Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Franjicine kopanjice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Franjicine kopanjice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 51>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 15:48
Franjice, sve ti je lijepo procvalo, prava ljepota i odmor za oči.smile141
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 16:49
Divno! Za mene zuta ruza je na prvom mestu pa sve ostale...
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2008 u 18:26
Predivna je ta tvoja ružaEmbarrassed
nema kruha bez motike
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 08:08
Dan je jednostavno prekratak da sve stignem napraviti pa sam odlučila poslije posla ništa ne raditi i otići na jedno druženje uz kavu k sestrični. Ljudi moji koje uživanje i koji dobar potez. Žena ima kuću na brijegu u Vrapču, skoro do šume, samo cvrkut ptica, zelenilo i njezino rascvjetano cvijeće!
Stvarno ponekad treba prekinuti lanac obveza, napuniti baterije ljepotom i dobrotom drugih ljudi pa je ona i novi dan ljepši!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 15:20
Slažem se u potpunosti s tobom, točno to povremeno treba napraviti. Sva vrata zatvoriti iza sebe, otići negdje za svoj gušt.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 18:02
Franjice, uistinu treba ponekad "stati na lopu" i otvorenog srca prihvatiti sitne ,osrečujuće trenutke, koje nam može pružiti jedno "obično", neplanirano poslijepodne, u ljepotama prirode i srcu dragom društvu .
To su iskustva koja nas usrećuju, samo ako im dozvolimo da se dogode.
U velikoj mjeri ovisi o nama kojoj vrijednosti se okrenemo, jer nažalost, živimo u sistemu kojeg stvara većina, kojoj novac znači sve, ali nivo materialnog je samo iluzija...
Kao što kažeš, cvrkut ptica, zelenilo, dobrota ljudi koji su uz nas, to je nešto što vrijedi!
 
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 18:11
Ne brini Franjice, sve obaveze će te sačekati, ali, barem ja poslije takvih lijepih bijegova, puno brže i bolje ih obavim. I sa manje samosažaljenja.smile101

A ako to češće izvedeš, moguće se dogodi čudo, obitelj se zabrine što je sa do jučer dobrom majkom i suprugom pa nešto i sami naprave.smile186
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2008 u 22:31
Sinoć sam kao i svi bila prenesretna pa sam danas odlučno poradila na svojoj sreći.
Ne pamtim kada sam se zadnji puta "liječila" na, tako tvrde dobri znalci, tipično ženski način. Kupovinom.
Hrabro sam se bacila u biranje i doma stigla s jednom bijelom ljepoticom. Jasno da sam cijelo poslijepodne proučavala kako tko njeguje svoje krasotice i tek sada znam da ništa ne znam!
 
U Kauflandu deseci teglica, jedna ljepša od druge (samo da ih nisu tako nabili jednu na drugu), MKM nakon 15 minuta mojeg razgledavanja počela cupkati pa sam žmireći uzela jednu. Sve mi se čini da ću morat poslušat savjet i na brzinu otići po još jednu da mi ova ne umre sama od tuge!
Sad nakon čitanja nije mi jasno što da radim sa ovom čupom zračnog korijenja
 
Nisam primjetila da na vašim primjercima ima toliko korijenja vani a baš se ne sjećam da sam vidjela kod živih biljčica svojih prijatelja toliko korijenje.
Branka nisi odgovorila  koje masnoće mlijeko stavljaš i da li mlijekom zamjenjuješ vodu!
 
