Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biovrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biovrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 43>
Korisnik
Poruka
silva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje silva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 20:04
 Bok,SilveK,
hvala na inf.,došla sam do batate tamo gdje si me naputila.
  Moj povrtnjak ,da se pohvalim napreduje,i salatica je počela podizati listove(ne baš svaka), ali mislim da sam nešto pogriješila sa sadnjom cikorije-polegnuta i mislim da neće bit ništa s njom. Kupus,kaul i ostale kupusnjače koje sam nakon toga posadila su izvrsno.netko mi kaže da se ne smije zalijevati po listovima?
  Posijala sam još jednu vrstu mrkve-karote jer sam shvatila da sam ovu prvu pregusto sijala a ona se kao ne presađuje pa ne znam ko ima iskustva kako da dobijem dobru karotu ,jer ovako mi izgleda da pregusto niče i da se tako nikako ne može razvijati u zemlji.
  ima li koji forum di se detaljno može vidjeti kako se to radi.
 PozdravOuch
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Marin&Lele View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 63
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marin&Lele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 22:11
silva mrkva ako ti je pregusto sijana, samo ju počupaš mjestimično, da daš ostalima da rastu :)
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 22:27
Da, ako želiš možeš ju malo razrijediti. Ja ju inače ne rijedim - nevjerojatno kak se dobro rasporede ako su u gužviLOL - malo ju pomalo čupam iz te gužve kad naraste za jelo i onda ostatak ima više mjesta, rasađivati mi se neda, a baciti nemam srcaBig%20smile
Na vrh
Marin&Lele View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 63
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marin&Lele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 22:44
ili kupi sjeme na traci, pa nemaš nikakvog problema. samo, skupo je za tihh par mrkvica koje dobiješ iz tog sjemena
Na vrh
winnetou View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje winnetou Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 11:07
Evo i mene malo k vama nakon određene stankeSmile.. dobili smo malu bebu pa sad kad sam se malo oporavila, mogu ponovno u vrtSmileSmile
Samo, malo je reći da je vrt koma..sve suho, povenulo, pojedeno .. ali nešto je i ostalo!! Malo sam skiselila paprike, krastavaca i cikle, a danas se spremam kuhati rajčicu pa ću vidjeti koliko će ispasti.
Prije 2,3 tjedna sam posijala niski grah mahunar i baš lijepo napreduje, vidjet ćemo hoće li biti štogod mahuna.
A karfiol, brokula.. koma.. Visoke mahune..koma.. Ne znam kad bi se sad posadio grašak, bi li uspio do zime ili je ipak prekasno?
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 12:45
Winnetou čestitke na bebici!!!
I svaka čast da se odmah upuštaš u vrtne radove.
Ja sam prvih mjeseci svu brigu o vrtu i cvijeću prepustila mužu i dobro je on to odradio Smile.
 
A što se tiče karfiola i brokule i kod mene stagniraju. Moja misteriozna blitva napreduje jednako kao i prije. Ali ovi rubni dijelovi su toliko rodni da imamo punu škrinju blitve Big%20smile 
Na vrh
silva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje silva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 22:06
  Ahaa.. znači ne moram se zabrinjavati,ipak će nešto od mrkve  u tom gustišu izrasti , a to je meni najvažnije.Pa ne moraju biti svaka od po kila.
 Danas sam posadila  crveni krumpir( kod nas  na Čiovu .se sadi tri puta u godini).
 Ali imam jedno pitanje -je li tko posadio kupinu Lock Ness(škotska -bez bodlji) i kakva su iskustva.
 pozdrav svimaBig%20smile
Na vrh
silva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje silva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2009 u 22:12
 Puno lijepih želja mami i toj maloj bebici od sveg srca Big%20smileBig%20smileBig%20smile
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2009 u 23:44
primorka super mi je ta tajna oko tvoje blitve :))... daj kad skineš svu blitvu štihaču u ruke pa pročeprkaj, možde je kakvo skriveno blago Tongue
 
silva, ja imam neku kupinu bez bodlji , možda je ta, možda nije :)) ali ponaša se kao svaka druga kupina, brzo se širi jako, plodovi su krupni, mnogorodni, ne baš previše slatki do kraja, bodlja stvarno nema-glatko granje..
Na vrh
silva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje silva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 21:08
  Ma ne znam ti kako uopće izgleda jer tek dogovaram sa ovima koji to prezentiraju a samo znam da se zove Lcn Ness sorta i da su je izmislili u Škotskoj kao i nekakvu sortu Tajber što ti je mješanac kupine i maline i opet bez bodlje? Više ništa ti ne znam dok ne posadim sama i vidim .Confused
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 08:13
Kakvo skidanje blitve?! Pa to mi je zaštitni znak LOL
Blago nek još malo ostane skriveno jer blitvicu mislim ostaviti cijelu zimu.
 
