Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pachypodium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pachypodium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 32>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2013 u 10:55
Baš su raskošni Bebolina, ništa drugo nego raskošni !!!
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2013 u 21:18
..moji mali i veliki čupavci...

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 21:13

Preko zime imaju ispeglano ravno lišće. Preko ljeta kovrčavo ali samo ako su na suncu. Navodno su to preko zime rastuće biljke ? - pachypodium namaquanum (Bešlić)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 22:30
Odlični su ovako sa "mini-val" frizuricom !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2013 u 23:24
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2013 u 09:48
Ovo je moja madagaskarska palma



Prva slika je od dana kada je kupljena, druga od prije par dana.
Kupljena je prije 2 mjeseca.

Šteta što je druga slika slikana iz daljega, pa se ne vidi stvarna razlika u velićini...
Palma je narasla duplo za dva mjeseca.

S obzirom da je nisam ničime prihranjivala do sada i da sam je zaljevala jednom tjednom, a bila je na direktnom suncu, čini mi se da je puno narasla.

Jesu to brzorastuće biljke ili? Koliko brzo rastu?
Ova je kupljena sa svojim 20 cm ( bez lišća), a sada ima 39 cm... Čini mi se puno za dva mjeseca, pogotovo bez prihranjivanja...


Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2013 u 17:53
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:


Preko zime imaju ispeglano ravno lišće. Preko ljeta kovrčavo ali samo ako su na suncu. Navodno su to preko zime rastuće biljke ? - pachypodium namaquanum (Bešlić)
Pinus ne znam kaj ti radiš svojima ali moji su preko ljeta u svijetloj sjeni i ćelavi  sad nedavno su krenuli s lišćem i to kovrđavim
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2013 u 21:00

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2013 u 21:10
cupsica, pinus, aralija...lijepi su vam

moj cijelo ljeto provodi vani na direktnom suncu, ovih zadnjih dana na cjelodnevnoj kiši
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2013 u 21:48
Nažalost i kod mene kiša od noćas pa sam ih premjetila danas ispod terase, nadam se da će opet zasjati sunce i posušiti ih, srećom temperatura noću ne pada ispod 19c
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2013 u 10:54
pachypodium namaquanum, 12. 9. 2013
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 08:11
Kada ih treba unjeti unutra? Najavljene su noćne temp. oko 6-7 stupnjeva, a preko dana oko 20... Da li da ga unosim po noći unutra ili mu ništa neće biti vani?

Kada vi svoje unosite unutra?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 14:23

Najbolje bi bilo da ih preko noći uneseš u kuću a preko dana da su vani na suncu ako ga ima. 

Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 15:57
Iako već danima najavljuju kišu, sunca ima svaki dan koliko se hoće... Tako da uživaju još uvijek vani Smile

A preko noći onda idu unutra...


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 23:06
Pinus, ovi namaquanumi su vrh vrhova!


Mala informacija za one koji se nađu u Zagrebu ovih dana. U baumaxu sam jučer vidio 10-tak lamerei-a s bočnim izdancima, prodaju za 40-tak kuna. Pošto tu u Zg-u nemam više prostora morao sam ne kupiti makar me jako vuklo, a već su i dosta veliki (za prodaju), nekih 30-40 cm.
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 07:09
Temperature su dosta niske preko dana i preko noći, tako da sam ja svog definitivno unjela unutra do proljeća...

Rekla bih da mu se to nije svidjelo... Odbacio je 40% listova, a i ostali polako žute.
Stavila sam ga na svjetlo mjesto, daleko od radijatora. Zalijevam ga slabo.

Je li to normalno uslijed promjene ili se trebam zabrinuti? Ne bih ga voljela izgubiti...

Smile
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 08:59
Mislim da se ne trebaš brinuti, meni je prošle godine odbacio svo lišće, ostavila sam ga da se malo odmori. Čak ga nisam ni polijevala. Poslije je sam od sebe krenuo listati i tek tada sam ga počela po malo zalijevati. Eno ga živ i zdrav, sasvim fino je narastao. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 09:44
Dakle, da ga prestanem skroz zalijevati? Koliko dugo?

Ja obično, kad su biljke u stanu, svakih par dana pređem preko svih, odnosno preko njihovih listova sa maglicom... Dovoljno da se listovi malo orose, a ne slijeva se voda s njih...

Ovoga bih dakle trebala maknuti i od toga?


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2013 u 11:03
Koliko se sjećam, ja svog uopće nisam niti zagledavala, sve dok jednom nisam uz put primjetila da se pokrenuo sa novim listovima, Tek onda sam mu po malo počela dozirati vodu.
A inače, to orošavanje biljaka je po meni bez veze. Nema tu neke koristi za biljke, jer i onako za 15-tak min se sve osuši, prije nego biljka uspije išta "popiti". 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2013 u 17:56


Pachypodiun namaquanum 2X,  (Bešlić)  -  Pachypodium saundersi, (Hrovatin) . Ovo im je treća zima kod mene. 

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 32>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.