Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anaida  - vrt, cvijeće, kamen, dom...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anaida - vrt, cvijeće, kamen, dom...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 245>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 10:13
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Draga moja "bila sam ti na kavi" ali tebe doma nije bilo pa sam "prošetala" tvojim prekrasnim vrtom, pišeš nisam mislila da ćemo imati velike radove u dvorištu, to si ti mislila ali ne i tvoj suprug, lijepo je imati tako nekog ko te i u tvom hobiu prati i sudjeluje a i u krajnjoj liniji uređujete dvorište da bi vama bilo ljepše.
 
Usput, imali ste dobrog keramičara fuge su na ulazu super.
 
Draga Tija - uvijek si mi dobrodošla - kao i sve gošće i svi gosti zaljubljeni u cvijeće. Da, MM ima volje raditi krupne, velike, "muške" stvari u vrtu i oko kuće, te u kući, s tim nemam nikakve poteškoćeWink!  No, moram se pohvaliti da sam rubnike oko cvijetnih otoka i ja sama slagala - nisu ispali ko' po špagi, ali sasvim su prihvatljivo lijepi! Embarrassed
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 10:44
ja ti samo guštam u kamenu i mislim kak je već vrijeme da idem u neki kamenolom
Na vrh
radosnica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 183
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje radosnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 10:49
Anaida u jednom dahu sam pregledala sve stranice. Bila sam već na ovim stranicama ali ne od početka...i uopće mi nije palo na pamet da je to u Međimurju. Sve je prekrasno, lijepo i postepeno uređeno, stalno obogaćeno. Ti i tvoj MM ste prave pčelice Clap. Kad vidim tako lijepo uređen vrt ja se posramim Embarrassed i jednostavno ne razumijem kad vi to sve stignete.

Ovakva ograda mi je izmamila pogled već ranije (ne znam da li je tvoja) u "Pustakovcu", jako neobično za naše podneblje, ali gledajući druge slike  jako se uklapa s okućnicom.

Komposter je jako lijep, za nepovjerovati da ste ga sami napravili. A kako se otvara?

Cjelokupni dojam; jako uredno, ima dušu, osebujan stil i vidi se da netko tu stalno nešto "drba". Lijepo, lijepo....

Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 11:02
Anaida tako sam se lijepo odmorila kod tebe u vrtu...
Sve mi se sviđa a vidim da je kupovina bila izdašna...
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 11:43
Prošetah po tvom dvorištu i zavrti mi se u glavi od tolike ljepote .
Sve si to ti lijepo rasporedila .
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 11:44
Radosnice - puno pozdrava!! Ona ogradica u Pustakovcu nije moja, ja sam ti skoro u Mađarskoj doma Smile .
 
Originalno poslano od člana radosnica radosnica napisao:

Anaida u jednom dahu sam pregledala sve stranice. Bila sam već na ovim stranicama ali ne od početka...i uopće mi nije palo na pamet da je to u Međimurju. Sve je prekrasno, lijepo i postepeno uređeno, stalno obogaćeno. Ti i tvoj MM ste prave pčelice Clap. Kad vidim tako lijepo uređen vrt ja se posramim Embarrassed i jednostavno ne razumijem kad vi to sve stignete.

Ovakva ograda mi je izmamila pogled već ranije (ne znam da li je tvoja) u "Pustakovcu", jako neobično za naše podneblje, ali gledajući druge slike  jako se uklapa s okućnicom.

Komposter je jako lijep, za nepovjerovati da ste ga sami napravili. A kako se otvara?

Cjelokupni dojam; jako uredno, ima dušu, osebujan stil i vidi se da netko tu stalno nešto "drba". Lijepo, lijepo....

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 14:24
i meni bi sad prijala kavica
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 21:36
Baš je zanimljivo vidjeti sliku prije i poslije, kad se biljke razrastu. Sve u svemu krasno. Za tebe i tvog M koji ti pomažesmile141
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 22:39
Lijepo napreduje, ali i da ništa više ne naraste već je prekrasan.
život je more
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 09:25
Dragi moji cvjetoljupci! Danas vam je pojedino moje cvijeće, ukrasno grmlje i bilje samo odlučilo napisati post. Pa pogledajte, pročitajte što to moje zelenilo šapće...
 
 
Mi smo Ivek kutak - družimo se mi- ivice (ajuge), a tu su nam i ivančice i kineska trava. Iza nas raste i kozja krv, pa neki grmić koji na proljeće cvijeta žutim cvetekima a cijelo ljeto se zeleni i ovo drvce predivne bordo boje. A i dvije bergenije, koje se još nisu razrasle, su u našem društvu. Lijepo nam je u našem Ivek kutku i radosno rastemo!
 
 
 
Pozdrav svima! Ja sam dlanastolisni crveni javor. Lani sam nešto bio bolestan, pa je neka teta (hmmm, to sam bila ja, op.Anaida) uzela škare i cik,cik,cak,cik po mojim granama. Kad sad razmislim, to joj je bio mudar potez jer sam ove godine bujniji, zdraviji i crveniji. Ipod mene rastu dragoljubi, kadifice, još neke ljetnice, lepi dečki i uresnice. A nedavno sam dobio i nove zimzelene susjede, i friška je travica zasađena u susjedstvu, pa bi nam svima tu trebalo biti sasvim veselo tijekom godine...
 
