Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - dvorište malog kaktusa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


dvorište malog kaktusa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 222>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2010 u 22:35
Prije sna samo da se javim.. Kao i svaki put do sada, ugodno i dugo druženje je iza mene i Kaktusića. Prošetale smo vrtom uzduž i poprijeko, prošle kroz ružičnjak, kaktusnjak, zavirile u trajnice i ljetnice.. Onda smo gledale njene krasne orhideje, pa sobno bilje... Sve mi je lijepo, ali zaista sve. Naša Katusić ima urednu, šarenu, zdravu i bujnu okućnicu sa raznolikim i lijepim biljkicama u kojoj prvu riječ vode ruže i kaktusi. A, kao i uvijek, i meni je darovala mnoštvo biljkica i obećala mnoge od njih u jesen.. PRedivni darovi i lijeppa večer su mi u mislima prije sna!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2010 u 22:42
Inspekcija gotovaWink,prošla sam na ispitu,nije bilo prigovora,ali sam zato dobila puno poklona jer sam bila dobraWink,sutra poslikam
Anaida,tebi i TM puno hvala što ste bili kod nas na lijepom druženjuTongue
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2010 u 21:07
ovo sve sam jučer dobila od AnaideTongue
 
avokado koji je niknuo iz svoje sjemenke,zna tko kaj dalje snjim?
 
ruža Frezia
 
hosta cvate i miriši
 
dipladenia,nije baš najlješa ali meni je draga
 
moj krumpirko neumorno cvate od kad sam ga kupila
 
bugenvilea je svakim danom sve veća
 
i Mica voli cvijeće
 
dragi moji prijatelji to bi za danas bilo sve,sutra odlazim na godišnji,i mi umirovljenici se moramo koji put odmoritiWink,a vi se malo odmorite od meneSmile
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2010 u 21:17
Mali kaktus, uživala sam u tvom cvijeću, par primjeraka mi je zapelo za oko. jedva čekam da se vratiš s godišnjeg. O ružama ni netrebam pjevat pjesmice, mislim da su ih svi već opjevali i nahvalili, ali oduševila si me orhidejama, pa uz onoliko cvijeća bilo bi čudno da ih nemaš.
A dala si mi i veliki poticaj da uredim svoju galeriju, iako bi mi bilo lakše opljevit sijeli tvoj posjed za sljedeću inspekciju nego stavit jednu slikicu na moju nerealiziranu temu!!!Pozdrav i da te sve dočeka u cvatu kad se vratiš sa GO.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2010 u 21:37
mašala lijepo si se ponovila,Thumbs%20Up
krasna ti je bugenvilea
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2010 u 21:39
Lijepo se provedi i odmori, pronađi koju lijepu biljčicu u prirodi, kamenje ostavi na miru (ajde, možeš par komada)
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2010 u 23:56
smile199ja tvojim lijepim dvorištem, zavirila u svaki kutak, pomirisala svaku ružu ( ha, prava znatiželjna baba)Wink, nadivila se lijepom cvijeće i naravno ponešto posebno zapazila kao onu crvenolisnu daliju, stvarno je posebna Clap. Sve su ti lijepe, ali ona plijeni ljepotom... O tvojim ružama su več pjesme ispjevane, tako da neću ponavljati več rečeno, ali me raduje kada vidim neke ruže koje i ja imam Wink.Baš sam te htjela pitati za žutu graničicu, jel ona niska, a onda ju je waterlily imenovala, tako da ju znam tražiti po dućanima...
Uživaj na odmoru smile219.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2010 u 23:57
bugica ti je preljepa,a i krumpirko
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2010 u 09:35
još slika lijepog cvijeća, za avokado ništa ne znam,sve ti je prekijepo, hosta jesmile227.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2010 u 10:58
Vau,lipih poklona,a cviće ti je čista peticaThumbs%20UpHosta se okrunila ljiljanima,bugica mala,ali bogata cvićem,ruža je predivne boje......smile55
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2010 u 11:25
Kaktusiću, našla sam nešto za tebe i mene (jer je Kaktus i meni darovala avokado Smile )
 
 
Iz koštice avokada može izrasti vrlo lijepa sobna biljka, koja ipak neće davati plod. Operite košticu od ostataka kožice. Probušite 3-4 rupice oko sredine koštice te u svaku ubodite ražnjić. Postavite na čašu tako da 15 mm koštice bude uronjeno u vodu i ostavite tako 5-6 tjedana da pusti čupavo korijenje. Posadite 7 cm duboko u kompost, u poveći cvjetnjak. Kad se pojavi stabljika sa sićušnim listićima, stavite biljku na toplo, sunčano mjesto, dalje od propuha. Da biste spriječili da biljka naraste tanka i visoka, odrežite mladicu na visini od 15 do 18 centimetara.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2010 u 21:35
Sad i ja moram posaditi avokadosmilie_girl_093.gif, ananas mi nije uspiosmilie_girl_075.gif
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 09:33
Uz sve ostalo prelijepo cvijeće, čini se da su hoste ove godine posebno raskošne! Valjda im prija ovo ljeto nalik na jesen! Shocked
Time is something you can never get back..
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 09:51
Mali kaktus s puno cvijeća!Big%20smilesmile64ClapClapClap
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 10:06
Još malo o avokadu

Kod nas je vrtu avokado iz koštice prilično brzo narastao u veliko stablo, nažalost da bi davao plod treba ga cijepiti
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 19:46
Malo sam ti bila u inspekciji....dočekala me je Mica Wink, ugodan provod na GO!!!
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 20:58
predivno kaktusćiću  baš si se lijepo ponovilla , samo ti odmaraj a mi ćemo paziti na tvoje biljćice pa nam nešto lijepo donesi (koju slićicu) sa  godišnjeg odmora da i mi uživamo.Thumbs%20Up
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2010 u 06:20
Prošla sam svih 27 stranica da pomno proučim čega sve ima u tvom vrtu (i čega nema Wink) !
A sad čekam da se vratiš Smile 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2010 u 09:13
Hej evo i ja svratila, malo sam se divila šetajući dvorištem, poigrala s macom i to je to.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2010 u 23:27
smile227kakav krasan poklon si dobila od naše drage Anaide!
 
 
Lijepa ti je diplandeja ,što joj fali ?
I moja je mala a mome srcu dragaWink
 
A bugici što radiš ,šapni mi tajnu jel moja ne cvijeta ,a to je moj novi cvijet !Embarrassed
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 222>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,625 sekundi.