Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 51>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2014 u 23:02
  


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 08:41
smile96joj s vama čovjeku nikada nije dosadno.Moj zadnji enzim se dobro drži oguljine su na dnu kante ali onaj prvi i dalje lagano pjeni a što se tiče smrada ima da me muž  
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 08:56
Hahaha... Salim se, naravno Mons. Malo da se smijemo.
Medy, i mene ce muz
Kaze "iznesi na balkon te tvoje buckurise".

Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 08:57
moji enzimići polako, ali sigurno postaju "punoljetni", ne smrde ništa nego naprotiv, kad otvorim osjeti se fini miris voćnog octa, jedino sam u dvije ture pogriješila pa sam napravila samo od citrusa, to jako fino miriše, a poslije sam vidjela da je monstera rekla da baš nije dobro raditi enzim od samo jedne vrste namirnica. 
Ali dobro, budem čistila zrak s tim, a ove druge jedva čekam za svoje biljkice..
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 08:59
Narode, jel ti komadi s povrsine potonu nakon nekog vremena svi? Nervira me to na povrsini kad hocu promijesat.
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 09:01
meni, uglavnom, ne tonu baš..
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 09:02
 Točno tako Gostović, sastav treba čim više biti raznolik..smile186 Naravno ako je enzim voćni udio voća će biti veći, ako je povrtni isto tako udio povrća veći. Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 09:06
ovi drugi su mi baš takvi, a imala sam jedno vrijeme jako puno naranči i limuna pa sam od njih napravila dvije ture, nadam se da će biti dobro barem za čišćenje kuće, he he, iako mi je prvenstveno stalo do gnojiva..
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 09:27
Kod mene 4 stavke voca, 4 povrca.
Gostovic, po meni limun i narandze nekako i jesu dva najbolja sastojka enzima.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 09:46
 
Točno tako Kaćunak, citrusi daju bolji miris gnojivu...EmbarrassedHeart Ali isto tako kupusnjače, možda u početku procesa smrde, ali kasnije se to sve popravi i nema nikakvog smrada, miriše na ocat od povrća...




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 11:31
Originalno poslano od člana kacunak kacunak napisao:

Narode, jel ti komadi s povrsine potonu nakon nekog vremena svi? Nervira me to na povrsini kad hocu promijesat.


Kod mene u jednom potonulo a u drugom još uvijek sve na površini.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 11:59
 Kad prerade, potonu...a i ne moraju....sve ovisi...ne znam do čega je..ErmmQuestion


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 15:34
U mojima nije još ništa potonulo. Zadnju turu, povrtnu, sam doradila (šećerom), nije imala baš lijep miris. Podvečer ću provjeriti je li se pomaknulo na bolje. 
Citrusni su, definitivno, najboljeg mirisa, makar ja nemam čisto citrusne, nego u njima ima i jabuka, dinja i nešto povrća.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 20:28
E sad me rasprava zbunjuje. Radila sam od naranče, limuna, grejpa i jabuke bez povrća. To ok? Prvenstveno je namjena za cvijeće.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2014 u 20:54
Mislim da je ok, mada se preporuča staviti malo povrća u voćni i malo voća u povrtni bio enzim. Ne znam zašto Embarrassed , to će sigurno monstera znati pojasniti... Vjerojatno zbog raznolikosti, više raznog povrća ili više raznog voća znači i više raznih vitamina i minerala.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2014 u 07:45
Mislim da nije bitno je li samo voće ili samo povrće. Bitnije je to koliko ima šećera u odnosu na kruti sadržaj i vodu te toplina na kojoj fermentira. Kad mene su bile samo jabuke i vrlo malo kore banane, a ludo se pjenilo jer sam stavila dosta šećera. Eno ga - već skoro gotov nakon dva mjeseca i izvrsno miriši. U drugi, samo povrtni, stavila sam manje šećera i taj fermentira umjereno. No, to je samo moje iskustvo. Možda netko ima drugačije.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2014 u 07:52
Jučer sam napravila enzim. Ovdje sam pročitala da se ostaci od gotovog enzima mogu opet staviti u novi enzim sa svježim otpadom. Također piše da se mogu posušiti, smiksati i staviti u zemlju kao gnojivo.
http://www.o3enzyme.com/enzymeproduction.htm - http://www.o3enzyme.com/enzymeproduction.htm
 
 Neznam zašto mi je dupli link, kako to ispraviti?
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2014 u 08:15

http://www.o3enzyme.com/enzymeproduction.htm

Mislim da sam shvatila, hvala na uputama
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2014 u 08:25
Macorka, cini mi se rece Monstera bas koja stranica unazad, da je probala te ostatke iskoristiti u zemlji ali nije nesto zadovoljna i pojavila se plijesan. Mislim da je ok prignojiti povrce i bastu, ali sobno ne.
Andina, i meni se cini da je tako u vezi secera!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2014 u 09:01
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Mislim da je ok, mada se preporuča staviti malo povrća u voćni i malo voća u povrtni bio enzim. Ne znam zašto Embarrassed , to će sigurno monstera znati pojasniti... Vjerojatno zbog raznolikosti, više raznog povrća ili više raznog voća znači i više raznih vitamina i minerala.

  Točno tako Bugice, raznolikost i razni vitamini i minerali, čim različitije, tim bolje.SmileThumbs Up


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2425262728 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.