Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Argentina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Argentina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 47>
Korisnik
Poruka
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 20:42
Spiuštajući se polako zavojitom cestom do jezera Lacar, prolazim pokraj tipičnog krajolika. Pusta zemlja s grmovina biljke koju ovdje zovu Neneo

Brod pokriveno biljkom (Mulinum spinosum) Neneo


Pogled na Neneo izbliza.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 20:50
U sredini ove plaže smješten je molić gdje pristaju brodovi iz San Martin de los Andesa. Plaža je šljunkovita.

Dan je bio vjetrovi i prohladan, tako da na plaži osim mene i ove dvije cure nije bilo nikoga.


Kada sam rekao da je ovo uređena plaža to znači da je jedna od rijetkih gdje postoji restoran i mjesto gdje se mogu iznajmiti raznorazni rekviziti za zabavu ili odmaranje.



Prema “otvorenom moru” kako bi mi rekli, a u ovom slučaju prema dijelu jezera koje gleda prema Chileu, plaže su prirodne bez prisustva ikakve ugostiteljske ponude. Kao što vidite okolna brda su pod snijegom.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 20:54
Ovaj dio plaže me jako podsjeća na jednu plažu kod Malinske na Krku.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 20:59
Malo dalje od obale izgrađeno je puno vikendica i kuća za iznajmljivanje (Cabanas). Za prikaz sam odabrao ove tri.





Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 21:06
Cijeli kraj obiluje divljim cvijećem.

Amancay (Alstromenia aurea) je najraširenija vrsta i raste svuda u velikom broju. Toliko sam ga slikao da ću vam dojaditi s njime.



Chilco (Fuchsia magellanica) je također vrlo rasprostranjen.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 21:12
Arvejilla (Lathyrus magellanicus)



Jedna biljka kojoj se ne mogu sjetiti imena, ali mi paše ovdje zbog boje.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 21:17
Biljke koje ovdje rastu divlje, a kod nas, i ne samo kod nas već i u Buenos Airesu (vidi npr. vrt Hrvoje Španje) uzgajaju se u vrtovima i poklanja im se velika pažnja.

Pampasica



Konjski rep

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 21:17
Šmrika je dobro rodila. Poznam neke koji bi ju rado obrali.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 21:24
Osim biljaka uslikao sam i ova zanimljiva stvorenja.

Vretence (Cordulegaster boltonii) Caballito del diablo (Đavolov konj)



Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 21:29
Leptir se zove Dama pintada, mislim da ne moram prevoditi i mislim da je bolje da ja ne prevodim. Vi, drage moje dame znat ćete se i same prepoznati, ovaj znat ćete i same prevesti.

Krila sklopljena (okice zatvorene)


Krila raširena (okice otvorene)

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 21:36
Ni ovo javljanje ne može proći bez ptičica. Ova ptica se zove El Tero (Belonopterus cayennensis lampronotus), a glavna joj je karakteristika da tako glasno kriči kada se približi čovjek da uzbuni cijelu okolicu, a njeno glasanje podjseča na riječi: tero, tero.




Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 21:41
Na području plaže Quila Quina živi veća zajednica Mapuche indijanaca. Za njih je ovdje sagrađena škola i crkva. Osim crkve u jednoj stijeni pokraj izvora smješten je kip Majke Božje. Na ovo mjesto se tradicionalno hodočasti svakog 8. prosinca, kada vjernici iz San Martin de los Andes dolaze ovamo pješice (ima oko 20 km u jednom pravcu).

Crkvica uz plažu.


Kip Majke božje u stijeni, kamo vjernici dolaze na molitvu.



Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 21:50
I ova plaža ima svoj potok, a potok ima svoj slap, koji je nešto veći od slapa na plaži Cartritre. Za vrijeme slikanja nije bila baš puno vode (inače momentalno je velika suša u ovim krajevima), tako da ovaj slap nećete vidjeti u njegovoj punoj ljepoti već u nešto skromnijem izdanju.

Slap na Arroyo Grande (Velikom potoku).



Pogled na gornji dio slapa.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 21:56
Šećući po uređenoj stazi uz slap, snimio sam ovu trešnju i kao što vidite upravo zori.



