Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Identifikacija kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Identifikacija kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 43>
Korisnik
Poruka
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2014 u 19:15
Da. Što se tiče cvijetiča....neki "znalci" to prave sa ljepkom. Toliko ga naturaju na siroti kaktus, ko da je zauvijek. Ja sam svoje (dok sam još takve kupovala) sa škarama porezala. Naravno je išlo i nekoliko bodlji, ali se kaktus opomogao. Za tvoj kaktus ti odluči, dali češ rezati ili ne. Možda kad još malo poraste...pa če tada biti lakše.
Eksotika je kul
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2014 u 21:29
Dobro, neka raste a kasnije, na proljeće ću reskirati i skinuti umjetne cvjetiće. Hvala vam na mišljnju. I još, ako netko zna potpuni naziv ovog kaktusa neka napiše.
Rijeka

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2014 u 22:37
Miro, ovo što si kupila je: hildewintera aureispina cristata. Cvjetove skini, polako i pažljivo. laticu po laticu. Pincetom počupaj svaki trag ljepila, ali nastoj da ne oštetiš kaktus. Trebat će ti puno vremena i strpljenja za taj poduhvat. Inače se kaktus nakon toga sasvim normalno razvija.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2014 u 23:45
Hvala Glikice!



Hvala na savjetima za skidanje cvjetića.

Rijeka

Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 18:32
Molim ID ovog kaktusića
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 18:35
...i ovo. da li je to Crassula green pagoda?
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 18:39
miska to je Crassula perforata.
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2014 u 18:43
Hvala draga Camellia!
ima ih par sličnih pa su me zbunile
Na vrh
ivana000 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Srpanj 2013
Lokacija: Virovitica
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivana000 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2014 u 14:37
Dragi forumaši, trebao bi mi ID za ova tri kaktusića: 
znam da je astrić, ali koji? možda ornatum?


notocactus ottonis?


e za ovo malo čudo stvarno nisam sigurna.... mammillarija? ako i je, koja je? ako netko zna, molim javite... ne bi htjela da mala nema ime i prezime Unhappy hvala Smile

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2014 u 14:46
Astrophytum ornatum v. mirabelli (ili je možda ssp. mirabelli)

Notocactus uebelmanianus (barem mislim)

Mammillaria (možda hahniana ili nešto slično)
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2014 u 20:20
Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

 Notocactus uebelmanianus (barem mislim) 

još je relativno mali pa je ID teška, vuče malo na i n. crassigibbus samo vrag si ga znaj 

         notocactus uebelmanianus : notocactus crassigibbus   6 : 4  LOL 

Na vrh
ivana000 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Srpanj 2013
Lokacija: Virovitica
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivana000 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2014 u 15:02
Hvala majcka i Pinus Smile
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2014 u 18:38
Ovakvu ja imam mammilariu i pise woodsii " mutant " biljka je stigla iz poljske ! I svi kaktusi koji su dosli imaju imena dosta sam proguglao i svi se slazu ! Ako grijesim ispravite me ! :D
Nihil agenti dies longus est. - Ništa ne radeći, dan je dug.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2014 u 18:49
@panda, mislim da nema potrebe da te bilo tko ispravi. Slažem se sa tvojom ali i sa @majckinom ID. mislim da ste oba dvije  točno ID: mammillaria hahniana woodsii Smile

Na vrh
BettyJean View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BettyJean Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 15:30


Molim pomoć oko identifikacije. Neka crassula je, ali nisam sigurna koja :)
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 15:54
Crassula ovata cv. Gollum ili cv. Hobit. Ja ih ne mogu razlikovati.
Eksotika je kul
Na vrh
BettyJean View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BettyJean Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 16:18
I meni je to problem :) Mislila sam da je Gollum, a onda sam shvatila da ima još par crassula koje su meni potpuno iste.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 02:17
Možete li mi reći dali je ovo Hildewintera colademononi, majmunski rep
 
Kupila sam ga na sniženju u Plodinama, oštećen je ali je bio bez imena... 
 
 
Rijeka

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 07:00
Mislim da si ga točno ID. Epifit porijeklom iz Bolivije - Hildewintera colademononis, "majmunski rep".

Dobra kupnja Miro. lijepo je razgranat Big smile

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 11:38
Pinus, puno hvala! Eto bio je u Plodinama 30,00kn pa bila šteta ne uzeti ga ( puna cijena 90,00kn).
Sada čekam da "odlakavi"..
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.