Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Triša piše dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Triša piše dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 40>
Korisnik
Poruka
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2008 u 10:05
Koliko sam shvatila i ne gleda TV.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2008 u 11:18
Ma kakva TV, smeće, eventualno kakva engleska serija, zvjezdane staze i sl. nisam baš ljubitelj telelvizije, radje dobre knjige, a o cvijeću da i ne govorim.
Više ne posjećujem niti jedan drugi forum, osim našeg, eventualno nešto pročačkam ako me zanima, opet u vezi bilja i to je to.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2008 u 13:25
smile120 Svaka čast Triša! Kao da si mene opisala, što se tiče TV-a!
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2008 u 14:30
to sam i mislila ...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2008 u 15:07

Što se tiče TV drago mi je da se samnom slažete, nekad za ljubav mm pogledam neki film po njegovom izboru akcija, forenzika ili slično, onda stalno kaže on "nešto kenjam", pa je bolje da mislim na cvijeće.

 
Danas opet nemam mira. Dio golog zida prekrila sam salonit pločma (pomogao mi mm), onda sam uredila trei vrtića koja su i prije tu bila, ali sam ih malo poboljšala. To su vrtići u hladovini, pa će tamo kao i ove godine vodenike, cvjetajuće begonije, lepi dečki,a u pozadini bršljan na vrhu zida.
Nešto je bilo ograđeno ciglama, a sada je sve crijepovima i izgleda puno bolje.
Još imam ideju slaonitke pofarbati u zeleno, a onda možda nacrtati koji cvjetak, oblačak, ptičicu, o tom potom ionako nemam pojma o crtanju, ali ima mladih snaga koje su majstori.
Uredila sam i kostriš (moj pelin), kojeg zaista volim i kojemu izgleda isto ne smeta što je u hladovini.
Oko njega su bile tratinčice, kupljene za crvene, ali na žalost su sve ispale bijele, pa ću ima naći drugo mjesto.
Još sam uredila kutak na djelu dvorišta, koji je prilazna terasa, a ru su bile salonitke koje smo makli. Tu je u planu polica za cvijeće (moram uloviti mm kad bude imao malo lufta).
Dok sam to sve završila, u međuvremenu skuhala ručak i posvađala se s unukom , koji ništa ne jede, došla je i MPK iz metropole i razveselila me
s hrpom lukovica.
Slike idem staviti u Trišino dvorište.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 08:20
odoh da vidim s cime si se ponovila
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 15:41
Osim što sam si kupila poveći plumbago i jednu malu preslatku feliciu, kupila sam danas 25 crvenik tulipana - lukovica naravno. Posadila sam lukovice tulipana u jednu veliku dugačku posudu-prema savjetu na pakiranju-
U drugu posudu stavila sam lukovice bijlih šafrana, sa lukovicama plave presličice, a u treću dugačku pomješala sam plavi zumbul i bijele sunovrate.
Mislim da bi to trebalo biti lijepo, pa čak iako ne bude cvalo u isto vrijeme, mada sam tu plavo bijelu kombinaciju imala u vidu kad sam tako sadila.
Još moram presaditi plumbago, ali nemam baš odgovarjuću posudu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 19:10
ja si mislim saditi u tegle,a da li če to cvjetati tokom zime ako bude na toplom.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 20:04
Najprije ih moraš držati u tamnome, akad  izbiju iz zemlje možeš ih staviti na prozor na svjetlije mjesto na temp. oko 15 st., ali za to moraš kupiti gomolje koji su veliki, zdravi i namjenjeni pospješenom cvatu - probaj pitati u cvjetarnama, tako bi ti mogle cvjetati za N.godinu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2008 u 20:39
Danas sam skinula ukrasni slak, koji je prestao cvjetati, listovi mu se suše, a isprepleo mi se oko balkona, nekog bilja i popeo na mendulu - potpuno pogrešno mjesto za njega - no dobro znat ću za drugu godinu. Tako sam oslobodila balkon, stavila natrag košarice, a u njih presadila erike i margeritice, pa mi je sada pogled ioz kuhinje na balkon ponovo za moju dušu.
 
Margerite su bile jako lijepe u ovoj košari, ali se spremala kiša pa mi je žao da mi se košara ne raspadne, biti će ukras ponovo na proljeće.
 
 
Uspjela sam malo počupati travu u kemenjaru, koji je prenapučen, ali sada je tako lijep da mi se neda ništa maknuti.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 12:28
Joj krasan kamenjar. Kakav je ono sukulent u onoj dugačkoj saksiji? Super izgleda, a takav nemam.Tongue
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 12:34
Triša tvoj vrt izgleda kao da ljeto tek počinje, sve ti je puno cvjetova!!!
 
Kod mene na žalost terasa izgleda skoro pa jadno...smile156
Noćne frajle (tvoje i od Silvek) se još drže, kao i jedna surfinija i pelargonija i jedna mini ruža... a ostalo tak-tak...Vidi se da jesen dolazi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 13:38
Originalno poslano od člana mali gogo mali gogo napisao:

Joj krasan kamenjar. Kakav je ono sukulent u onoj dugačkoj saksiji? Super izgleda, a takav nemam.Tongue
Rekli su mi da se zove aeonium, mogu ti ga poslati, širi se kao lud, a imam ga i u jednoj šupljikavoj cigli, pa je baš dekorativan
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2008 u 21:30
A ako ga ne staviš baš na mjesto jako izloženo zimi, može i ostati vani. Npr. ovako uz zid kuće.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 22:30
Danas sam iskoristila predivan dan, pa mi je mm napravio policu za hortenzije u vazama, koja visi na balkonskoj ogradi na lancima, a polica je jedna najobičnij daska. Evo kako izgleda.
 
 
 
Košarice na balkonu su osim postojećih margerita i erika 80 cm dobile još produžetak od pusude od 80 cm sa žutim i bijelim margeritama, male su ali rastu.
 
 
Osim toga presadila sam plumbago i kupila još neke lukovice, očistila presto gdje ću staviti gotove sadnice ostića, koje sam donijela iz vikendice da mi tamo ne smrznu. Malo sam još čistila oko nekih biljkica, no ostalo je još puno posla.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2008 u 22:42
Baš ti je lijep pogled s balkona....same vesele i  vedre boje.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 09:15
Super polica! S tako uredno i ravnomjerno poredanim loncima s cvijećem izgleda gotovo kao umjetnička instalacija. Prekrasno!
 
Odmah me podsjeti na one veeelike saksije na Osječkom trgu.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 09:43
Jednostavna a lijepa polica! Super! A onaj sukulent u cigli mi je Thumbs%20Up
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 20:38
sve ti je predivno Trisa
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2008 u 21:21
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 40>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.