Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše vikendice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše vikendice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 32>
Korisnik
Poruka
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2010 u 01:00
Vrt u Rijeci, vrt u Skradniku......A da ti napraviš još jedan vrtek negdje u planinamaWink
 
Lijepo i prekrasno, zaista si vrijednaClapClapClap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2010 u 08:19
Hvala, ma znate i same da je to prava rekreacija. Kad više ne bude zadovoljstvo, nećemo to raditi, ali mislim da ćemo i puzeći nešto prčkati u svojim vrtovima.
 
Lorica, srećom mala vikendica na moru je u potpunom hladu, pa se tamo ne zafrkavam, a i ono sitno što stavim šetači-lopovi pokupe.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2010 u 08:50
Triša ponovno sam uživala u tvom okruženju. Predivno cvjetno dvorište koje me ponovno očara, a u Skradniku tako uredno i lijepo sređeno. Dakle, ti si prava "turbo" Triša. Cvjetne kariole su mi za 5+.ClapClapClap
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2010 u 11:50
Lana, da si bar samo malo bliže, skokneš k meni na kavu i vidiš sve uživo, baš je odmor za dušu i tijelo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2010 u 12:22

Baš ti je lijepo Triša u vikendici. Sve tip top i bez zamjerke. I kako je netko rekao - tu se možeš raširiti.

Nadam se da ćemo imati prilike to opet uživo pogledati jer često se sjetim fešte u Skradniku... iako je bila kiša i morala sam brzo pobjeći, ostala mi je u super sjećanju.
Tko ima "zašto" zbog kojeg živi, može se nositi s gotovo bilo kojim "kako"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 21:01

Evo ne prođe puno vremena, a mi opet bili dva dana u Skradniku. Kako uvijek ima nekih promjena evo nekoliko slika.

Nisam ni znala da imam graničicu dok nije procvjetala - hvala Jagoda, tvoja je.
 
Noćurak je uvijek i svagdje dobrodošao svojim velikim žutim cvjetovima
 
 
Roza trubica ima i gore, same se šire
 
 
Cvjetnjak se sve više šareni
 
 
Cvjetaju margerite
 
 
a počeli su i karanfili
 
 
Obzirom da me gore nema, tek jednom u 7 ili 10 dana zadovoljna sam
 
 
 
Zadovoljna sam i ovim djelom
 
 
Uz jezerce sam posadila kadifice - privremeno ogradila žicom, jer kad u petak bude fešta, djeca neće paziti da ne gaze cvijeće
 
 
Sad malo voća
 
Prvi puta nam nakon čak 5 godina višnja ima plod
 
 
Bogato je rodio tayberi
 
 
koji zaista ima ogroman plod, već smo neke i probali
 
 
Ribizla nema previše jer smo ih premještali, ali nešto će biti
 
 
"Neposlušne" jagode penjačice, silom tjeram da se penju - a one neće i neće
 
 
U vrtu najnaprednija kolorabica, veličine velike jabuke
 
 
Inače u vrtu sve buja, a od korova me zaista spasio najlonski pokrivač.
 
 
Voljela bih da opet jednom forumska fešta bude kod mene u Skradniku i da odaziva bude bar onakav kakav je bio lanjske godine, usprkos kiši i zimi.
 
 
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 21:04
Triša je rekla;
Obzirom da me gore nema, tek jednom u 7 ili 10 dana zadovoljna sam
- i ja se u potpunosti slažem jer je sve besprijekorno kao da ti je to pravi dom!
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 21:33
"zadovoljna sam"..... Da zadovoljna,LOL sretnice jedna imaš ovakvu ljepotu i tu i u Rijeci a ti si samo "zadovoljna" Treba da skačešsmile213kako ti je sve "cool"

