Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 250251252253254 381>
Korisnik
Poruka
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 22:33
Gledajte ovu glupost

http://www.fizzit.net/vijesti-i-politika/svijet/4480-zelite-saditi-vlastito-povrce-e-pa-nece-ici-kazu-u-eu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 22:35
Iz duše....samo sam copi sa moga Facebook računa!
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 22:35
Vidila sam to neki dan grr Sreca nasa pa zivimo u slobodnoj bosni ovdje mozes sve
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 22:36
Originalno poslano od člana Fiki Fiki napisao:

Iz duše....samo sam copi sa moga Facebook računa!

Mene ne spucavaju te izreke nesto,valjda zivim u stvarnosti
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 22:38
Dirljive su mi izreke od Indijanaca,valjda sto me podsjeca na njihovu tragediju.U potpisu mi izreka jednog od njih ako se ne varam.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 22:44
Znal iko koliko je statno piti vodu stojeci?
Položaj želuca kod ljudi se razlikuje u stojećem i sjedećem položaju.
Čovjek koji stoji, i koji u tom položaju konzumira tečnu hranu ona direktno ide u dvanaestopalačno crijevo.
U samom obliku želuca nalazi se jedan luk po imenu put Waldeyer. Tečna hrana prateći ovaj neprekidni put izlazi kroz jedan mali otvor na želucu (pilor) i ulazi u dvanaestopalačno crijevo (duodenum).
Ako ljudi sjedeći budu pili vodu, skupljajući se u želucu ubija sve mikrobe u njoj i tek onda prelazi u dvanaestoplačno crijevo.
U ovom slučaju, ljudi koji piju vodu sjedeći, biće zaštićeni od mnogih bolesti kao i kolere.
Ljudi koji stojeći nekontrolisano piju sokove i slično, su izlozeni najvećem riziku.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 22:47
Wizzz

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Zbogom-vrtovima-EU-i-Hrvatskoj-zabranjuje-autohtone-i-stare-sorte-sjemenja

Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 22:48
Počet ćemo ilegalno po stanu saditi dajzeke!! Hvala Bogu ovde u Bosni svatko radi šta god želi i umije!
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 22:50
Bosna raj na zemlji Ja da konoplje posije koga briga ovdje!
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 22:52
P otkud oni znaju ko sta baca u zemlju od sjemenja,samo foliraju d amogu narodu nesto zabraniti.Viz niko nista ne moze osim Boga.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 12:02
Moram priznati da je ovo biološko samoistrijebljenje.....ako ovako nastave, bojim se da će Zemlja postati prazna kugla bez ijednog živog stvora.....

Pustilka i Fiki ne morate se već unaprijed veseliti, to će zadesiti vjerojatno i vas, na to se ide, da se cijeli svijet kontrolira i bude pod mikroskopskim nadzorom....A kada počnemo umirati zbog nedozvoljenih i čudnih supstanci u biljkama, nećemo se morati pitati što nam je i otkud nam sad ta neka čudna nova boleština, svima je već sve jasno ko dan, ali eto neki se guraju u tu prokletu EU...
Kad je glad i pohlepa za novcem veća i važnija od života na ovoj lijepoj planeti..Pri tome ne biraju sredstva, gaze malog čovjeka, ne mareći što ne samo drugima , nego ni sebi ne čine dobro!

Bojim se da će tu životu kakav poznajemo i svemu živome općenito brzo doći kraj...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 17:22
Upravu si Monstera svjesni smo svi tog nekog vraga koji se nsadvio nad ljudski rod upakovan u celofan zvan Eu Ovo sto oni namecu protivi se prirodnim procesima i sto kazes ne gine nam skorasnji kraj.
Sto se tice bosanaca tu ti moram reci kakavi smo nekakvi cudni da nema te eu koja bi dovela ovdje "red".zar mi je to red da mi zabranjuju ljekovito bilje,a dozvoljavaju gamad od svoga sjemenja da sijem!!
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 17:43
Pustilka, kako ništa nije vječno i svaki početak ima i svoj kraj, nadam se da će tako i njima njihov kraj ubrzo doći...Ne kaže se uzalud, radi što hoćeš, nećeš dokle hoćeš..vjerujem u to i nadam se da će ih već prst sudbine sustići, nijedno zlo nije vječno trajalo!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 19:18
To zlo mogu zaustaviti samo covjek,nikako se ne predavati sta oni kazu.evo primjer kako zaobilaziti recimo lijekove:Tajna koja se ljubomorno čuva zove se LIMUN...Probajte ovo :- Iscjedite pola limuna, razrijedite s pola litre mlake vode i pijte.Pripravak alkalizira tijelo - super je. ...Limun (citrus) je čudotvoran proizvod za ubijanje kancerogenih stanica.Snažniji je deset tisuća puta od kemoterapije. Zašto mi ovo saznajemo tek sada ? Zato što postoje laboratoriji zainteresiranih za proizvodnju jedne sintetičke verzije koja će im donijeti golemu zaradu. Vi od sada možete pomoći jednom prijatelju obaveštavajući ga da je limunov sok blagotvoran za sprječavanje te bolesti. Njegov ukus je lijep i ne stvara one strašne posljedice kao kemoterapija. Ako imate mogućnosti, zasadite limunovo drvo na terasi ili u vrtu.Koliko ljudi umire dok se ljubomorno čuva ova tajna, da ne bi bili pogođeni multimilioneri velikih korporacija.Kao što znate, stablo limuna je nisko, ne zauzima mnogo prostora i poznato je po svojim raznolikim plodovima. Možete uzimati limun na različite načine: možete jesti plod, cijediti ga i praviti razna pića i kolače.Pripisuju mu se različita svojstva, ali najbolji učinak ima na ciste i tumore.Ova biljka je dokazani lijek protiv svih tipova raka.Smatra se takođe da je on antimikrobski agens širokog spektra protiv bakterijskih infekcija i gljivica, da je djelotvoran protiv internih parazita i crijeva, da regulira veoma visoki krvni tlak i živčane poremećaje te da djeluje antidepresivno. Izvor ove informacije je fascinantan: on potiče od jednog od najvećih proizvođača lijekova na svijetu, koji tvrdi da poslije više od 20 godina rada u laboratoriji od 1970. god. je ustvrdio kako limun uništava maligne stanice u dvanaest vrsta raka, među kojima je rak debelog crijeva, dojke, prostate, pluća i gušterače.Sastojci ove biljke su pokazali da djeluju 10000 (deset tisuća) puta bolje od Adiamicina, kemoterapijske droge za usporavanje rasta kancerogenih stanica.Ono što je još iznenađujuće jest to što limun uništava kancerogene stanice, a ne utječe na zdrave stanice.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 19:20
Da se pohvalim odose moji dajzeci vani neka su mi zivi i zdravi da se prime i docekam plodove ako Bog da.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 20:09
Pustilka neki moji su već vani, imam još završiti dva reda, pa sam s njima gotova...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 20:12
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Pustilka neki moji su već vani, imam još završiti dva reda, pa sam s njima gotova...
Koliko ti broji komada dajzeka? kod mene danas 80,mislim jos barem 40
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 20:15
Ne znam, ja ti to nemam na broj, ali van ću vjerojatno zasaditi preko 100 kom..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 20:16







Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 20:18
Ja bih oko 300 komada da imam gdje i sve bi otisli na frisko u salate razne.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 250251252253254 381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,656 sekundi.