Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rijeka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rijeka

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 58>
Korisnik
Poruka
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2010 u 08:40
Bravo Verini... čestitke na pobjedi.Clap ..... MM je tu negdje za kormilom među onim "neobiteljskim".......
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alad View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 790
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2010 u 21:50
Evo ja bila u Rijeci kod rodbine pa sam malo slikala





























Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2010 u 23:29
Bravo, tako treba - odlične slike.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2010 u 08:04

Bravo cure za slike.ClapClapClap Nisam bila dulje na temi, očito je pobjegla dolje a meni promaknulo.

A baš nam je grad lijep!Big%20smile 

Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2010 u 14:18
jeste bako,divan grad
Na vrh
alad View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 790
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2010 u 14:19
Hvala na pohvalama.Evo ja sam bila prvi put u Rijeci i mogu kao baka reći da je stvarno lijep grad
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2010 u 00:19
Alad lijepe su ti slike naše Rijeke...Ja uvijek zaboravim staviti nešto slika našeg grada, a uvijek ih imam na kompu.... Cvijeće redovito stavljam na svoju temu a gradovi zaostaju....Večeras ću vam pokazati nekoliko slika snimljenih na lukobranu odnosno na "Molo longo"....
 
 
 
 
 
 
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2010 u 09:12
ClapClapClapJagoda!Big%20smile
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2010 u 09:35
Alad i Jagoda - lijepe slike Thumbs%20Up
Na vrh
alad View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 790
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2010 u 19:15
Jagoda prekrasno!
Otok hvala
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2010 u 21:53
Jagoda super slikice, nešto napred ima i mojih iz iste perspektive, ali uvijek rado svratim vidjeti slike našeg lijepog grada .
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 22:57
alad uhvatila si Rijeku kad je bilo bistro! bravo!
jagoda hvala za fotke s rive!

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2010 u 12:41

S nekoliko slika, snimljenih usput (dva put sam natjerala MM da zaustavi auto) predstavit ću bar djelomično, rekla bih, ponos našeg grada.

Na ogromnoj površini, jednog od najljepših dijelova grada, Trsatu, "stoljećima" je carevala vojska.Kompleks opasan visokim zidom, ulaz sa zidanim stražarnicama i bunkerom....Raspadom Jugoslavije, otišla je JNA, ali je po nekom nasljeđu došla Hrvatska vojska. Kako je to doista veliki kompleks, praktično u srcu tog dijela grada, počela je "bitka".... vratite nam Trsat.

Nakon dogovora, peticija i sl. konačno je  prihvaćena ideja da se  tu napravi sveučilišni kampus.MORH je prepustio vojarnu na upravljanje gradu Rijeci.
 
Mislim da je ostala cijela samo jedna zgrada, ostalo je sve porušeno, jer nisu bile baš neke arhitektonske vrijednosti.
Ta jedina je prekrasno obnovljena i u nju je u studenom 2006. uselila Akademija primjenjene umjetnosti.
Počela je paralelno s rušenjem i gradnja novih zgrada i uređenje okoliša...
Danas to izgleda ovako
 
Kolni ulaz
 
 
Dalje niz ulicu s.Krautzeka
 
Pješački ulaz u kampus
 
 
Ekskurzija đačića....Big%20smile
 
Lijevo se još lijepo vidi "bunker" stražarnica, koja je s obje strane "krasila" ulaz u vojarnu. 
I zgrada Aakademije...
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2010 u 12:44
Baka, jesi li to počela studirati, kad se smucaš po kampusu?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2010 u 13:33
LOLLOLLOLNe, ali za one koji ne poznaju grad(ti ga poznš to vjerujem) ova ulica S.Krautzeka je glavna arterija Trsata. S jedne strane stambene zgrade s druge... JNA, pa HV, pa sad studentarija!A eto prišmuca se i poneka bakica!Wink
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2010 u 13:38
Otok Baka tamo hoda po svoj eliksir Mladosti.
 
