Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja rascvjetana terasa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja rascvjetana terasa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 69>
Korisnik
Poruka
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2009 u 21:47

 LIjepo.....samo napred....za ono mirisno sa plaže, nemaš detalj neki.......Smile


Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 01:45
Ma cvijetići su ko bombončići. Campanula- plavi zvončić je moj favoritsmile99. Ja sam je kupila neki dan.

Niho pa pošalji ti Proljeću kaktusa, kakvu kolekciju imaš a uzela bi njen jedanWink

I drago mi  da si se vratilasmile78


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 06:45
Proljeće, samo da pozdravim tebe i morski vrtić!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 07:56
Originalno poslano od člana Lora Lora napisao:

 LIjepo.....samo napred....za ono mirisno sa plaže, nemaš detalj neki.......Smile

 
Lora, mislim da je to smilje...imam ga i doma u Zagrebu i super se prilagodio.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 07:59
Anaida, drago mi je da si svratila kod mene.
 
Šmrcko, to je tek početak,nadam se da će druge godine već biti pravo lijepo.
 
Campanula se i meni sviđa, a u Zagrebu se jako mučila...pa sam skužila da svi na moru imaju super campanule, pa zašto ne bih i ja???Smile
 
Triša, ako budem krala tvoje ideje, to bi mogao biti "morski vrt" iz snova...Smile
 
 
Baka LOL, ali ja bih još više mjesta...možda jednom kada moja sveki prestane saditi vrt, možda ću i ja tada imati vrt za šetnju i uživanje...
 
Bromelija...i tebi hvala na posjeti...to sve je tek u povojima, i tek bi trebalo super izgledati...Wink
 
Imam ja velike planove sa tim "morskim" vrtom, samo je problem jer ga nema tko zaljevati...tako da moram birati cvijeće koje je najzahvalnije a ne koje mi se sviđa...Smile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 09:12
Ja sam ko da sam sa marsa pala...di je sad na kraju taj vrt!!!?
Ok,buš mi uz kavicu danas reklaWink
Sve u svemu za morski vrtić,ma gdje on bio,smile141
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 09:35
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ja sam ko da sam sa marsa pala...di je sad na kraju taj vrt!!!?
Ok,buš mi uz kavicu danas reklaWink
Sve u svemu za morski vrtić,ma gdje on bio,smile141
 
Shasha, pa "morski vrt" je na moru!!!LOL
Tamo gdje imamo kuću...Wink
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 09:42
.....puno sreće sa morskim vrtom....saditi treba samo trpeče biljke,  znam kako ti je zbog zalijevanja.....
...jesi li ružmarin stavila? Yucca ?  Imam malu.
 
....ne dijeli kaktus, što će ti   ostati....niho , niho !!!
 
...niho, ima   tog  kaktusa na tone na otoku...to je opuncija  -  svekrvin jezik....lako ćemo ga još "uloviti"......
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 09:45
[QUOTE=manči].....puno sreće sa morskim vrtom....saditi treba samo trpeče biljke,  znam kako ti je zbog zalijevanja.....
...jesi li ružmarin stavila? Yucca ?  Imam malu.
 
....ne dijeli kaktus, što će ti   ostati....niho , niho !!!
 
...niho, ima   tog  kaktusa na tone na otoku...to je opuncija  -  svekrvin jezik....lako ćemo ga još "uloviti"......
[/QUOTE
 
 
 
Ružmarin je svekrva već prije 20-tak godina posadila
 
A yucca....o njoj sam već prije razmišljala.
Ali bi morala ići iza kuće, s time da bi bila na vrlo jakim udarima bure???
 
