Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijet do cvijeta,Korjenkova hacijenda

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 203>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 20:06
Ovi rododendroni su od moje sestre u njenom vrtu, ali kako su naše kuće i vrtovi spojeni ja isto uživam u njima. Svake godine iz Austrije donese jednoga. Za sad su tri a za par dana će doći nadamo se i crveni.
 
 
Iza ljubičastog se je sakrio jedan mali ovogodišnji, jako je brzo ocvao jer ga je donesla već svog procvalog
 
Ovo su dva najljepša
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 20:24
Puno je slika danas pa da se za kraj prošetamo do pčelinjaka da vidimo što rade vrijedne pčele.
Do pčelinjaka idemo stazom uz vinograd gornjom ili dolnjom, ako idemo dolnjom onda se moramo spustiti po grotinim stepenicama u vinograd.....
 
 
Evo nas....
 
 
Počele su raditi "brade" to znači da se roje. Matica povede cjelu košnjicu van i sjednu na obližnje stabli i naprave roj.
 
Evo kako se spremaju
 
 
Danas je tata imao 2 roja, bio je lov od  ujutro, jedne su sjele u obližnji šumarak dosta visoko, ja i MM smo najprije morali poparati graju i očistiti prilaz da bi tata uopće mogao vidjeti kamo su sjele.
Točno ispred pčelinjaka uz rub sam posijala lepe kate. Prije 10 navečer nema šanse zalijevati. Onda se ja došuljam a sve su već u košnjici, super je stajati ispred i slušati kako zuje unutra, kakav je to glasni zvuk, ko da ide vlak.....
 
Kroz dan su stalno na bačvama vode iz kojih ja zalijevam ili u ovom kamenom koritu koje je baš za njih
 
 
Ovo su bile brzinske snimke jer su ovih dana jako opasne, tata je stalno izboden.....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 20:45
Kako je to lijepo vidjeti . Za mene prvi put ali-jako interesantno . I moja mama ih je imala i jako je voljela raditi sa njima -------i samo mi reci nije li te strah tako vidjeti ih tako puno i čak i biti im tako blizu. Ali mogu ti reći .nešto mi se kod tebe i svemu tome sviđa jer to me sve podsjeća na moje djetinjstvo koje sam provodila u jednom mijestu -blizu Sarajeva-jer narod se je isto tamo bavio tako lijepim malim pčelicama .koje ja nisam nikad smijela vidjeti iz bliza-i taj kamen okolo -kuće puta -----me oduševljavasmile79-ma stvarno šteta da se to ne vidi .---------i Pedro moj-poljubi ga za menesmile156
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 21:08
Au, Korijenko, pa ti imas vinograd i pcele.
Odusevljena sam tvojim kamenjarom i cvijecem, a kalistemon me ostavio bez daha.
Srvarno je prekrasan.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 21:56
Počinjem se nakon tvojih slika zaljubljivati i u rododendrone, prekrasni su!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 01:26
Da korijenkov posjed ostavlja bez dahasmile64, ima toliko toga, a uz to i slobodnog prostora pe se sve može lijepo napraviti.

Mogla bi kod tebe Korjenko doći na terapiju za reum. artritis. Liječi se ubodima pčele, budem stablo i nek se roje na meniWink

Prodajete li taj med ili je samo za vas? Bi li se mogao nazvati eko med?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 08:42
Pa Korijenko, dobro reče Šmrcko - posjed! Nema što nema. I vina i meda a o cvijeću da ne govorim.
Rododendroni TS su prekrasni!
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 08:55
ma predivno korijenko!
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 09:34
Šmrcko lanjski med je sav prodan, ostavili smo samo jednu kantu od 10 kg za nas. Eko med kažeš, naš je sugurno takav,  pravi med vidiš tako ako ti se na hladnome počne stvrdavati tj. nije više tekući, tako vidiš da nije dodano šećera što je sad kod nekih koji prodaju na veliko prisutno.
Moj tata pčelari iz hobija, dok sam ja bila cura vrcalo se je i do 2 tone meda nekih godina . Imali smo veliki pčelinjak u Brseču(Istra)-dok je tata bio mlađi, i ovaj tu kod nas tako da je bilo jako puno košnjica i bilo je jako puno kuša, kad si se vozio morskom cestom do Brseča sve se je plavilo od kuša. To su prošla dobra, zdrava vremena. Sad pčele dosta oboljevaju od varoje. Svejedno se dosta meda izvrca i što je viška prodamo.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 09:36
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Počinjem se nakon tvojih slika zaljubljivati i u rododendrone, prekrasni su!
 
Ja sam se već zaljubila, nemoram ih kupovati jer uživam u sestrinim a ona ih dovozi iz Austrije jer su tu dosta skupi, po normalnoj cjeni nabaviš "picmoljak" a ona za 10 euro donese već gotov grm. Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 12:23

Rododendroni u različitim bojama su čudesni, a opis vinograda, pa pčelinjaka, prava je hacijenda, baš joj ime paše.

 

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 15:45
Malo slika iz haciende u ovo sparno popodne
 
Vrtić u kojem ima svega udrobljenoga: nigela, plavi zvončići-od Jagode, zlatoglavica- od shashe(ove godine nije cvala), žute margarete, žuti georgin mini, djevojačko oko od Lantane, kokotić,penstemon,  sljez i phlox visoki iz Buzeta .....  Sve što je još malo nadrobila sam tu na jedno mjesto dok se aklimatizira a druge godine selim.
 
Procvao mi je ukrasni česanj, ja to tako zovem, moram pročitati na paketiću što piše
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 15:56
grota je fenomenalna! sa prirodom se ne možemo natjecati to definitivno Clap ali nigela me oduševljava..nekako mi elegantno i krhko izgleda Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 16:09
Rododendroni sestrini su prekrasni!
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 20:57
sve je prekrasno nebi ništa izdvojila bravisimo

      smile93
Na vrh
vikica46 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vikica46 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 21:36
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Dobro mi se drže ovi lopatari po vrhovoma imaju već pupove za mlade
 
 
 
 
Ma sve ti je preprekrasno, pravi odmor za dušu.
Ovi tvoji lopatari me podsjećaju na zečiće!!! Embarrassed
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 22:13
Korijenkoooooooooooo dolazim tamo i ponesi mi jedansmile143-pa makar od susjeda morala krasti
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 23:04
Mene samo zanima kad i kako sve stigneš. Posjed je predivan, znalački osmišljen. Ništa ne mogu izdvojiti, sve je prekrasno!!!!smile120
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 07:34
Istina je kako u bijelom svijetu često ima sniženja i povoljnih biljaka - ja sam također rododendron dobila iz Austrije za 12, 13 eura - a isti takvi su tu najmanje 150kn. Zato smo presretni kad nađemo nešto lijepo a povoljno... Moji najiskreniji komplimenti na tvojem predivnom imanju...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 11:35
hacijenda je predivna, sve je prelijepo. a rododendroni su me oduševili
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 203>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.