Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 136>
Korisnik
Poruka
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 19:00
Moj je u glinenoj posudi, ali sam ja stavio stiropor oko tegle i posadio kadifice u tegl-super mu je-vidim da raste
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 21:46
Aime šta su krasni! Ne znam jel mi ljepši Warsaw Nike ili Rouge Cardinal. Stvarno su divni!!!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 18:47
flavia predivni su smile94
ovaj tamni mi je pogotovosmile227
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 14:10
ja već neko vrijeme pokušavam povaliti moj klematis jer i ovaj kojeg imam je iz povaljenice ali mi ne uspijeva kako se razmnožava reznicom
Na vrh
Oriares View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oriares Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 16:01
Maggi,predivan je ovaj plavi.Nagodinu kupujem plavog definitivno.
Moj ljubičasti "Margaret Hunt" samo što nije procvjetao,ima dosta pupova i jako je visok,za prvu godinu poprilično sam zadovoljna.
Nadam se da ću ga uspjeti slikati da vam se pohvalimsmile126
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 21:48
Odlično MV, dobro je da si ga dodatno izolirao i uvijek je bolja glinena od plastične posude...WinkSmile
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 10:06
Hvala Macak, evo mojih klematisa Mrs. cholmondeley i Piilu u drugoj "turi" cvjetanja! Wink
 
Clematis Mrs Cholmondeley
 
 
Clematis Piilu
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 09:42
Evo još malo mojih klematisa Wink
 
Hagley Hibrid....
 
Hagley Hybrid
 
Hagley Hybrid
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 10:00
Flayia,klematisi su ti styarno prekrasni,njegoyani.Di ih nabayljaš.pol tipkoynice mi je riknulo,pa ne zamjeri na greškama.Ja sam u potrazi za Omoshirom,Rebbecom i Iyanom Paylom II,ali bez rezultata.Hyala ti za slike Warsaw nike,uprao ga kupila.poz
Na vrh
Athena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 283
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Athena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 10:14
Adenium, moj clematis je potpuno bijeli, makar se na slici čini roskast, ali slikan je predvečer.
A zapelcala sam ga u kolovozu od reznice desetak centimetara duge. Umočila u hormon i zapiknula u zemlju i pokrila plastikom. Tak je prezimio u kući i na proljeće van. Međutim moram reči da sam tak upiknula tri reznice, a samo jedna je opstala.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 09:45
Ovo je klematis Warsaw Nike
 
Warsaw Nike
 
Warsaw Nike
 
Warsaw Nike
 
Warsaw Nike
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 10:40

Rain, hvala na pohvali za klematise Wink.....kupovala sam gdje sam naišla po vrtnim centrima, rasadnicima, konzum, pevec, baumax, bauhaus, gramat....Omoshiro nisam nigdje vidjela (govorim za Zagreb), Rebeccu sam nabavila iz Hamburga (preko frenda iz Slovenije), a Ivan Pavao II imam slučajno.....kupila sam u MBM-u klematis "Margaret Hunt", a ono ispao Ivan Pavao II! Tongue

Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 11:25
Athena, tvoj klematis je najvjerojarnije vrste Madame le Coultre (još se zove i Marie Boisselot). Sigurna sam nekih 90% jer i ja imam takvu vrstu i gledajući po listu...identičan je. Ako nije taj, mogao bi biti još i Gillian Blades ili Guernsey Cream ili Huldine....malo proguglaj pa usporedi...Wink
Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 14:18
Flavia, clematisi su ti sve jedan ljepši od drugog Thumbs%20Up, stvarno se navučeš na njih. Ja jučer kupila i posadila piilu i već razmišljam o nabavci nekog za u viseću posudu, čini mi se da sam negdje pročitala da ima i takvih. Možeš li mi preporučiti koji? -Eto i mene u "klubu ljubitelja clematisa!" Clown
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 12:14
žene.... ovo je predivno :)))))))))))))))))))))))
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 18:12
AgavaL, nisam sigurna da bi klematisi bili dobri za viseće posude....vidjela sam i ja na netu, negdje vani prodaju u visećim posudama, ali klematisi su jako osjetljivi na toplinu, naročito korijen, pa sam gotovo 100% sigurna da bi nakon nekog vremena propali u takvim posudama. Klematise je najbolje posaditi direktno u zemlju (vrt) i to malo dublje (zbog zaštite korijena od topline). Za klematis je idealno da im je podnožje u hladu, a gornji dio biljke na suncu. Smile
Hvala na pohvali za klematise..... 
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 23:31
Athena Clematis ti je divan!Na slici se ne vidi da li je potpuno bijel ili roskast.
Pogledat ću malo koji bi to mogao biti.
Mladi zapelcani obavezno skrati i to čini prvih par godina da mu stabljika ojača i da naravno da će ti cvjetati.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 09:48
Klematis Rouge Cardinal....
 
Rouge Cardinal
 
Rouge Cardinal
Na vrh
Athena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 283
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Athena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 11:48
Evo i mojeg klematisa, usput neznam kako se zove. Od tog kojeg vidite na slici zapelcala sam prošle godine novog i posadila ga. I taj novi raste ko lud, već ima vitice od 2 metra, ali neko slabašne, tanke. Da li da ih skratim i kad od pelcera mogu očekivati cvijet?
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 18:50
ja sam danas gledala Montanu i neki alpina blue ali su bili jadni pa nisam uzela. Sad si mislim da ipak idem sutra pogledati opet, joj žemska kaj mi radiš. Em sam ovisna o ružama a sad budem kak izgleda i o klematisima. Imaš koji zeleni? Ja sam negdje vidla fenomenalan zeleni klematis,ne mogu se sjetiti kak se zove ali ludo dobro izgleda
"Chi pianta un giardino semina la felicità"

Amelia,It
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,314 sekundi.