Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 262263264265266 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 19:39
@Glikica, neka te ne brine blijedo lišće kod kultivara, samo mu sunca nedostaje.
@mememe, interesantna biljkaClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 19:45
Vjerojatno je sunce u pitanju. Baš nešto sebe gledam u ogledalo, i sama sam bledunjava smile60
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 22:56
mememe, neobično izgleda tvoj crispum. Sa vidljivim prijelazom iz debljeg donjeg u tanji gornji dio biljke. Ja sam sijao sličnu vrstu: adenium somalense novu. Sijanci imaju uže i duže lišće od tvog crispuma. Bar mi se za sada tako čini. Koja bi bila razlika između crispuma i nove ?
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 23:05
Mislim da je razlika u cvijetu i obliku lista. Novu ima i Wolfsbane pa će nju moći pitati o toj vrsti više nego mene.


Evo usporedbe jednako starih somalense crispuma i običnog somalensea

http://www.flickriver.com/photos/olafpronk/sets/72157607604639553/
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 23:21
Pogledaj habitus od nove (klikni). Čini mi se po habitusu dosta slična crispumu.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 23:27
Da, rekao bih da je gotovo isto. I pachypodium succulentum dosta lići po caudexu

Kako tvoji klijanci?

Ja se samo madam da je to pravi crispum, vidit ćemo.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 23:34
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Kako tvoji klijanci?

Slično kao i ti sijance držim na prozorskoj polici iznad radijatora uz dodatnu rasvjetu. Sijao sam 1. 3. Ima tjedan dana da sam počeo sa gnojenjem.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 14:00
Danas sam primjetila da se moja reznica smežurala. Čak i neke grane.Izvadila sam ju van i korijenje je skroz mekano ko da truli. odrezala sam taj cijeli dio, skroz do same reznice i posula cimetom. Ostavila sam reznicu vani da se tako suši. Pitanje, koliko da ju dugo ostavim vani prije nego ju opet ubacim u suhi supstant? i da li da ju onda ne zalijevam neko vrijeme? Pretpostavljam da je to od previše vode. Jer je veća tegla i uvijek bi joj dala malo više vode nego klincima. Očito joj to nije pasalo.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 14:14
nisi trebala nikakvu vodu joj davat. Pusti 3-4 dana?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 14:18
Zašto cimetom ? Rez treba premazati medom.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 14:52
mememe, tek sam odrezala reznicu i sad se suši. Nisam sad dodavala vode nego očito previše prilikom zalijevanja. Znači 3-4 dana da se osuši i onda u supstant.
Nakon što ubacim u supstant koliko onda dana ne zalijevati?
Glikica, koliko se sjećam med ili cimet, ja sam posegnula za cimetom.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 15:04
Cimet se koristi za suzbijanje plijesni ! Med za rezove.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 16:19
Isti vrag manje vise, samo se med koristi za rezove koji se vide jer onda ostane manji oziljak. Oba djeluju blago protiv gljivica i patogena.

Usputna slikica arabicuma koji je bas nacickan nekim mini grancicama
velika gorica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 16:37
Gledala sam po netu da kad rezuckaju korjen, mažu medom, isto tako i stabljike da ljepše izgledaju. Ja nisam mazala ničim stabljike kad sam rezala, a kroz vrijeme te rane kalusiraju i stope se bojom sa ostatkom stabljike i djeluje prirodno.

W, ovaj tvoj arabicum, jel će to sve biti grane?

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 18:40
Što si mu radila da je tako bogat? Znam da se arabicumi više razgranaju, ali ovako?! Taj zaslužuje poseban tretman.

Btw, u nedostatku sunca moji listići polako ugibaju jedan po jedan. Od 43 zapiknuta, već je 21 uginuo.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 18:57
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Što si mu radila da je tako bogat? Znam da se arabicumi više razgranaju, ali ovako?! Taj zaslužuje poseban tretman.Btw, u nedostatku sunca moji listići polako ugibaju jedan po jedan. Od 43 zapiknuta, već je 21 uginuo.





Daj im umjetne rasvjete onda. JEsu li uopće osim korjena počeli razvijati nadzemni dio ili barem naznaku toga?

marsha, kad ju zapikneš u zemlju nemoj joj uopće davati vode, rađe ju pokri nečime da zadrži vlagu.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 19:02
G, nemam pojma, vidjet cemo. To jesu pupovi iz kojih inace nastaju grancice, ali dal ce ih on bas sve pustiti, sumnjam. Za rezove, ma ja se isto ne opterecujem, prsnem sa fungicidom i to je to.

Andina, nis mu nisam posebno radila, jednostavno je takav, puklo ga. Za listice, stavi ih pod lampu ako imas, ako ne onda mozda od sutra dobiju nesto sunca, mrvicu je bolja prognoza.
velika gorica
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 09:50
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:



Daj im umjetne rasvjete onda. JEsu li uopće osim korjena počeli razvijati nadzemni dio ili barem naznaku toga?

Nisu još počeli razvijati nadzemni dio, za sad samo korijen razvijaju. Malo sam ih otkopala da vidim što se događa, ali ne želim ih vaditi jer mi se čini da baš ne vole presađivanje (za razliku od klijanaca). Oni oko čijih sam korijena  čačkala uglavnom su uginuli. Evo dva najnaprednija.




Nemam umjetnu rasvjetu namijenjenu stimuliranju rasta. Nadam se da će ih uskoro sunce potaknuti na bolji razvoj.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 10:45
S ovim si me oduševila Andina
Zar nije divan ovaj naš hobi ?
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 12:06
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Zar nije divan ovaj naš hobi ?

Slažem se, divan je, toliko divan da zbog njega zapostavljam čak i profesionalne obaveze! LOL
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 262263264265266 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.