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 21:39
smile55za plodove višnje ,a i sve ostalo  nedostaje ti samo jedna
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 21:58
Ih jeste ti mijera  ti velika -velik ti prst  onda mijera ploda je stvarno zadovoljavajućasmile96
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 08:03
Bergenija, Lora, Anči, hvala svima što ste svratile.
Niho, dođi, što je to 100 km od Bihaća do Skradnika, pa izmjeri moje plodove-ha-ha.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
magnolia View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Lokacija: mostar
Status: Offline
Bodovi: 426
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 10:38
Kakav divan vrtThumbs%20Up
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 10:43
E da znaš da ču uskoro i doć sa mojom Čerkom i Sanelom -----ali sve goste kad ispratiš -pa da ja izmijerim te plodove ----------hoće li biti i Branko trebače mi i on smile156
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 13:05
I ja sam prošetala lijepim vrtomClap
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 13:16
sve tip-top kako primorka kaže!
jel može jedan savjet za ribizle, njih ne treba orezivati, samo koji su pregusti grmovi malo prorijediti grane i to tako da se odreše cijela grana posve pri dnu,ako nije jako gusti grm onda najboje ništa, obrezuju se u rano proljeće
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 14:05
Hvala svima. Hvala Mari, ove smo ih godine premjestili u dio vrta, koji smo odredili za bobičasto voće, ali relativno su mladi, pa ih još i nismo orezivali, dakle kako ti kažeš nitni nećemo - neka budu grmići.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 14:09
Moram s vremena na vrijeme komentirat da ne pomisliš da ne gledam tvoje vrtove Tongue! Njih, uz još neke na forumu, obavezno posjećujem svakog dana i veselim se svakoj novoj fotografiji koju objaviš.
 
Ove jestive biljke u vrtu su mi najdraže, hehe.
 
Malo šetaš, gledaš cvijeće.... čopneš koju ribizlu....malo opet u šetnju..... zdipiš malinu....sa čvorcima se otimaš za trešnje, a na kraju zalegneš među jagode! LOL
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 14:18
Stvorila si mali raj ti i TM...posadi grancicu pored jezera i koju ukrasnu travu ,mislim da ce dobro se uklopiti
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 14:24
Ovo je očaravajuće.Nema ovdje ništa skromnog,sve je woooow!!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 14:41
Bog Gogo, veliki pozdrav za tebe i hvala ti. Baš tako kako si rekao izgleda naš boravak ondje, nekako pokušavamo spojiti ugodno s korisnim, pa se ponekad ne radi ništa, šeta šumom, bere gljive, vozi bicikla, a ponekad mm izmisli da mu treba još ovo, ili još ono, a tako je bilo i ovaj put.
Kućica je mala, a garaža velika, ali u garaži veliki cirkular, dvije kosilice, 5 bilikli i jedna moja trokolica i tako mm odlučio napraviti mjesto za bicikle, pa smo ga prozvali "biciklana". Evo kako je to bilo nekoliko proteklih vikenda.
 
Mjesto iza garaže s produženjem krov, činilo nam se baš prikladno, pa smo napravili stupove, stavili neki stari prozorčić i ovdje su već na budućem krovu daske i terpapir.
 
 
Dok smo prekrivali krov, mm je bio stretan da na krovu radi s poda, jer je to moralo biti dosta nisko
 
 
"Zidovi" su napravljeni od salonitki, koje su ionako višak, a bicikle valjda neće dobiti "azbestozu"
 
 
Najniži dio mjeri se po meni, gdje ja mogu stajati, valjda će  moći i bicikle, ali s druge strane je ipak visina za normalne ljud, ali ne preko 2 m.
 
 
Odbačena vrata prijateljičinog stana super će se uz malu doradu uklopiti
 
 
Na mjestu izgledaju sasvim dobro,
 
 
Jedna je strana rešetkasta i u redu, no druga je šuplja jer nismo htjeli staviti staklo, pa smo to fino zakamuflirali "oblovinom" kojom je obložena i garaža
 
 
Na drugoj strani prostorije koja je 2,20  x 3 m i kojoj još fali betonski pod nalazi se i mali prozorčić
 
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 32>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.