Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Falenopsis - Phalaenopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Falenopsis - Phalaenopsis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 58>
Korisnik
Poruka
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2012 u 21:55

Kad si ih zadnji puta zalila?
Mojima listovi znaju omlohaviti kad im treba vode (zalijevam ih 2x mjesečno).
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2012 u 22:21
Ja sam svoje ofucane jadnice počela potapati u vodu jednom tjedno sa vrlo malo prihrane, bilo je jako vruće, sad ću potapanje prorijediti na 1x u 10 dana, možda i rjeđe, ovisno o vremenu. Sve su mi počele jako lijepo napredovati, evo ova čak  procvala, a bile su sve za otpis. Zapravo, najbolji pokazatelj kada treba vodu je taj kada se na stijenkama posude u kojoj je korjenje više ne vidi kondenzirana voda, tada je biljka lagana i treba novu vodu.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
lela.v View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.v Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2012 u 12:09
Ja imam jednu sa mlohavim,dehidriranim listovima koja ima slab koren,možda samo jednu žilu,mada vazdušnog korenja ima više i ona je takva već pola godine.Izbacila je novi list koji je čvrst,normalan,ali sporo raste.Na još jednoj primećujem da su dva najstarija lista bez tonusa,malo mlitavo vise.Potapam ih sedmično,svaki drugi put u vodu sa djubrivom.
Dosta sam tražila po netu šta je razlog za mlitavo lišće,ali nisam našla odgovor.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2012 u 12:33

lela, ako ih potapaš tako često onda su mlohavi listovi vjerojatno od previše vode, a ne premalo. Prorijedi potapanje.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
lela.v View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.v Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2012 u 12:52
Pa ne znam šta da mislim,ostale su vesele i zdrave (ima ih pet), a posle potapanja kao da ti loši listovi postanu malo čvršči.Probaću da proredim potapanje,baš da vidimšta će biti.
Na vrh
PiccolaBambi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PiccolaBambi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2012 u 16:03
Molila bih za hitnu pomoć. upravo sam ugledala jednu čudnu pojavu na mojoj orhideji i slikala, ali ne znam kako uploadati sliku. Ima li neka dobra duša da mi kaže kako se to radi? Hvala hvala smile75
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2012 u 17:20
Originalno poslano od člana PiccolaBambi PiccolaBambi napisao:


Molila bih za hitnu pomoć. upravo sam ugledala jednu čudnu pojavu na mojoj orhideji i slikala, ali ne znam kako uploadati sliku. Ima li neka dobra duša da mi kaže kako se to radi? Hvala hvala [IMG]smileys/emot130.gif" height="62" width="67" align="absmiddle" alt="smile75" />

Kopiras image code i zalijepis na stranicu
Na vrh
PiccolaBambi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PiccolaBambi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2012 u 18:03
 
Uploaded with ImageShack.us
 
 
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
nadam se da je to to bugic :D eto moja jadna orhidejica ima ovo čudo. Što joj je? nikad u životu nisam vidjela nešto slično. to su sitne bijele kuglice koje su se očito pojavila u zadnjih nekoliko dana. naime, prije par dana ih nije bilo. pomozite cure molim vassmile43
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2012 u 14:16
Evo da ja pomognem dok se ne pojave pravi znalci : ne znam što je to,ali svakako preporučam da ju izvadiš van  sve to odstraniš, dobro pregledaš svo korjenje i očistiš od eventualne truleži ili bilo čega sumnjvog.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
martincica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Studeni 2010
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martincica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2012 u 21:53
jel su one osjetljive na promjenu mjesta? ako im mijenjam mjesto jel im to smeta ili nema veze?
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 08:23
imam keiki!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA i to na dejici koju sam polumrtvu bez lišća donijela doma, prvo joj narasli listovi a sad i keiki probija, i to mi se čini čak 2....
Tena 28.3.2010
Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 17:05
Moj prvi phalaenopsis nakon nekih 15ak dana od kupnje...jos je ziv i zdrav :D i postepeno otvara cvjetove



A sada me zanima to oko keiki...i keiki i nova cvjetna stapka, mogu da se formiraju sa onih uspavanih pupova na cvjetnoj stabljici....jel postoji neko pravilo na kojem pupu je vjerovatije da ce se pojaviti nova cvjetna stapka a na kojem keiki? Ili je pak u pitanju neki treci razlog zbog kojeg se formira jedno ili drugo...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 18:31
Originalno poslano od člana d.i.n.a. d.i.n.a. napisao:

imam keiki!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA i to na dejici koju sam polumrtvu bez lišća donijela doma, prvo joj narasli listovi a sad i keiki probija, i to mi se čini čak 2....
Bravo za spašenu dejicuClap znaju one izbacit po nekoliko keikia i to kad je biljka pred kolapsom kao što je bila ova tvoja. Takvu sam imala jednu lani, nisam je odvajala od mameSmile neka uživaju skupicaWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2012 u 21:12
Nakon paklenih vrućina i duuuge pauze....

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 13:16

deice složene za prezimljavanje
Na vrh
lela.v View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.v Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 13:48
Bebolina,razumem koliko si srećna što je krenula nova grana,ja bih skakala od veselja!
Štefice,divne su ti Clap ,jesu kod tebe procvetale ili si ih kupila takve?I svidja mi se što ih držiš na tom stalku,možeš ih odmaći ili primaći svetlosti ili toploti.Gde ti zimuju, tu gde su sada? Ja sam u ožujku kupila prvi fal,pa drugi,treći...i ne znam kako na zimu sa njima u stanu sa centralnim grejanjem.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 14:54
@stefica.n, bravo za dejiceClap prekrasne su!
@lela.v, nakon paklenih vrućina sve su se deje redom probudile, skoro pa svaka izbacuje stapku, neka i dvije. Bojala sam se da ću ih ljetos izgubiti, nikako im nisam mogla dati vlage koja imje bila potrebna. Svakodnevno sam ih hladila kišnicom po lišću, no ni to im nije bilo dovoljno, izigravale su salatu. Sad sam ih vratila u kuću i nastavljamo druženje po staromWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2012 u 15:42
Hvala na pohvalama,moje su čitavo ljeto bile u dubokom hladu pod orahom,na travi pa su dosta dobro se držale,zaljevala sam travu pa su imale i nešta vlage.lela.v one su na kolicima za posluživanje na točkićima pa ih vozam. Zimuju bliže prozoru jer taj radijator rijetko palim.
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2012 u 11:13
Originalno poslano od člana stefica.n stefica.n napisao:


deice složene za prezimljavanje
ClapClapClapClap prekrasne su
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2012 u 12:59
e ovako....moja orhideja vec 2 mjeseca gubi listove...ostala su joj jedva dva smezurana i nikakva
ovako sada izgleda


ali kad sam joj podigla danas listove imam sto vidjeti, izbacila je potpuno mladu biljcicu


i nije ni tu kraj price...izbacila je ona i na cvjetnoj grani pupove ( zadnji put cvala zimus)


e sad vidim da je ziva, iako se pati od ljetos....sta da joj radim ...jel ima netko slicnu pricu...jer ovo jos nisam vidjela kod orhideje, taman sam je mislila likvidirati....
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.