Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Surfinija - Surfinia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Surfinija - Surfinia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 46>
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 22:32
Koliko treba uliti u zemlju i koliko čekat da se može opet sadit ili je to samo za žaldinjere kad se peru?
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 17:29
Kako pomoći surfinijama na ovoj vrućini?Potpuno su klonile.
Josipovac,Osijek
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 07:51
Sa varikinom se peru -dezinficiraju samo posude tj. Loncanice i onda se stavi nova zemlja i zasade nove biljke

Surfinije se održavaju po ovoj vrućini tako da se redovito ujutro zaliju vodom i svaki 3-4 dana dodatno doda gnojivo.. A možete ih i navečer lagano prerositi vodom. U naravno obratiti pozornost na temperature vode.. Neka bude toplija da ne bude prevelika razlika u temperaturi zraka i vode.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 08:06
Hvala
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 10:28
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Hvala
pretpostavljam da su ovi savjeti  kućnih čarolija nekakva šala.
evo savjeta iz 21 stoljeća:
1.kupi zdravu biljku od vrtlara kojeg znaš i kojem vjeruješ.takvi će ti uvijek prihvatiti reklamaciju.ja osobno,(a i moji kolege )prihvaćam i zamijenim gratis biljke kad mi mušterije donesu reklamaciju.
2. kupi novu zemlju i posadi
3.zalijevaj i prihranjuj
4. ne kompliciraj život rernama prašcima i kiselinama,misli na prirodu i na svoje dragocjeno vrijeme.Činjenica je da si fulala u startu,a ne u njezi,mijenjaj ono što je bilo loše od starta a ne da krpaš i da ti ljeto prođe u iščekivanju da li će pomoći prokuhana zemlja i slično. Ne želim biti grub,ali me ljuti i žalosti što si ljudi koji vole cvijeće kompliciraju život takvim metodama.još samo fali savjet: idi  kod susjede i nek ti da pelcer da ne moraš kupiti nove sadnice.što se tiče sadnje, možeš saditi i pelargonije i surfinije,nije kasno.zemlju baci i kupi novu.zašto npr ne posiješ u tu zemlju dragoljub?on je savršen za ljetne vrućine
 
 
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 16:42
Originalno poslano od člana viridarivm viridarivm napisao:

Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Hvala
pretpostavljam da su ovi savjeti  kućnih čarolija nekakva šala.
evo savjeta iz 21 stoljeća:
1.kupi zdravu biljku od vrtlara kojeg znaš i kojem vjeruješ.takvi će ti uvijek prihvatiti reklamaciju.ja osobno,(a i moji kolege )prihvaćam i zamijenim gratis biljke kad mi mušterije donesu reklamaciju.
2. kupi novu zemlju i posadi
3.zalijevaj i prihranjuj
4. ne kompliciraj život rernama prašcima i kiselinama,misli na prirodu i na svoje dragocjeno vrijeme.Činjenica je da si fulala u startu,a ne u njezi,mijenjaj ono što je bilo loše od starta a ne da krpaš i da ti ljeto prođe u iščekivanju da li će pomoći prokuhana zemlja i slično. Ne želim biti grub,ali me ljuti i žalosti što si ljudi koji vole cvijeće kompliciraju život takvim metodama.još samo fali savjet: idi  kod susjede i nek ti da pelcer da ne moraš kupiti nove sadnice.što se tiče sadnje, možeš saditi i pelargonije i surfinije,nije kasno.zemlju baci i kupi novu.zašto npr ne posiješ u tu zemlju dragoljub?on je savršen za ljetne vrućine
 
 
ako se vratiš koju stanicu ranije vidjet ćeš da sam ja sklonija provjerenim cvjećarima ali svi nisu u poziciji da tako kupuju i snalaze se kako znaju, a  nemaju ni svi novaca da kupuju skupu zemlju. Volimo cvijeće i žalosti me kad netko gleda sve iz svoje perspektive. I još jedno pitanje kako Vi dezificirate žaldinjere za iduću sadnju, valjda ne kupujete uvijek nove?
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
BlackSwan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BlackSwan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 18:34
Da li je tacno da voda u kojoj stoje ekseri, sarafi i sl. moze da sluzi kao prihrana gvozdja surfinijama??????
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 19:37
Nisam baš sigurna ali vrijedi experimatirati na jednoj lončanici.Ja u pravilu prehranjujem običnim tekućom prehranom i dodajem tekuće željezo jedan čep na 4 l vode
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
BlackSwan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BlackSwan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 20:03
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Nisam baš sigurna ali vrijedi experimatirati na jednoj lončanici.Ja u pravilu prehranjujem običnim tekućom prehranom i dodajem tekuće željezo jedan čep na 4 l vode

Ja ne mogu nigdje da nadjem to tecno zeljezo!!!!!!!!   
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 20:10
A onda u polj apotekama ja kupim i zrnato pa dodam u vodu u kojij je već prehrana malu žličicu od kave i to u zalivač od 4 litre kojeg imam  po tome se ravnaj nisam napisala vrhom punu. 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 20:40
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Koliko treba uliti u zemlju i koliko čekat da se može opet sadit ili je to samo za žaldinjere kad se peru?



