Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gioiaa-dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gioiaa-dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 39>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 08:57
Brzo će se tkm oporaviti, pa imate vremena za zajedničko sijanje. Vidim da kod tebe procvalo sve kao i kod mene na moru, ne možeš zakasnit i da hoćeš- Bravo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 10:23
znam da hoce
ni danas nista od slika,net i dalje zeza.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 11:22
malo sam virila u statuin katalog...stvarno imaju dobar izbor Smile

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 14:50
tacno kontesa,seme im je skupo,ali lukovice nisu skupe...u dilemi sam jer cu u subotu mozda na izlozbu cveca,i videcu sta cu tamo naci...posle cu odluciti sta da narucim kod njih
napokon i ja nesto posejem,nisam preterala;
-duplu ciniju
-bidens ferulifolia
-celosia plumosa
-achillea f. zuta
-nigella d.plava i crvena
-slamno cvece
-slajer beli
-slajer roze
e ako od ovog roze slajera nsto iznikne bit ce pravi uspeh,semenku sam jedva videla,a ima ih jakoooo malo
i na kraju
-seboj-cheiranthus cheiri

sutra mi predstoji naci u sta cu ostalo posejati,nakupiti zemlje
zaboravila sam i na margarete,da i njih sam posejala,na slici su predivne,a inace mi fali malo i belog cveca.
toliko za danas
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 14:53
Gioiaa, da slučajno ne zaboraviš fotoaparat dok ideš na izložbu
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 10:27
Opet sjetvaSmile Kak si s prostorom za sve to? LOL
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 14:13
Tija to se ne sme desiti,nikako ,dopunicu bateriju,ma sve mora biti spremno
SilveK sto se tice prostora nije idealno,nekako sve naguram na balkon,koji je zatvoren,guzva je ali posluzi.
Nedostaje mi zemlje,posuda,nisam danas stigla zbog drugih obaveza,cistila sam malo dvoriste,koje nikako da sredim.Pa sam mozgala kako poplociti jedan deo koji mi zadaje problem,cim padne kisa a ono zablati.Naravno najveci problem je koliko ce to kostati?
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 21:03
Jedva čekam izvještaj sa izložbe.
A sjetva je znači krenula, gužva s teglicama ko i kod nas ostalih LOL. Neka neka bit će cvijeća!
A jel mora biti baš popločeno? Možda da otkopaš sloj, staviš kakvu foliju pa nasipaš pijesak. Koliko ti je velika ta površina?
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 09:43
velika Horti,pronasla sam sta mi se dopada,u nekom casopisu, oblutak i cement,fino izgleda,moram postaviti sliku.
odoh nesto raditi,cao
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 12:39
sejala sam;
-gorucu ljubav
-brachycome i.,valjda ce niknuti
-zevalicu
-kokotac(beli i pink)
-lobelia,tamno plavu
-fressia
-i mesavinu,koliko vidim ima hol.maka,petunije...
posle nastavljam
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 13:07
Meni goruća ljubav koju si mi baš ti poslala - ništa - ne izlazi, ali isto tako niti sjemenje koje sam pokupila kod susjede - neće me ta ljubav - vidi se da goruća ljubav ne stanuje više kod mene.
Zato ću se još više veseliti kad tebi nikne i ne samo ona, zijevalice su preslatke, a frezije obožavam.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 14:08
budi strpljiva,nekom semenu treba malo duze vremena,a mozda je zemlja hladna.Sad sam ovu turu zavrsila i ne verujem da ce sve nici brzo,bojim se da je prerano.Prosle godine sam sijala posle 20-og III .
za danas dosta,pocela je i glava da me boli,evo pijem aspirin,sutra nastavljam...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 19:27
Vjerujem da je glavobolja prošla i da si nastavila s radovima, pa valjda nisi stigla ništa zapisati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 08:52
prosla ,ali smrckam
posejala ladolez,ukrasne tikvice i bas nista drugo.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 09:01
Gioia, ja sam ove godine dobila sjeme ukr. tikvica. Imam ih prvi put. Da li si ih sijala u lončiće ili direktno u vrt? Da ne fulam, to me čeka za vikend.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 10:51
za vrt je kod mene jos rano,zato sm u teglice posijala...videcemo da li ce me obradovati
ostavila sam jos semenki da posadim direktno u vrt,nesto od toga mora nici
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 12:13
Ako je goruća ljubav ono što ja mislim, tj. ageratum ili mirisna kunica, onda Triša ništa ne brini. Jako sporo niče.
 
Gioiaa, nažalost kod nas na kontinentu je rano za sjetvu vani. Ali sad kad zatopli, pa krenu proljetni poslovi, nećemo stići ni pola toga napraviti.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 14:20

Ja sam sva zbunjena  s tim sijanjem. Sjeme veće - sjeme manje, klijanje u tami - na svjetlu, u hladnom - na toplom...

I ja trebam savjet za ukrasne tikvice ! Imam sjeme, stavit ću ga prije u teglicu, a dok ne nikne moram saznati koliko im mjesta treba i koliko sunca trebaju, da li se penju ili ...

One tikvice klasične uzmu mi 2-3 kvadrata.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 14:25
MM već godinama sije ukrasne tikvice i to prvo u neku posudu npr na neki dublji podložak za cvijeće, prska svaki dan pomalo, kad narastu negde oko 5-6 cm onda ih posadi u vrt i dobro mu to ide. Jedne godine smo imali raznih vrsta. Kod nas je problem poslije ih održati jer njima treba dosta vode, a tu su velike suše.
život je more
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 15:09
opet sam se opskrbila sjemenkama,nisam se mogla kuci vratiti bez icega,bila do grada,uletela u polj.apoteku,i uzela:Salvia s.k,Zinia roze,lepu katu plavu i belu,opet zevalicu,lepu katu duplu roze,anis,majoran,melissa o.l.,petlovu krestu,nocnu frajlu ili ti matthiola bicornis,i godetia g....zatim nisam odolela sadnici bele ribizle,i crvenog ogrozda,i alcea rosea-vauuu predivna dupla zuta...
nadam se da cu sutra na izlozbi pronaci nesto zanimljivo,sto ce me osvojiti na prvi pogled,sva sam uzbudjena kao da idem prvi put:)))
hoya nemam nikakvih iskustva sa tikvama,ali sigurna da im treba prostora.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 39>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.