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2008 u 14:27
Baš sam si jučer napunila baterije pa sam danas orna za radit pored toga što me kuk trga do ludila. To mi je nova bol, do sada je nisam upoznala a nisam baš presretna ni na tome što smo se susrele, mogla me mioići što se mene tiče!
 MKM dobila bijele cveteke pa sad prozor izgleda jako domoljubno!
Bolje da nisam fotkala jer sam si zadala novu brigu kad sam na fotkama uočila kako je otpao kit oko stakla i da je krajnje vrijeme za ponovno premazivanje prozora. No sad je prevruče za takve radove pa ćemo pričekati jesen. (Glavno je pronaći dobro obrazloženje za odgodu da slučajno ne dobijem grižnju savijesti.
Puževi i dalje harače pa sad od kadifica i nevena nema više niti stapke a napali su i tratinčice koje sam dobila od Triše. Jedva preživljavaju no danas navečer ću ponovno sve naprašiti pa možda nešto spasim.
Trišina plantaža kave napreduje predivno,
 listovi se sjaje od zdravlja
Baš sam presretna što su s izvukle stabljčice jer nisam vjerovala da će mi to uspjeti.
No to nije sve, za dodatnu nagradu su mi se rascvjetale fuksije
 
 
gazanija je najzahvalniji cvjetak u mojim teglicama, ne prestaje cvijetati, ne prestaje biti prekrasna
a i lotus je nakon kratkog predaha ponovno počeo cvjetati, istina nešto sitnijim cvijetovima nego prvi puta ali moram priznati da je poseban!
Prekrasno se izvaliti na livadicu u ležaljku i gledati tu raskoš. Čak mi ne smeta niti neožbukana kuća, jednostavno je ne gledam (ono što ne možeš promijeniti - prihvati) i uživam u ljepoti cvijeća!
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2008 u 15:07
Franjice orhideja je predivna, sve ostalo isto super ali ja bih se predbilježila za pelcerić od one divne "balerine"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2008 u 15:45
orhideja i mindjusica su predivne!Ne manjka ni ostalom cvecu nista
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2008 u 22:17
Dobri su ti izgovori LOL - primjenjujem istu tehniku - posao nikam neće pobjeći, nema straha. A fuksija je stvarno prekrasna...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2008 u 07:26
Samo da si ti nama dobre volje......
Čestitke za žensku utjehu...to je jako djelotvorno ...ponekad.....liječi tugu....
Sretno sa orhidejom....ja se još ne usuđujem upuštati u takvu avanturu....ali kad bude više vremena moram pokušati ......
A sretno i sa špagericama!!Tongue
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2008 u 14:37
Franjice, drago mi je za kavu, a lotus mi izgleda predivno, sad žalim što nisam na flori uzela baš njega. No biti će prilike.
Uživaj na ležaljci ispod njega, a fasadu na kući nemam niti ja  i bsaš me briga.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 22:04
Pripreme za GO počele. Nekako mi je teško spremati se i sve pogledavam cveteke i mislim si "siročad moja, što će s vama biti kad ja odem!"
Potopila orhideju, ne mogu vjerovati dok se cijedila otvorila 5. cvetek a 6. samo što nje.
"Špatulica" ne prestaje cvijetati pa je i ona potopljena zajedno s dugim zeleno ljubičastim listovima, tko zna u kojem kutku mozga sam ostavila njezino ime!
Konačno oko 15 sati izašla iz kuće, prži li ga prži,smile46 svi se susjedi zavukli u kuće a ja u svoj svojoj prekrasnosti paradiram u dvodjelnom badiću. To se ne može zvati bikinac jer je donji dio (teško nazvati ga gačicama) veličine jedra na prekooceanskom jedrenjaku a za napuniti gornji dio treba šleper zemlje, pa nisam  poslušala  savjet i pretvorila ga u posudu za cvijeće.smile102
Škicala fuksiju, mislim da ću se slijedeće godine ohrabriti i imati ih više ali kupljene od bakica na placu (kao i ova koja me razveseljuje) jer vidim da mi ta posebno lijepo napreduje a prošlogodišnju s Floraarta je polomio vjetar, spalilo sunce, ma trajala je niti mjesec dana!
