Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trišino dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Trišino dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 237238239240241 243>
Korisnik
Poruka
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 16:20
vec par dana sam u tvom vrtu,al nisam jos sve  pregledala..malo me zeza konekcija,malo uzurbanost  ,al polako preci cu ja tvoj vrt..reci mi ona kucica za kaktuse od cega je napravita,i ja tj moj muz planira mi napravit po ljeti da budu police a po zimi bi zatvorio sa staklom...imas lijepo dvoriste,svratit cu opet k tebi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 16:45
Mari, draga uvijek mi je drago kad prošetaš mojim dvorištem.
 
Kamenjar, kućica za kaktuse je sazidana od blokova siporeksa, a staklo je duplo-termopan, na žalost tu mi stane samo manji dio mojih ljubimaca, ali i to je ok.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 16:53
iako je malo stvarno je lijepo i prakticno..bas mi se sviđa 
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 16:56

Nije fotić zaslužan za lijepe slikice, Embarrassedveć Triša koja beskrajno brižno njeguje svoje ljubimce, a biljčice joj samo uzvračaju na pravi način!!! smile71 I slikice su zato tako lijepe, dobro, za mrvicu je zaslužan i fotić!!!  A onakvu gužvu u onom malom hodniku nemogu ni zamisliti!!  Dobro da je Triša sitna i dinamitna pa bez problema prolazi hodnikom dok bi B. mogao ponekad zapeti za neku biljčicu koja je protegla svoje ručice Wink ili nožice!!!!!

A ja se divim bijelom jasminu!!!  Kao da je zamijenio godišnja doba!!!! Prekrasan je!!!  Kao da zna da ćemo mu se diviti!!!smile94

I ja se pridružujem čestitkama za 4 CIF-ov rođendan, još nas dugo uveseljavaj svojim postovima!!!Star
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 20:44
smile79 smile79 smile52
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2012 u 20:47
triša evo ti šaljem puse
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2012 u 12:09
joooj volim ove gužvaste slike, odmah vidiš hrpu lijepog cvijeća Big%20smile
Triška daj slikni i taj box od siporeksa da vidimo kakva tamo gužva vlada
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 21:15
Ne mogu vjerovat da ta biljka sada cvate i ne mogu se nagledati njene ljepote. Neki vole plavo, ja volim bijelo.
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 12:16
Sve je sivo, vrijeme hladno, temperatura ispod nule, pa što bi se u dvorištu moglo događati osim mog straha da će se puno toga smrznuti.
 
No ovaj  solanum jasminoides s prethodne slike, pun je pupoljaka, sada će ga zima uništiti skoro cjelog, uglavnom i lani je sve što je bilo iznad ulaza i ovog ciglastog zida smrzlo, pa sam ga morala drastično orezati. Samo da ne bude gore od toga
 
Jutros još izgleda ovako:
 
 
 
Ceanothus je dobio dzmsku bundu, iisto nisam sigurna što će biti
 
 
Ovdje je inače lamparantus, pokrila sam i njega, jer je dosta osjetljiv
 
 
Lantanina "žuta" i kalistemon zaštićeni najlonom
 
 
Gazanije zamotane i u zaštićenom djelu dvorišta
 
 
I ovdje je sklonjeno nešto kaktusa, felicija i neke presadnice
 
 
Kamelije, azaleje, oleandar smješteni u podrum, tu je i duranta repens, te bijela margerita puna popova, a i madagaskarska palma velika.
 
 
 
Novogodišnji bor, kojeg nisam bacila poslužit će kao zaštita agapantusima
 
 
Sve drugo smješteno i nagurano u hodnik, koji je jedino osvjetljeno mjesto
 
 
 
 
 
 
Svaki je djelić police iskorišten
 
 
I ovako, jer tu ima puno svjetla
 
 
Stvarno je gužva, iako ne stane baš sve
 
 
Dio kaktusa i sukulenata na prozorskoj daski spavaće sobe
 
 
A ova krasula ovata čuva me noću dok spavam, velika je i nema kamo, a u ovom djelu ormara su ljetne stvari, koje sada ne trebaju.
 
