Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 241242243244245 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 16:39
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Bebolina.....kako je lijep, nadam se da će se kalem primiti, jer ovo je divno.
Drin ću obavezno kupiti, nadam se da ću ga negdje naći u poljop.apotekama. Hvala na ponudi, no vjerujem da ću ga pronaći Smile
Ja sutra šaljem, a ti kad ga nađeš, nađešLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 18:10
DRAGE MOJE,POMAGAJTE!!!
DOBILA SAM OD NASE IRISICE SEME ADENIUMA,I ONO NIKLO.....
SADA ME STRAH DA NESTO NE POBRKAM.DA LI TREBAM SKINUTI KESU SA ZDJELICE?SMEM LI GA ZALJEVATI,KOLIKO?SEJANCI STOJE ISPOD LAMPE RADI TOPLINE I ODRZABJA VLAGE,SMEM IM PROMENITI MESTO ILI BOLJE DA TU OSTANU,KOLIKO DUGO?MOLIM ZNALCE ZA SAVET
MNOGO VAM HVALA.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 18:15
Bebolina....što ću ja s tobomLOLTongue pa ti sve što imaš podijeliš Hug
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 22:41
Martab, skini vrećicu, drži ih na toplom i zalijevaj pomalo odozdo da sami upiju koliko im treba, odnosno tek toliko da supstrat bude lagano vlažan ili ih prvih par dana samo prskaj. Danju ih možeš staviti na prirodno svjetlo, naročito kad bude sunca. Što više prirodnog svjetla, to bolje. Pazi da na njih ne dođe hladan zrak s otvorenog prozora jer će uginuti. Uostalom, pročitaj ovu temu od početka, ima već puno postova o tome.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 23:11
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Bebolina....što ću ja s tobomLOLTongue pa ti sve što imaš podijeliš Hug
Tako me mama učilaLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 07:21
hvala Ti Andina na odgovoru,naravno citam bezbroj puta o uzgoju Adeniuma ali.....
mnogo sam zbunjena,prvi mi je put
nadam se da ce ljepo napredovati.
mnogoi hvala jos jednom.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 14:56
Sve mi je jasno. I ja sam tako prvi puta drhturila nad njima. Činjenica jest da sada nije najpovoljnije vrijeme za sijanje, ali što je - tu je. Možda će sporije napredovati zbog nedostatka sunca, ali uz pravilan tretman i dohranu, mogu se kasnije razviti u lijepe biljke. Držim ti palčeve! Thumbs%20Up
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 21:51
@martabsmile57 sretno s bebicama
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 21:57
Moji su danas presađeni u nove cvijetnjake, koje mi je na poklon donijela riječka ekipasmile72 to nema cijenesmile211
Sad izgledaju ovako

Tlo im je dobro propusno...ima tu svega po malo

Arabicum

Ovako izgleda korijenje koje se razvilo u mješavini komposta, perlita i pijeska.

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 22:13
Bebolina....sada neka samo uživaju i rastu pa da uživamo i u izgledu i u cvatu.
 
Kako se lijepo razmrežio korijen Thumbs%20Up Vjerojatno si sve tako kompletno stavila u novu zemlju?
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 22:15
imam devet malih sijanaca a. obesuma i najvećem su požutila dva para lista koje ima . Izvadio sam ga iz supstrata i normalno skroz izgleda. Ostali su svi ok. Što bi moglo biti razlog tome?

bebolina, to su posude iz bauhausa?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 22:20
@moonHeartNisam ih maltretirala, samo sam ih izvadila iz malog cvijetnjaka i stavila u novi, veći. Nakon presađivanja sam ih stavila na toplo i svjetlo mjesto i dobro ih nadrinala. Nisam ih zalijevala, samo sam malo cvijetnjake namočila da ih ne bi isušilo. Za dan, dva ću im kapnut malo vode, ali samo malo. Obzirom da su u velikim posudama, puno većim nego što su bili, morat ću biti pažljiva s zalijevanjem
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 22:37
Bebolina, to je sada prava stvar. Prostora imaju dosta još samo da ih udebljaš, sezona rasta je pravo vrijeme za prihranu. Još uvijek je premalo sunca barem ovdje u mojoj okolici.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 22:51
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

imam devet malih sijanaca a. obesuma i najvećem su požutila dva para lista koje ima . Izvadio sam ga iz supstrata i normalno skroz izgleda. Ostali su svi ok. Što bi moglo biti razlog tome?
 
Nije mu ništa, samo malo pauzira.

Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

bebolina, to su posude iz bauhausa?
Neznam gdje su kupljene, to će nam natipkati @moonEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 22:54
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Bebolina, to je sada prava stvar. Prostora imaju dosta još samo da ih udebljaš, sezona rasta je pravo vrijeme za prihranu. Još uvijek je premalo sunca barem ovdje u mojoj okolici.
Oni sad izgledaju jadno, neuhranjeno, ali nisuLOL posude su velike, promjera 26 cmThumbs%20Up
Kod mene sunca imaju dovoljno, skoro pa svaki dan.  
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 23:30

Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

bebolina, to su posude iz bauhausa?
Neznam gdje su kupljene, to će nam natipkati @moonEmbarrassed
[/QUOTE]
 
LOLLOL cvijetnjaci su kupljeni u MBM-uBig%20smileBig%20smile
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 23:49
Originalno poslano od člana moon moon napisao:


 
LOLLOL cvijetnjaci su kupljeni u MBM-uBig%20smileBig%20smile
Rijeka, da ne bude zabune, jer u npr. poreču in nema!Big%20smile
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 06:56
Samo da znate da vas sve pratimClap
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
lana1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 12:39
Hello, ma meni se lagano čini da svi pratimo sve o adeniumima... Kao prvo, svaka čast na savjetima od beboline i pinusa i naravno mnogih drugih. Upravo sam se radi ovog foruma i učlanila! Ali imam i ja nekoliko svojih savjeta jer moji adeniumi (kojih imam oko 30-tak malenih sijanaca (cca travanj)) jako dobro preživljavaju u relativno hladnom (svijetli negrijani staklenik u kojem je temp sada oko 10-15 stupnjeva) ali ih praktički NE ZALIJEVAM (možda par kapi vode u 2 tjedna)! Niti jedan nije odbacio listiće!
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 13:01
Andina ,Bebolina bas Vam hvala na savetima i ohrabrenju,naravno se bojim sta ce sa njima biti,naucila sam da biljka moze ljepo da proklja ali kasnje nesto krene po zlu i ona propada.na daj boze.dajem sve od sebe da je sacuvam.kada gledam Vase
srdacan pozdrav.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 241242243244245 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,719 sekundi.