A kaktus onda ostaje...kod mene...LOL
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 09:59
Neće juki ništa biti ne brini, ne može je ubiti ni orkanska bura, lantanu isto možeš posaditi negdje s južne strane, ona je isto neuništiva kad se jednom primi. Pitosporum ti je jako zahvalan i može se oblikovati kako hoćeš, a ispod svakog starog imaš mladih. Tekoma i bugenvilia isto ne zahtjevaju nikakvu posebnu pažnju, ali kad se dobro ukorijene u zemlji. Eto ima puno toga, ako nešto trebaš javi se.
život je more
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 10:11
Draga moja Lantana, puno to hvala na ovako iscrpnom odgovoru...idem prvo pogledati šta je to pitosporum (jako mi je poznato...ali se ne mogu točno sjetiti smile42).
 
Lantana svakako seli s nama uskoro na more, a za ostalo ću još vidjeti šta ću " nabaviti" i kada???Wink
 
 
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 10:49
....kod nas na divlje rastu Yucce i kad hoćeš ne možeš je se riješiti...susjed svoju ogromnu sasjeko i sad iz korijena udaraju mlade, a mislio je da je sve izvadio iz zemlje,  te odsječene su stale bačene na zemlji i počele se ožiljavati, ako imaš samo komad debla i staviš uz zemlju, ubrzo će baciti pup nove   mlade...čudo od biljke!!!!!Thumbs%20Up
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 10:53
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

....kod nas na divlje rastu Yucce i kad hoćeš ne možeš je se riješiti...susjed svoju ogromnu sasjeko i sad iz korijena udaraju mlade, a mislio je da je sve izvadio iz zemlje,  te odsječene su stale bačene na zemlji i počele se ožiljavati, ako imaš samo komad debla i staviš uz zemlju, ubrzo će baciti pup nove   mlade...čudo od biljke!!!!!Thumbs%20Up
 
Tu yuccu sam već gledala na moru, ali mi se čini da je jako teško odrezati to jedno "deblo".
 
A budući da si ti "čovjek sa mora" daj mi reci kako se može odgojiti jedna čikašica??? Da li i ona može ići iz grane ili ima neka druga fora???
One su  mi jednostavno prekrasne...
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 11:00
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 11:01
Ovo je bila proba sa novim načinom stavljanja slika...
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 11:10
I opet kaktussmile213kako volim ponavljanja
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 11:21
...cikas nije tako laka, treba uzeti mladi pup sa stare biljke i čini mi se krajem ljeta, stavit je u zemlju i održavati vlagu, ne previše....moja prijateljica je ima i zna više o tome.....kad je vidim pitat ću je kad će imati tih pupova.....
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 11:33
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

...cikas nije tako laka, treba uzeti mladi pup sa stare biljke i čini mi se krajem ljeta, stavit je u zemlju i održavati vlagu, ne previše....moja prijateljica je ima i zna više o tome.....kad je vidim pitat ću je kad će imati tih pupova.....
 
Manči hvala ti, ali to je onda kod mene neizvedivo!!!
 
Ili jedina mogućnost bi bila, da  u jesen zasadim u teglu  u Zagrebu i tek onda u ljeto da je odnesem dolje.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 11:48
Bože čitam juka ,a što juka ne kontam? Di ti je juka, na moru?

Moja mama ima juku u centru Bosne . Na suncu, u hladovini, zemlja glinena , snjegovi, minusi i da vidiš šta je lijepa. Ljepša ona u debeloj hladovini ispod grožđa i polodnija , nego ova na suncu. Možeš je u hladovini imati i u Zagrebu. Ja je u Fužine odnijela.smile213
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2009 u 11:50
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Bože čitam juka ,a što juka ne kontam? Di ti je juka, na moru?

Moja mama ima juku u centru Bosne . Na suncu, u hladovini, zemlja glinena , snjegovi, minusi i da vidiš šta je lijepa. Ljepša ona u debeloj hladovini ispod grožđa i polodnija , nego ova na suncu. Možeš je u hladovini imati i u Zagrebu. Ja je u Fužine odnijela.smile213
 
Šmrcko nemam je uopće, to je Manči dala prijedlog za moj "morski vrt". Moram je prvo nabaviti...a da je prekrasna to već znam, ali mislim da bi u mome vrtu ipak bila najljepša...LOLLOLLOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 69>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.