 
 
 
Sve vas pozdravljam, ja sam Božikovina, za prijatelje Božica. S menom vam nema puno brige - ja rastem, malo se zelenim, malo imam žute boje po sebi, a malo i crvene... I ne volim baš pričati o sebi - nek moja ljepota, suncem obasjana, sve sama govori.
 
 
 
Od prošle jeseni i mi krasimo ovaj vrt. Načule smo da nas gospoja koja brine o nama (hmmm, opet ja op. Anaida) jako voli jer ju naše domaće ime Katruže podsjeća na baku koja više nije s njom... Inače nas zovu Božuri, onak "po gospodski". Još nismo procvijetali, ali popoljak jedan imamo - pa nas pratite i dalje, sigurno ćemo vas razveseliti cvijetom i mirisom.
 
 
 
 
Prije nekog vremena napale su vam mene uši... Eh, kad se sjetim koliko ih je bilo - na svakom mojem pupoljku su sagradile dom! E, nije me to baš oduševilo jer su mi crpile snagu i moji su pupoljci zbog uši bili jadni i nemoćni... Onda je ona gore spomenuta gospoja pošpricala nekom plavom tekućinom te uši i sve je postalo lakše... sada moji pupoljci stoje spremni na cvat, a ja sam isto tako živnula i ovog sam se proljeća sasvim pristojno popunila. Oh, pa nisam se predstavila... Ja sam Suručica, moj naklon.
 
 
 
I mi, babosvilke, vam rastemo u cvjetnom otoku na sredini vrta. Rijetko nas vidite jer nas je gospoja koja brine o vrtu (pa vidite li vi to, svaki me cvijet spominje!! Mislim da me vole Wink , op. Anaida) malo posadila na ne baš najsretnije mjesto, tako da nas skrivaju velike ivančice. Ali, mi ipak cvatemo ružičastim cvjetovima već dosta dugo i tako će i biti, vjerujemo, još dugo...
 
 
 
U stražnjem djelu vrta rastem i ja. Nit sam lovor, nit sam višnja pa me zovu Lovorvišnja. Sad tjeram puno mladica pa, oprostite, nemam vam vremena pričati o sebi... Vidite i sami...
 
 
 
Eeeej, baš mi je drago da ste i mene pogledali... Ja vam, naime, ne znam uopće kako se zovem... Malo to je nezgodno, probala sam već pitati dosta ljudi koji me dođu gledati kako mi je ime - ali vam nitko nema pojima... Pa, ako znate koji sam ja grm i kak se zovem, dajte mi pomozite da se ne sramotim više... Mislim, znate kak je - zezaju me druge biljke, šapću da sam ja "čudna biljka" kad si ni ime ne znam... Ispod mene rastu bijele ljubice, a pokraj mene mini ruža, a ako pažljivije pogledate iza mene ćete vidjeti zlatnožuti grmić neke hostice. Sve znam samo svoje ime ne znam - kakav neugodnjak...
 
 
 
Mene je, kao jako malu, iz Rijeke gospoja Triša poslala u Međimurje. I mogu vam reći da mi je zimus sasvim OK bilo u kući, a ovih dana uživam vani... Ja sam tradescantia (podarka) i imam dva mala ružičasta cveteka. Pokraj mene je zeleni pajdaš kojem ja ne znam ime. Ali sviđa mi se... Baš je feš dečko!
 
 
 
No... Vidite vi moje biljkice - pričljive su na gazdaricu  !!! Lijepo vas podzravljam i sunčani vikend želim!!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 10:36
A evo i naše gazdarice -  
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 11:43
Baš si nam lipa, a cviće ne zna se tko je lipši. Imaš puno stabalaca. smile57
Moja lovor višnja se bori za život. U brzinskom sam naletu i gledam pojedine teme. I tebi ugodan vikend. Ovdje je bilo prilično vruće zadnjih dana.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 12:03
Baš sam se lijepo prošetala uz šapat cvijeća!
Stvarno je predivno! Clap
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 15:31
Anaida, pa vi ste čuda napravili od prošle godine. Lani se samo dala naslutiti ova ljepota. Svaka čast!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 18:19
Anaidaaaaaaaaa Legendooooooooosmile120
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 23:50
Ti si Anaida neka umjertnička duša. Bravo za tebe, tvoje priče i tvoje cvijeće.
život je more
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 13:06
Opa, nema me par dana, anaida ubacila toliko sličica (uz to prekrasnih) da nemam riječi.
Posebno bih napomenula da mi se sviđaju pogledi s terase - lijevi i desni!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 22:59
Ovaj put nebum Anaidu hvalila nego  veliko hvala svim njenim biljkama koje se nisu sramile osobno se predstaviti:clap::clap::clap:
(jesi to ti negdje spomenula svoje irise!!??? Ja ih kod tebe ne vidim:trazim:...pa čekaaaaaam:ss:...kad će te slikiceeeee:sleep3:)
 
:pusa:
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 11:24
Evo ih, Sasha... kasnije ću staviti i druge, imam i žuto-ljubičaste ljepotane.
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 13:00
Evo i ovih, "šatiranih" žuto ljubičastih ljepotica... A sad - trebam još bijele i one naranđasto/smeđe, više boja cigle. Nastojat ću ih ove jeseni negdje naći u blizini - ili ću moliti neku od vas, drage moje i dragi moji, da mi pošaljete rizome...
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 245>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.