Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 243>
Korisnik
Poruka
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 02:00
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

...frida , meni tvoj jasmin sliči na penjačicu sa malim trubicama narančasto-crvenim, slično tekomi, samo manje trubice... 


   Ovo već postaje "Dosier X"..ali bit ce napeto cekati cvjetiće....Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 09:29
..daaa, ja to volim...kad sijem namjerno ne stavim oznake, onda se čudim i pogađam  --  hm, što li je ovo!?....LOL 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 00:57
Zna li netko što je ovo? Biljka je velika i visoka, krasna je za vidjeti.







Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 00:58

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 07:04
Veratrum album, čemerika cvate bijelim metlicama, a postoji i V. nigrum metlice tamnocrvene gotovo smeđe. Raste samoniklo, ali se zbog velikih dekorativnih listova uzgaja i u vrtovima. Otrovan.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 09:30
Baka Bea hvala na odgovoru. Ta biljka jako lijepo izgleda na poljani. Kako vidim spada u porodicu ljiljana, znači procvjeta će. Možda je opet posjetim, ali neću dirati.Wink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 12:27
Smrčko, cvat nije atraktivan, zapravo puno sitnih zelenkstobijelih cvjetića skupljeno je u metlicu. U hortikulturnom smislu vrijednije je veliko strukturno lišće. Imam je u vrtu, vole je puževi, pa je štitim piljevinom. Zimi se lišće povuče. a u proljeće krene u velikim debelim pupovima. Ne treba nikakvu posebnu njegu, osim što odrežem cvjetnu stapku.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 13:16
jesenas sam dobila malecke pelceriće seduma i kaktusa pa me zanima kako se zovu

























ima još pokoja biljka kojoj ne znam ime, ali o tome ću drugi putWink

unaprijed se zahvaljujem
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 19:14
ovo sam dobila...kako se zove? Smile
 
Na vrh
..funky.fish.. View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ..funky.fish.. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 20:31
Dobili smo sjeme ove biljke prošlo ljeto. Sad ne znamo o čemu je riječ pa ako netko prepozna..


Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 23:32
Originalno poslano od člana ..funky.fish.. ..funky.fish.. napisao:

Dobili smo sjeme ove biljke prošlo ljeto. Sad ne znamo o čemu je riječ pa ako netko prepozna..




Liči mi na noćurak, noćna frajla
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 23:43
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:


napisat ću ono što pretpostavljam da prepoznajem ali nisam 100% siguran...
ovo ispod mi liči na Kalanhoe daigremontiana


 ova ispod mi liči na crassula perforata




eševerija?




ova ispod mi jako liči na peperomoniju




ova je teško reći ali liči na crassulu lycopodioides



 a ovo aloica ili havortia....





Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2009 u 07:10
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

ovo sam dobila...kako se zove? Smile
 
 
 
Mogao bi biti solidago, zlatnica - pogledaj malo na netu pod tim nazivom
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2009 u 09:12
hvala Otok Smile
Na vrh
..funky.fish.. View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ..funky.fish.. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2009 u 11:06
Brbe, hvala! Bit će da je to to..
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2009 u 16:22
brbe hvala na pomoćiSmile
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2009 u 22:21
Ovu sam trajnicu kupila prošle godine, baš je ocvala, a nemam pojma kak se zove:


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2009 u 05:50
Silvek, to ti je Geranium, a koji teško je reći po slici. Jesu li cvjetovi ružičasti ili plavkastii, koliko je visoka? U svakom slučaju zahvalna trajnica, malo traži, dugo cvate. Ako je visoka, kad popusti cvatnja, odrežeš do tla, ubrzo izraste novo zdravo lišće i djeluje uredno. Niske poput G. sanguineum nana ne treba niti to.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2009 u 23:31
Hvala baka bea na identifikacijiSmile Cvjetovi su ružičasti, visoka je 50 cm - mislim, lišće je niže, cvjetovi su do 50 cm. 
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 23:30
imam dvije trajnice za identifikaciju, pa bi lijepo prosila pomoćSmile






Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.