Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Triša piše dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Triša piše dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 40>
Korisnik
Poruka
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 20:54
Zar samo toliko.....? Wink
 
stvarno si se naradila, vrijeme je da se odmoriš dobro ovaj vikend! Thumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 08:50
Pročitah sve od zadnji puta kad sam stigla virnuti i umorila se samo sa čitanjem.Nadam se da je kiša i kod tebe da malo predahnešTonguea i lakše će biti raditi u vrtu kad kiša zalijeBig%20smile
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2008 u 10:56
Triša, prava mala vrednica...ali uvijek nešto novo naučim iz tvog dnevnika...
 
Daj mi napiši kako izgleda sjeme surfinije i petunije???
Ja bih također htjela skupiti njihovo sjeme ali ga ili ne vidim ili nemam pojma kako izgleda??!!!smile68
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 13:04
I danas sam skupljala sjeme, a za petunije i surfinije su male smeđe loptice, koje otvoriš kad su potpuno suhei unutra je mikroskopski sitno sjeme.
To naravno ako si ostavila koji cvjetak za sjeme, jer ako si sve cvjetove uklonila, neš niti sjemenja.

Danas sam iz dvorišta, jednog djela skupljala neke daske i neka željeza, kako bi zet i mm mogli dignuti dio zida, koji još fali za buduću fasadu, pa sam im napravila mjesta da se to končano završi. Presadila opet nekoliko pasiflorica, pa neko drvce, koje ne znam kako se zove, isto tako još neke biljčice, koje moram poslikat.

Ustvari prva mi je želja da poslikam sve sukulente i kaktuse koje imam, da ih uz pomoć foruma imenujem, pa slike isprintm i stavim si u jedan albumčić, s točnim nazivima- tako bih imala svoje biljke na jednom mjestu, a to namjeravam napraviti i sa ostalim biljkama.
Kaže mm uvijek neke nove izmišljotine, a da tek vidite njegove izmišljotine.
Sike ću taviti kasnije, jer sama nešto zbrljala u photobucketu, pa moram promijeniti lozinuk, stalno se prijavljujem i odjavljujem, jer am uvijek na drugom kompu, ali dans će valjda moj biti gotov.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 13:30
trisa mogu ja probat imenovat ona dva prekrasna sukulenta sa prethodne strane,evo ovako,na 1.slici je echeveria perle von nurenberg,a na 2. pachyveria glauca.eto,nadan se da san pogodila.Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 15:15
Kać ti sismile86, a ja to ne mogu niti izgovoriti, ali mogu napisati kako sam i zamislila, a kako je ponavljanje majka mudrosti, to ću vremenom upamtiti, barem prvu riječ, ako mi u međuvremenu ne atrofira mozak,od pokušaja učenja u ovim godinama.smile128Slati ću još slikica - nepoznanica, pa molim lijepo tvoju pomoć.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 17:39
Originalno poslano od člana kaća43 kaća43 napisao:

trisa mogu ja probat imenovat ona dva prekrasna sukulenta sa prethodne strane,evo ovako,na 1.slici je echeveria perle von nurenberg,a na 2. pachyveria glauca.eto,nadan se da san pogodila.Smile

Sorry Triša. Kaća gdje si našla te nazive. Ja imam 2 knjige ali ni jedna tako detaljna.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 20:03
Vera ti znaš da si ti moj duh za prepoznavenje, no kać te pretekla, ali ima toga još hrpa, samo onih što sam od tebe dobila imadesetak, pa biti će prilike da ih imenuješ - hvala ti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 20:53
cure drage sve ove podatke sam pronasla na netu,knjigu o sukulentima nazalost neman,ali cu je morat nabavit,jer ih stvarno obozavan.nikad dosad nisam stavljala link pa san otisla na temu gdje su uputstva,nadam se da ce mi uspit stavit stranicu na kojoj ima dosta sukulenata.
http://picasaweb.google.com/lh/photo/Flm1J5dVyfNH5mIJsJIiHQ
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 21:13
smile126 bravo ja,uspila san stavit link.jos san nesto htjela rec,ovo je str. koju iman u favorites,nju prvu otvorin kad zelin nesto identificirat,i onda kad vidin da bi to moglo biti to,upisen taj naziv u google,i kad dobijen rezultate pretrage ne klikan na njih nego gore na SLIKE,tu se otvori jako puno slika iste biljke,i tako radin dodatnu provjeru.naravno,usput se dobije i more sajtova sa korisnim podatcima o biljci.nadan se da ste me ukapirale,da vas nisan ugnjavila.
trisa jedva cekan slikice ostalih tvojih sukulenata.smile78
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 21:26
super savjet! stvarno ima svega Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 21:49
E pa link ti je super, pa naravno i ja ću ga koristiti. Slikice stavim sutra, kad mi komp dođe s popravka, jer ovo se švercam u ambulanti, a tu nemam program za slikice.smile177
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 22:14
Triša...sukulentići oodlični...kad se malo razrastu...ma super!!!!  
 
