. Međutim, ona se izborila i sada je to moja ljubimica, jer joj cvijet traje dugo i od pupoljka do rascvjetane ruže mijenja boju od limun žute do gotovo crveneWink. A ona druga bijela je velika, ovisi kojoj vrsti ruže pripada, ali ja bih ju u jesen drastično porezala i pustila da se obnovi, jer možda zato što nije orezivana sada cvjeta samo na vrhovima.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 21:50
Nekako sve od nas vežem za neki cvijet. Kod tebe su me 
 
 
 
oduševili uvijek prije i sada!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2009 u 22:08

Na ovoj slici se moze vidjeti koliko je ova ruza penjacica otisla uz drvo (iznad ovog ruzinog grma se vide bijeli cvijetovi sto vise sa grana ruza)

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 63>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.