Gazanija i lotus su mi ovogodišnji favoriti i stvarno se uvukli duboko u srce tako da ću uložiti sve snage (sva sreća da ih imam a znanje ću steći na Forumu) da ih sačuvam.
Ruže ne izgledaju najbolje, odbacile su puno listova, moram smisliti što ću s njima.
Takoma podivljala, morala sam se penjati na šupu i staviti joj špagice - penjalice kako ne bi puzala po vrućem betonu. Cvijetku niti traga ali zato je lišće prekrasno. U svakom slučaju moram donijeti još dvije tri iz Peroja, pa ih staviti kao podlogu na betonski zid kod ruža.
Možda se ruže zamisle i prestanu bacati lišće i malo više cvijetati. Mislim da bi se i takomi na tom zidu moglo svidjeti jer ima više sunca nego na šupi.
Danas sam puno uložila u znanje. Pažljivo sam čitala savjete Bake Bee i OTC. Bože, koliko znaju i kako to divno prezentiraju.
Vraćala sam se "po savjetu OTC čak i uključila mozak, jasno je da ona svojom eruptivnom osebujnošću pisanja nije to tako grubo rekla...) i na kraju zaključila kako stvarno nije neka velika mudrost uzgajati cvijeće.!!!!!Treba ga samo voljeti i pokušati shvatiti što želi!!!!!! Opet moja paralela - ništa kompliciranije od "uzgoja" djece smile96a za nagradu puno ranije vidiš rezultate, ne moraš dijeliti ako si sebičan kao ja, lijepo potrpaš u svoju spavaću sobu i od ranog jutra do kasne noći samo škicneš i dobiješ "cjetnu pusu".
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 22:53
Ma evo ti jedna velika cvjetna pusa za sve napisano - ogromna pusa kao neboder, najvećoj šašavici foruma, kojoj se divim, svaki put kad zine, a to radi često, vrlo često.smile78
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 23:20
Franjice, poziv još vrijedi. Ja sam ti blizu Rapca. Kad ti dosade zapadne plaže,
navrati na istočnu. Ja sam blizu.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 23:26
lijepo se provedi na godišnjem
i naravno da očekujemo reportažu kad se vratiš Tongue
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2008 u 23:30
Jedini problem je draga moja Vera4 što sam u Istri bez auta, netjak i ja imamo bicikle i dobre, stvarno dobre noge pa možemo na njima dokle nas ponesu. Vidjet ću kad dodju netjakinje možda im otmem auto pa te skočim pogledati i razgledati tvoju cvjetnu ljepotu.
Prednost odlaska avionom u to maleno selo kraj Pule je beskonačna, ne moram nikuda ići, užicam netjakovu familiju da me odvezu u dvije velike kupovine i nakon toga  samo se igramo. Malac je težak na hrani, nije izbirljiv, samo ne voli uopće jesti, to je njemu gubitak vremena (fala Bogu jede sva variva) i palačinke ili pomfri mogu svaki dan pa i po nekoliko puta. Dolje uvijek pustim mozak na pašu i postanem dijete. Uostalom, nemam nikakve brige, malac me sluša i uživamo. Malo me brine što sam opet uzela sa sobom njezino visočanstvo MKM a zaklela sam se već da to više neću nikada ponoviti. Ljubomorna je na unuka i čudom se čudi da se ne vrti sve oko nje!.
Jednostavno je nemam srca ostaviti. Ma koliko se uvjeravam da volim samo sebe nikako da mi to zasjedne u glavu pa samu sebe prevarim i natrpam si na vrat previše ljudi pa me onda tlače! Sama sam si kriva kad im to dozvolim!
Danas sam se smijala sama iz sebe, gledam cvjetkice, gledam moju Miu i sve smišljam kako bi bila s njima i na moru. Luda žena!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 10:01
Franjice, tvoja razmišljanja me uvijek raspolože, cvjieće ti je super, ali isti problem imam i ja kada odem na more dočeka me strahota doma.
A ti se dobro odmori i napuni baterije, nisam uspjela pročitati kada ideš ali svejedno sretan ti put i puno slikaj, to nas uvijek veseli.
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2223242526 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.