Ne mogu izdržati da vas ne počastim slikama ovih dviju biljaka. Nisam siguran kako se zovu, a sada mi se neda tražiti. Svi su već otišli na plažu, vani je plus 32. Ja sam ostao kako bi dovršio ovaj post, i čim ga dovršim jurim i ja na plažu. Zato mi nemojte zamjeriti što nisam stavio imena ovom cvijeću.

Žuti (u sijećanju mi zvoni da bi se mogao zvati “lavlji zub” ili nešto slično).



Bijeli

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 21:57
Za kraj, a i za laku noć vama u Hrvatskoj pozdravlja vas ovaj “momčina” s plaže Quila Quina (Tri špice).

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 14:46
Uh, neznam kako mi je ovo promaklo!!!Confused
Da, gosti u mojoj kući i kompjuter u njihovoj sobi ...
Pošto jurim nešto obaviti samo ostavljam trag a večeras ću pomno pogledati i komentirati. Ne želim da propustim i jedan detalj... Vidimo se u temi večeras!Thumbs%20Up
Rijeka

Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 14:52

Mira i ja kao da smo se dogovorile pa zajedno šetamo Argentinom. Očito je i meni zbog proteklih događanja promaklo da si stavio nove slike. No, nismo te zaboravile, spominjale smo te na drugom mjestu. Za sada ti se, kao i Mira, samo brzinski javljam (bez komentara na slike) da znaš da smo tu.....Wink

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 15:26
Uvijek smo mi na vrijeme. Evo i mene tek sada u ovu temu, znam da malo kasnim, ali nije ni čudo kad smo bile okupirane organizacijom naših fešta. No nije to vjerujem problem, ovdje trag ostaje nadam se zauvijek, pa sam sada letimice pogledala, no oduševljena svim, predivnim krajolikom, florom, faunom, sigurno ću se vraćati na ove stranice i pozdraviti našeg dr.žislava, punog elana i volje da uljepša naš forum i nama ga učini još zanimljivijim.
Ne volim Tomsona i njegovu glazbu, ali kćerka ti je preslatka.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 17:15
Prekrasna ti je kći dr.žislave.Sretno putovanje,hvala ti na preljepom uzvještaju,sa tvog putovanja.
 

"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 22:35
Kako je lijepo  i veliko jezero LacarThumbs%20Up Bogme i jako duboko. Vjerujem da je ta biserno čista voda ugodna na 32 stupnja pa si uživao u kupanju a i vožnji do njega svojim     .
Plaža  Cartritre je baš slatka u podnožju brda i drago mi je da ima skrivenih kutaka da bi kupači imali "privatnost" Wink
 
Kada smo već kod sestričine i prijateljica, svaka čast gospođi "preko 60" zavidim joj na tako divnoj liniji i dobro joj stoje kupaće gaćice Clap
 
Pa eto, kada već nema toplesa nagledao si se "mercedesa" ( tako je moj sin prozvao ove gaćice LOL) Biti će prilike da se nagledaš toplesa na našim plažama pa zato tamo  uživaj u "mercedesima" LOL 
 A mi smo uživali u onoj "momčini" s plaže Quila Quina  koja nas je pozdravila    Tongue
Ma svugdje ćeš nam ti stići sa tvojim motorićem Kawasaki Tengai!
 
Koja je tamo flora i fauna ....Clap
 
I da citiram Trišu:
 
Nitko od nas ne može sakrit oduševljenje tom predivnom zemljom, no to nebi bilo tako zanimljivo, bez tvojih opisa, bez komentara, bez prekrasnih slika.
 
 
Mara ti je krasna, prava ljepotica i tamnoputa na tebe. Znam da si ponosni tata Smile
 
Nataly molim te pošalji mu upute da slika  karneval u Rio de Janeiru, ne smije propustiti da slika po tvojim uputama, vjerovatno neće dobro poslikati LOL
 
Ponovit ću ovu sliku i vjerujem da si se pomolio i u molitvi sjetio svih nas
 
Kip Majke božje u stijeni
 
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.