samo za pranje zardinjera, nikako u zemlju!

ja zardinjere perem sa Domestosom, a naravno stavim gumene rukavice na ruke, i malo Domestosa stavim na sundjer kojim perem zardinjere.
Tako sve operem na pocetku sezone pre presadjivanja novog cveca.
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 20:47
Originalno poslano od člana viridarivm viridarivm napisao:

Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Hvala
pretpostavljam da su ovi savjeti  kućnih čarolija nekakva šala.
evo savjeta iz 21 stoljeća:
1.kupi zdravu biljku od vrtlara kojeg znaš i kojem vjeruješ.takvi će ti uvijek prihvatiti reklamaciju.ja osobno,(a i moji kolege )prihvaćam i zamijenim gratis biljke kad mi mušterije donesu reklamaciju.
2. kupi novu zemlju i posadi
3.zalijevaj i prihranjuj
4. ne kompliciraj život rernama prašcima i kiselinama,misli na prirodu i na svoje dragocjeno vrijeme.Činjenica je da si fulala u startu,a ne u njezi,mijenjaj ono što je bilo loše od starta a ne da krpaš i da ti ljeto prođe u iščekivanju da li će pomoći prokuhana zemlja i slično. Ne želim biti grub,ali me ljuti i žalosti što si ljudi koji vole cvijeće kompliciraju život takvim metodama.još samo fali savjet: idi  kod susjede i nek ti da pelcer da ne moraš kupiti nove sadnice.što se tiče sadnje, možeš saditi i pelargonije i surfinije,nije kasno.zemlju baci i kupi novu.zašto npr ne posiješ u tu zemlju dragoljub?on je savršen za ljetne vrućine
 


Tacno je da treba misliti na prirodu i ne koristiti kucnu hemiju bez preke potrebe i svesti njenu upotrebu na najmanju mogucu meru, ali tretiranje zemlje u rerni na odgovarajucoj temperaturi je sasvim prihvatljiva metoda koju i strucnjaci primenjuju. 

A smesno je sto za zemlju koja je moze biti zarazena, dajete savet za sadnju dragoljuba. U krajnjem  slucaju tu zemlju treba baciti kao otpad za komppstiranje.

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 21:03

Lavandablue  svi mi imamo tehniku pranja žaldijera, tako ja najprije ih ofurim vrućom vodom a zatim namažem kvasinom(vinski ocat - ekološki) to su mi rekli u rasadniku Kiwiko u Zadru, funkcionira. Naime ja sam imala želju odgovoriti viridarivm jer svi nismo u istoj poziciji, a opozvao- la se na moj odgovor . Nismo profesionalci pa savjeti s ovog foruma zlata vrijede, Vama cvijetni pozdrav iz vrućeg Zadra pokušat ću i s Domestosom

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 21:06
Eto dok sam ja pisala tvoj drugi post je stigao HVALA . Jer u ovom postu koji si kopirala samo moje je HVALA
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2012 u 17:00
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Lavandablue  svi mi imamo tehniku pranja žaldijera, tako ja najprije ih ofurim vrućom vodom a zatim namažem kvasinom(vinski ocat - ekološki) to su mi rekli u rasadniku Kiwiko u Zadru, funkcionira. Naime ja sam imala želju odgovoriti viridarivm jer svi nismo u istoj poziciji, a opozvao- la se na moj odgovor . Nismo profesionalci pa savjeti s ovog foruma zlata vrijede, Vama cvijetni pozdrav iz vrućeg Zadra pokušat ću i s Domestosom



Da, sirce je verovatno dobar dezificijens protiv raznih bakterija (mada ne znam kako deluje na viruse), ali ja nekako sam sigurnija kad operem Domestosom (slicna je varikini koju ovde vecina spominje, mislim da cak i imaju isti sastojak). Ionako ga retko koristim, pa racunam da jedno pranje saksija njime u toku godine ne skodi puno.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2012 u 16:23
ne skodi ali dobro dođe.
 
dezinfekcijom cvjetnjaka ne osiguravate si dobru i kvalitenu biljku tijekom godine ali smanjujete mogucnos njenog razboljevanja.
 
mi uglavnom dezinficiramo cvjetnjake svake godine u proljece prije sadnje.
 
onda sam siguran kad posadim u ciste cvjetnjake, kvalitetnu zemlju i kvalitetnu i zdravu sadnicu da ce cvijeće biti preljepo
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2012 u 23:11
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

ne skodi ali dobro dođe.
 
dezinfekcijom cvjetnjaka ne osiguravate si dobru i kvalitenu biljku tijekom godine ali smanjujete mogucnos njenog razboljevanja.
 
mi uglavnom dezinficiramo cvjetnjake svake godine u proljece prije sadnje.
 
onda sam siguran kad posadim u ciste cvjetnjake, kvalitetnu zemlju i kvalitetnu i zdravu sadnicu da ce cvijeće biti preljepo
 
U potunosti se slažem
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 11:15
Ne znam zasto na slikama izgleda bordo....uzivo je puno ljepsa tamno ljubicasta.
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 11:18
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 11:28

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.