Bako ovaj kampus je najbolje što se moglo napraviti, bolje tako nego da se sve skupa pretvara u ruševinu ili u još jedan trgovački centar. I našu vojarnu su dijelom pretvorili u veleučilište.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2010 u 08:44
Tija to je toliko lijepi predio grada da bi zbilja bio zločin nagrditi ga nekim trgovačkim centrom. Sreća pa je netko pametan pokrenuo inicijativu da se cijeli kompleks pretvori u sveučilišni kampus. Potrajalo je podulje ali  je vrijedilo. Ja sam uglavnom slikala ono uz rub glavne prometnice a trebalo bi se ušetati u sam kampus. To prepuštam Riječankama sa zdravim nogama!WinkLOL ili možda najstarijoj unuci koja tamo studira a fotić joj je dio djelatnosti!Wink
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 14:32
      Trsatske stube su najkraći i najteži uspon sa Sušaka, a nekada s Rijeke
do Ravnice, gdje je na visini od 135 m Marijina bazilika.
      Do 1531.  g. pobožni putnici trebali su se penjati strminom trsatskog brijega, a onda je slavni kraljevski kapetan kaštela u Klisu i gospodar
Lupoglava u Istri Petar Kružić dao napraviti stube koje su vodile od podnožja trsatskog brijega do pješačkog puta, koji je zaobilazno vodio na Trsat.
      Stepenice Petra Kružića bile su samo na najstrmijim dijelovima i bilo ih je
118.
     
Ukupni broj stepenica od 1531. - 118,
                                              
1920.- 425, nakon obnove, što ju je provela
              gradska uprava        1930.- 561.            

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 14:49
     U vezi s tim trsatskim stubama, koje hodočasnici gotovo nikada ne znaju točno izbrojit nastala je u narodu primorskog kraja  jedna pjesma:

     Pjesma trsatskih škalah


1. Znam da bi teli znat                         
    Od kud škale na Trsat,
    Zač se pravo još ne zna
    Pa se čagod čakula.

2. Bog je vragu urdinal
    Da načini petsto škal
    Tri kapele od Sušaka
    Ravno gore do Trsata.

3. Za regal mu obećal
    Prvi on ki bude stal
    Na te škale drugi dan
    Da ga zame va oganj.

4. Vrag je škale načinil
     Pa se zada drva skril
     Pa je gledal iz daljine
     Ki će prvi na škaline.

5. Za dišpet je prvi šal
    Crni jarac preko škal
    Jedan vrag prevaren bil
    Pa se jako razjaril.

6. Škalini je sve zmešal
    A neke i porazbijal
    Pa se tako broj ne zna
    Odo zgora pa do dna.

7. To je meni rekla mama
    A ja dalje reć ću vam
    A ki neće virovat
    Neka ide sam pitat.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 15:05
A sada nešto o Petru Kružiću, po kome su nazvane trsatske stube.
Rodio se potkraj XV stoljeća, da li kao Bosanac ( Krug draj Bihaća ), ili Istranin iz Lupoglava, ili čak Tršćanin?
      Istakao se kao veliki junak u mnogim bitkama, bio u više vojničkih i diplomatskih misija sve do Rima, Beča i Budima.
      Kružić je pd 1513. g. bio kaštelan grada Klisa, jake protuturske utvrde povrh Splita.
      Svoje mnoge pobjede pripisivao je Gospi Trsatskoj, njoj u čast hodočastio, i podigao prvih 118. stuba.
      Poginuo je u obrani Klisa 12. ožujka, 1537.
      Njegovo tijelo bilo je dopremljeno preko Senja na Trsat i sahranjeno u kapeli Sv.Petra. Poslije je njegovu glavu otkupila od Turaka njegova sestra i također je ovdje položena.
      Ključevi Klisa što se čuvahu u Senju, svečano su predani kliškoj općini 90tih godina, prošlog stolječa.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.