Hvala   Kaći na linku i ja sam ga otvorila.....Thumbs%20Up 
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 23:22
smile79
http://www.coachwoodnurseries.com.au/succulents.htm
kad me vec ide linkanje Wink,evo jos jedna super stranica koju iman u favorites.stvarno svega ima,nadan se da cete prepoznat dosta svoih biljcica.


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 22:25
Prije svega Kaća ovo ću si isprintati jer je fenomenalno, pa ću si lijepo moći stalno zavirivati. Ma hvala ti srce si.
 
Danas cjelo popodne u dvorištu. Sve sam hortenzije presadila u vaze iz vrta, kako bi oslobodila mjesto za proljeće za neke nove-druge biljke, jer je bila prevelika gužva.
Presadila sam cleomu.
Posadila plave zumbule i tulipane.
Presadila clematis multi blu u duboku posudu, zajedno sa žicom po kojoj se penje.
Izvadila lukovice irisa iz zemlje, za iduću godinu.
Prosijala hrpu zemlje koja je bila dosta gruba i puna kamenja.
Skupljala sjeme, kidala ocvale cvjetove kadificama, iščupala oksalis iz dugačke posude, pa ću ga sutra staviti na različita mjesta - mislim da mu fali sunca, pa ne cvate. Uredila cvjetnjak u hladu, u koji će druge godine samo lepi dečki, vodenike i cvjetajuće begonije, sve se to u hladovini pokazalo super..
Presadila dva mala seduma i sortirala žute margeritice, koje cvatu cjelu godinu za pokloniti, isto tako jedan mali kostriš, i lila puzavac tran........ ne znam točno ime, a ne da mi se sad traćiti po papirićima.
 
Kupila sam si dvije predivne erike, koje su me baš razveselile (slike su u Truišinom dvorištu.)
Idem sad spavati, a nastavak slijedi sutra.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 22:35
O, pa ti si se danas stvarno naradila...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 18:44
Prođe začas vrijeme, a moj dnevnik miruje. To naravno ne znači da se stalno nešto ne radi.
Ovih sam dana posadila aster, donešen iz vikendice, mm i ja smo podigli završni zid ne jednom djelu kuće, koji nije bio završen.
Jučer sam poslala sve obećane kovertice na 14 adresa, što sjemenke, što gotove sadnice, pa sam zadovoljno odahnula.  Neke stvari ću za proljeće u dvorištu morati drugačije urediti, jer mi dobar dio dvoršta ostaje u hladu kako smo morali ograditi vrt od susjeda i njegovih pasa.
 
Danas sam bila u kupovini, pa se malo hvalim s plavim maćuhicama, roza erikama, crvenom i žutom maregeritom, a kupila sam i neke vaze koje su mi falile za neke presadnice.
Od cvijeća je situacija slijedeća.
Ukrasni slak je na izmaku, noćne frajle također. Od surfinija i petunija ostale su samo žute, koje ne diram i dobro se drža. Dalije sam sve posjekla, osim crveno bijele, zbog pepelnice. Lukovice ću ostaviti za slijedeću godinu.
Cinije su i dalje prekrasne i nakon što mi je baka bea objasnila što je točno sjeme, baš sam vesela, jer ga ima u izobilju, pa ću iduće godine u vikendici u vrtu imati i cinije.
 
Prije je bila rupa
 
Sada još samo vrata na podrumu i konačno je kuća zatvorena, a na donji dio doći će bunja, no to će još malo čekati.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2008 u 20:26
Nema više kamena!! Zbilja ste se naradili!
Taman još vrata prije zime i biljčice su na sigurnom do proljeća! super!
Clap
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 09:36
triša je neumorna!Hier%20klicken! zaslužuješ barem da se preko zime lijepo odmoriš!
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 20:20
Trisa ce u svakom slucaju naci nesto interesantno,ne mogu da je zamislim uz TV
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 40>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.