Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Orhideje - generalna tema
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Orhideje - generalna tema

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 33>
Korisnik
Poruka
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 08:57
Hvala.

“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kikachu View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikachu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 11:40
Samo jedno pitanje na temu susenja pupova povezano sa smanjenjem temperature, kolika bi mogla najmanja temp. bit naime imamo jednu negrijanu sobu al mi se cini nekako prehladno...al ima puuuno svijetla pa razmisljam jednu deju koja vec 2. put susi pupove prebacit u tu sobu  pa pitam za min temp da se ne smrzne..hvala
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 11:57
Originalno poslano od člana kikachu kikachu napisao:

Samo jedno pitanje na temu susenja pupova povezano sa smanjenjem temperature, kolika bi mogla najmanja temp. bit naime imamo jednu negrijanu sobu al mi se cini nekako prehladno...al ima puuuno svijetla pa razmisljam jednu deju koja vec 2. put susi pupove prebacit u tu sobu  pa pitam za min temp da se ne smrzne..hvala




najniža temp bi trebala biti 15C za phalove..
Na vrh
Amaryllis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amaryllis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 15:10
bebolina,hvala na savjetu...problem je u tome što mi je to prva deja i  nisam imala pojma što raditi s njom pa sam pitala čika GOOGLEA i našlasavjete za uzgoj i održavanje na stranici moj cvijet i tamo je pisalo da ju trebam rezati na trećem zglobu...naime imam puno biljčica kojima posvečujen veliku pažnju iljubav iuzvračaju mi peterostruko pa stoga nebih voljela da mi dejica ne uspijeCryjako bi me rastužilo,tako da mi je sad baš krivo što sam tu stapki odsjekla
Na vrh
Amaryllis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amaryllis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 15:43
kikachu do sušenja i opadanja pupova dolazi zbog prevelike razlike između dnevne i noćne temperature,to je jedan od najčeščih razloga
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 00:11
Originalno poslano od člana Amaryllis Amaryllis napisao:

bebolina,hvala na savjetu...problem je u tome što mi je to prva deja i  nisam imala pojma što raditi s njom pa sam pitala čika GOOGLEA i našlasavjete za uzgoj i održavanje na stranici moj cvijet i tamo je pisalo da ju trebam rezati na trećem zglobu...naime imam puno biljčica kojima posvečujen veliku pažnju iljubav iuzvračaju mi peterostruko pa stoga nebih voljela da mi dejica ne uspijeCryjako bi me rastužilo,tako da mi je sad baš krivo što sam tu stapki odsjekla
Da samo znaš koliko sam ja tako cvjetnih stapki porezala...auuuuuLOLTongue
Učimo dok smo živi, ide to namaLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Amaryllis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amaryllis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 17:12
heh pa da....ma bitno da naše biljčice rastu....
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 07:41
meni je veci problem sto svaka koja mi baci mladu biljcicu iz supstrata, pocne mlitaviti....jel imao netko takav problem i kako ga rijesiti?
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 21:41
Na žalost imao sam hrpu različitih rodova orhideja, "sjemena", ostali su u vrečicama, nikada nisu satvljeni na klijanje..... vrijeme me prgazilo prošle godine, tako brzo sve proletilo, a iskreno pojma nemam kako je se s njihovom klijavosti, vjerujem vrlooo kratko :( Trebao je biti eksperiment, ali možda ove godine i bude ako me ne zatrpaju hibiji i adeniumi SmileMožda vidimo i rzultate Smile
Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 22:15
Originalno poslano od člana Monna Monna napisao:

meni je veci problem sto svaka koja mi baci mladu biljcicu iz supstrata, pocne mlitaviti....jel imao netko takav problem i kako ga rijesiti?




na koju točno vrstu orhideje misliš??
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 00:10
na phalaenopsis, Mihi.....Unhappy
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 00:21
Originalno poslano od člana dado.slavnija dado.slavnija napisao:

Na žalost imao sam hrpu različitih rodova orhideja, "sjemena", ostali su u vrečicama, nikada nisu satvljeni na klijanje..... vrijeme me prgazilo prošle godine, tako brzo sve proletilo, a iskreno pojma nemam kako je se s njihovom klijavosti, vjerujem vrlooo kratko :( Trebao je biti eksperiment, ali možda ove godine i bude ako me ne zatrpaju hibiji i adeniumi SmileMožda vidimo i rzultate Smile
To sjeme možeš slobodno baciti u smeće, jer je njegova klijavost vrlo kratka. Ja sam prije godinu dana experimentirala samo na jednoj epruveti, ostatak sjemena sam poklonila. Niklo je vrlo malo, ali ja sam to kasnije zapustila jer me ponovo čopila alergija, tako da od svega toga nije bilo ništa.
Zadovoljna sam kako sam na hranjivoj podlozi uzgojila bebe dendrobium, nadam se da će i od ocvalih stapki phalova biti nešto, a daljnji me expereimenti više ne privlače...imam ih dosta i prevećLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 10:44
Originalno poslano od člana Monna Monna napisao:

na phalaenopsis, Mihi.....[IMG]smileys/smiley6.gif" align="absmiddle" alt="Unhappy" />




jel imaš možda slikice?? znači baca ti keikije iz baze biljke?? pa kolko puta ti se dogodilo?? očito im nekaj ne delaš dobro :/
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 10:45
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana dado.slavnija dado.slavnija napisao:

