Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugičin mini eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugičin mini eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 39>
Korisnik
Poruka
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2015 u 16:08

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2015 u 16:10

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2015 u 16:11
vlasac u cvatu
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2015 u 19:42
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Da si mi bliže, draga moja, zagrlila bih te - uvijek me oraspoložiš. Hvala ti. Hug
smile88a nisi ni ti bez grijeha..i ti mene raspolozis svako malo...a tvoja divna bijela ruzica uskoro treba da procvjeta...tu si mi svaki cas pred ocima.....smile79
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2015 u 20:29
Draga moja svaka čast , dok ti sadiš presadnice rajčice moji su još mali i čekam da narastu
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2015 u 21:34
Josipa, drago mi je za ruzicu, samo neka cvate...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2015 u 22:04
Originalno poslano od člana @kaktus @kaktus napisao:

Draga moja svaka čast , dok ti sadiš presadnice rajčice moji su još mali i čekam da narastu



Kaktus, draga prijateljice, budu oni brzo narasli, malo ih zeza nocna temperatura. Ovi moji su imali dohranu vec u teglicama, a i veca su sorta, drvenasti tree, kad krenu rastu brzo, deset cm na dan.

Raduje me da si me se sjetila i posjetila ovaj mali povrtnjak.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2015 u 22:49
Draga kaktus, da se odmah ispravim, ovaj vragec je slucajno uletio I ovdje mu definitivno nije mjesto. Primi moju ispriku, veceras sam na tabletu I tu mi pisanje nije jaca strana, a usput i blokira... sad cu se odlogirati, jednu poruku pisem preko 20 minuta. I necu staviti smajlice...
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2015 u 22:50
... a ja bih imala samo jedno pitanje, kada sve to stigneš?! I cvjetnjak, i povrtnjak iiii voćnjak ... Jednom sam napisala da tvoj nick ustvari znači "bugica za pet" i uistinu je tako. Sve ti je za pet+ Heart


Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2015 u 23:41
Zelene se vrtovi...zelene....ah lijepo proljece! smile57

Jesu li ono nikli oni novi krastavci sto si dobila?
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2015 u 10:05
bucka123, upravo prije par dana sam ustanovila da mi kronično nedostaje vremena... i bila nervozna jer ne mogu stići ni pogledati ono što volim, a kamoli nešto oko toga napraviti... tu ponajprije mislim na cvijeće i povrtnjak... da ne bi bila isfrustrirana umjesto da uživam u hobiju, promjenila sam taktiku - ne postavljam si nikakve rokove, nego kako i kada stignem... o voćkicama vodi brigu (najviše) mm, ja sam samo zadužena za tamanjenje uši. Smile

Drago mi je da ti se kod mene sviđa i da si mi navratila. I hvala na lijepom komentaru. Embarrassed smile79
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2015 u 10:08
Sunlight, dugo se nismo sretale po forumu... veseli me tvoja posjeta. Hug

Dobro si primjetila, ono jesu novi krastavčići darovani od srca, posebno me raduje što su tako lijepo nikli i ojačali - već sam ih i posadila u povrtnjak i uopće nisu povenuli, kao što obično biva s presadnicama krastavaca. 

Primi veliki pozdrav iz sunčanog Karlovca! smile79
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2015 u 09:11
Konačno rano ujutro posađena sva planirana rajčica - puno manje od svih prošlih godina, pa sad to izgleda ovako... ove zalivene su kupljeni flanci, a već pokoljeni su moji flanci kojih je ove godine vrlo malo

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2015 u 09:14


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2015 u 09:19
par novih...volovsko srce i jabučar



peruanski i bakina rajčica

Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2015 u 10:11
bit ce to lijepa rajcica...takve manje i jesu najbolje da se zakorjene i kad krenu ajme...smile64
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2015 u 22:28
Draga Bugica, konačno da malo prošetam po tvom vrtu. Vidim paradajzeki rastu. Ovaj tjedan sam na go i zdušno sadim svojih 16 vrsta, još 3 treba posaditi pa sam gotova. Posadila sam tomato tree, jedan pod breskvu u kutu vrta, a jedan u češnjak pa što bude. Silno sam radoznala što će ispasti od njih. Želim ti uspješnu sezonu.smile79
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 08:24
JosipaNu, hvala na podršci... Hug... i ja se nadam da će ove sezone biti rajčice bolje nego prošle... i promjenila sam strategiju - sadila sam ih na veeelikoj udaljenosti, možda pomogne u sprečavanju boleština. Planiram između njih posaditi gavez da svojim ljekovitim i hranjivim svojstvima obogaćuje zemlju, a i da posluži kao malč kad se razraste. 

Jadranka4, veseli me da si mi navratila - vidi kako smo sinkronizirane - i ja sam na godišnjem... Smile... Držim ti fige da ti svi paradajzeki uspiju, posebno me raduje tih 16 vrsta jer volim raznolikost, no nažalost sam ove godine uskraćena za to - podbacili mi flanci. 

Tomato tree se odlično drži i naočigled rasu - posadila sam tri na nosače za lozu (tu loze više nema)... a jedan ide eksperimentalno u ogromnu bačvu na terasu gdje će se moći penjati po nosačima za ljuljačku. Bit će izoliran od ostalih, lagano zaštićen krovom i ne cijeli dan na suncu... uz navodnjavanje koje nisam nikad koristila (bačva od sto litara puna vode plus trakice od materijala koje će mu "nositi" vodu iz te bačve), a ostavit ću ga tako i kad odem na more, pa ćemo vidjeti može li to funkcionirati.

Jadranka4, JosipaNu, navratite mi i opet... smile79
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 12:02
Da ne bi ostalo samo na riječima, moj mali sin i ja smo presadili grmiće gaveza (još jako male) u povrtnjak, među sadnice rajčica...

Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 20:05
I ja imam grmić gaveza u vrtu, on se jako širi pa ga pokušavam presaditi negdje u kut da ne smeta (mm ne voli kositi oko raznih grmića po gruntu). Kad radim gnoj od koprive, uvijek orežem gavez i stavim zajedno s koprivom. Puževi ga obožavaju, oglođu ga za dva dana pa je i tu borba žestoka.
Mislim da će ti se on jako proširiti po vrtu, samo izbijaju mladice iz korjena koji se očito širi pod zemljom.To je moje iskustvo s gavezom. I još nešto, jako mi je lijep grmić kad je u cvatu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 39>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.