Ovih dana imam velike planove za sređivanje vrta pa me muče i neka pitanja. Imam tri sadnice ribizla koje sam ove godine zakorijenila (barem mislim da sam uspjela jer tjera mlade listiće) pa me zanima da li da ih sad posadim ili na proljeće?
 
A sad ste me zainteresirale i s tim kupinama. Kako doći do njih i kad se sade?
 
Na vrh
winnetou View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje winnetou Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 20:50
Hvala na čestitkama, curke! Ma i ja sam radove prepustila svima tko je pokazao ikakav interes, ali sad više ne mogu samo gledati pa idem lagano. Napravila sam paradajz sos i dobila cca 15 lit Smile, baš me veseli taj posao.. samo se nadam da se neće kvariti, uvijek mi se pokoja bočica pokvari, hm..
 
Što se tiče sadnje ribizla i kupine, kao i bilo koja druga voćka, uvijek je bolje presaditi na jesen, tako se ima vremena lijepo ukorijeniti i na proljeće starta s vegetacijom spremnija negoli biljka koja je posađena na proljeće. Ako se sadi na proljeće, onda je dobro presaditi biljku sa što više zemlje oko korijena da bi se što prije priviknula na novi "ambijent".
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 14:16
Ne pratim vas baš stalno, samo povremeno uletim na ovu temu....
Tayberry je križanac kupine i maline, ali nikako nije bez bodlji. Rodi vrlo rano, kod mene - kontinent - cca 40 km od ZG, zreli več u drugoj polovici lipnja.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 12:08
no ja zaprao ne znam šta imam niti kako se zove al je na+eka kupina bez bodlj krupna, poslikam pa stavim... al ne znam dal će pomoći....
Na vrh
silva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje silva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 20:16
  Hvala ti kat.rea na dodatnim informacijama o ovom križancu kupina-malina. Naručiti ću i posaditi pa šta bude.
  nego molim savjet vezano za peršin-zašto mi neće nikne a posijala sam  pred 15 -tak dana. Sve ostalo pored njega je niknulo. U čemu je problem?I gdje da nabavim sjeme koprive koju stalno spominjete kao korisnu u bio vrtlarstvu?
    Pozdrav Big%20smileWacko
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 22:38
Peršin niče oko 30 dana Wink
Kopriva...baš sad je u sjemenju, a raste posvud gdje stigne - uz ceste, na neobrađenim i zaraštenim površinama, uz rubove šuma...
Na vrh
Karmela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karmela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2009 u 08:55
kad se prehranjuje sa koprivom? Ja sam razumjela da se to radi u proljeće kad se biljke posade.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2009 u 21:37
Karmela, dobro došla na forum!
Prihrana koprivinim gnojivom ide tokom rasta, dakle od proljeća pa preko ljeta Smile
Na vrh
chiarita2 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 28 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chiarita2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2009 u 12:19
evo mene opet sa pitanjima: koliko sam shvatila sad je pravo vrijeme za posaditi crven i bijeli luk, a da li se još šta može staviti u stelju...zimsku salatu sam posadila i dobro se drži, ali imam jako puno voliharica pa ne znam dal će sve pojest ili će ostaviti šta i meni
postala sam bogata 20.07.2007.g., a sad bi htjela biti još bogatija....
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 17:19
Luk i češnjak ne diraju, to im ne paše pa nema straha. Ne pada mi trenutno na pamet ništa drugo za sadnju...i ja na jesen sadim samo luk, češnjak i salatu, i blitva ostaje jer može preživjeti zimu (naravno, pod uvjetom da ju ne pojedu voluharice), i kelj ostavljam sve dok ne stisne prava zima, on je bolji nakon prvih mrazeva.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.