Na žalost imao sam hrpu različitih rodova orhideja, "sjemena", ostali su u vrečicama, nikada nisu satvljeni na klijanje..... vrijeme me prgazilo prošle godine, tako brzo sve proletilo, a iskreno pojma nemam kako je se s njihovom klijavosti, vjerujem vrlooo kratko :( Trebao je biti eksperiment, ali možda ove godine i bude ako me ne zatrpaju hibiji i adeniumi [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />Možda vidimo i rzultate [IMG]smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />

To sjeme možeš slobodno baciti u smeće, jer je njegova klijavost vrlo kratka. Ja sam prije godinu dana experimentirala samo na jednoj epruveti, ostatak sjemena sam poklonila. Niklo je vrlo malo, ali ja sam to kasnije zapustila jer me ponovo čopila alergija, tako da od svega toga nije bilo ništa.
Zadovoljna sam kako sam na hranjivoj podlozi uzgojila bebe dendrobium, nadam se da će i od ocvalih stapki phalova biti nešto, a daljnji me expereimenti više ne privlače...imam ih dosta i preveć[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley36.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="LOL" />[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley17.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Tongue" />


jel imaš možda slikice da vidimo te bebe..baš me zanimaju rezultati..ja stavila na sphagum komadić dena pa sad čekam..
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 13:55
nemam sad nista slika jer nemam kabla za fotic....ali sigurno triput dosad se maticna biljka smezurala nakon sto je bacila mladu iz baze biljke...
gle...baci cvj. stapku....super, ali ak baci mladu-keiki....problem, a jedna do druge, isti prozor, ista prihrana...sve isto....

moram reci da se cak i ne uzrujavam vise....kad krepa kupim drugu i ok stvar, nekada sam plakala nad njima...
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 15:22
Nemam fotke sijanaca, samo ti mogu pofotkati mlade denove
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 15:37
Baš imam peh,u nastojanju da je izravnam i pričvrstim pukla mi cvijetna stapka na visini od deset cm.Hoće biti od nje što?   smile43
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 15:59
Originalno poslano od člana Monna Monna napisao:

nemam sad nista slika jer nemam kabla za fotic....ali sigurno triput dosad se maticna biljka smezurala nakon sto je bacila mladu iz baze biljke...gle...baci cvj. stapku....super, ali ak baci mladu-keiki....problem, a jedna do druge, isti prozor, ista prihrana...sve isto....moram reci da se cak i ne uzrujavam vise....kad krepa kupim drugu i ok stvar, nekada sam plakala nad njima...




ako ti se to često događa znači da im nekaj ne odgovara..a u pokušaju da prežive bacaju keikije..ili kupiš bolesnu biljku..
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 16:00
Originalno poslano od člana arim arim napisao:


Baš imam peh,u nastojanju da je izravnam i pričvrstim pukla mi cvijetna stapka na visini od deset cm.Hoće biti od nje što?   [IMG]smileys/emot101.gif" align="absmiddle" alt="smile43" />



nažalost mislim da ne..ali vjerojatno bu potjerala novu..
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 17:45
Originalno poslano od člana Mihi Mihi napisao:

Originalno poslano od člana Monna Monna napisao:

nemam sad nista slika jer nemam kabla za fotic....ali sigurno triput dosad se maticna biljka smezurala nakon sto je bacila mladu iz baze biljke...gle...baci cvj. stapku....super, ali ak baci mladu-keiki....problem, a jedna do druge, isti prozor, ista prihrana...sve isto....moram reci da se cak i ne uzrujavam vise....kad krepa kupim drugu i ok stvar, nekada sam plakala nad njima...




ako ti se to često događa znači da im nekaj ne odgovara..a u pokušaju da prežive bacaju keikije..ili kupiš bolesnu biljku..


ma moje orhideje su stare i po par godina, tako da ne kupim bolesnu biljku, a da im nest ne odgovara znam i sama cim se tak nest dogadja, samo ne znam sta, a i nema veze.....do proljeca cu ionak valjda nabaviti neki aparatic pa poslikati sve....
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 33>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.