 
 
Ovo baš nije iz dvorišta, ali jučer smo se mm i ja uhvatili tapeciranja stolica, vrijeme je kao stvoreno za to. Naravno u zeleno, svjetlije i tamnije tri plus tri, još nas čeka kutna garnitura. Zadovoljna sam jer sam našla mikrofibru jeftinu, pa će me sve skupa koštati oko 300 kn, što je zaista minimalno.
Evo stolice su gotove:
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 14:26
Ma bravo, ja se ne bin nikad tega ćapala a vjerojatno je jednostavno samo treba imet volju. Vi dva ju imate i to velu....smile55
I ja san zamotala tvoj beli jasmin ali...... mislin da će ga zet ova vela zima
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 14:33
Koja gužvica u hodniku, baš sam uživala u provlačenju među biljkicama!!

A ljepotice vani si odlično zaštitila od zime, pa vjerojatno neće biti smile65!!!!!    A vidim da si i lijepo očistila dio ispod balkona!!!  Jesi li našla nešto???  Daj me razveseli, molim te!!!!smile213
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 14:36
smile227ma kad sam vidjela sve ovo..štete ti ne dodati još lkakva cviječa ili kaktusa,,,,,,,,ti to sve fino upicaniš...dobičeš za to od mene sve šta ti srce želi...
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 14:49
Korijenko, hvala ti ča dojdeš, a meni se čini da će puno toga proć ove zime, iako do neki dan ni izgedalo tako. Nema veze opet ćemo sakupljati i razmjenjivati i to su gušti.
 
Free na žalost ništa, ali to je samo površinski očišćeno od lišća i biljki, kad malo dublje zagrebem na proljeće valjda će se naći .
 
Niho, uvijek kod mene ima mjesta, makar u krevetu samnom za ono što mogu dobiti od tebe.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 15:56
smile156jesi luda.........samo me ti možeš u svemu mom ovom nasmijati..jes vala tako..jesi vidjela kad prođeš još jedno gadno iskustvo kako s  ene zaboravlja..hahahahahhahahaha..al neka mi i BRANKA...

** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 17:17
Jooooooooooj Triša, kakav fenomenalan žuti kišobran imaš!
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 17:28
dobro si to sve popakovala a vidi se i da ste pravi majstori ,posao tapiciranja je napravljen profi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 17:28
Hej draga Bergenija, znala sam ako dođeš u moje dvorište da ćeš ga spaziti, zato sam dobro pazila da ostane na fotki. Ustvari uopće ga ne upotrebljavam, jer imam dva druga, ali to mi je uspomena na tebe, odnosno na naše putovanje s Verom u Žažinu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 17:49
Došla sam zapravo vidjeti je l' ti bura štogod donijela Wink
A sad ću pitati: A kadi ti i g.B. bivate? LOLObzirom da "va kuće bivaju važi i važići"!WinkLOL
 
Stvarno si lijepo upakirala, vidim da si i kvačicama kvačila, kao i ja jutros još dodatno.
 Sreća da ti je jasminoides gust, pa ako i bude trebalo što porezati, ostat će lijep!Big%20smile
 
Ako doista bude sutra predviđen minus, bojim se da ćemo imati puno više žrtava od dosadašnji zima.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 18:21
Blu skay, ma svašta se može napraviti kad imaš malo mota, a i jeftino je.
 
Baka, da dobro pitanje, kroz hodnik se jedva provlačimo i zadržavanje u njemu je strogo zabranjeno da se nešto ne sruši.
Još se nekako snalazimo u kuhinji, odnosno dnevnom, jer tu nema cvijeća iz samo jednog razloga, a to je pomanjkanje svjetla, mm kaže srećom!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 18:31

Majstor si za sve. Thumbs%20Up
Kad sam nedavno bila kod tebe, zaboravila sam ti reći da ti je vrt jako uredan (moj nije takav). Ta urednost mi nije na slikama nije tako dojmljiva kao uživo.
Vidim da si bljke dobro zaštitila. Mislim da će dosta mojih otići u vječna lovišta, a sada znam gdje ću doći u posudbu.Wink

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 237238239240241 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.