Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234235236237238 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 00:39
evo sad ću 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 00:46


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 00:58
Koliko vidim, malac je sasvim ok! Najbitnije je da mu je korijen zdrav, a kod ovog tvog je korijen više nego odličan....baš je slatkica tako čupavEmbarrassed
Posadi ga, biti će on dobro
Sutra ti poslikam neke mojeLOL ostali su bez ijednog lista, spavaju zimski sanLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 17:32
Danas nemam baš dobrih vijesti, ali ok, na vrijeme sam primijetila da jedan veliki adenium ima problem

Svaki put prije zalijevanja dodirnem ga da vidim koliko i da li je žedan, tako sam i danas i primijetila da je malo premekan na dodir sasvim nisko iznad supstrata. Odmah samga izvukla iz supstrata, kao onosmile181ŠOKsmile68

...korijen strulioCry
Sadkad sam vam se izjadala, idem obrezat sve trulo,natopit ga fungicidom, osušit i namazat medom pa na sušenje.
Usput ću cijepit dva malca...držite mi palčeve da ga ne izgubim

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 17:51
Bit će taj bolesnik dobro jer ima pravu njegu......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 19:01
Evo kako sam ga raskupusalaTongue porezala sve do zdravog tkiva. Srećom na tom sam adeniumu ostavila bočne korijene, oni su sasvim ok.

...a ovo je otišlo u smeće

Za svaki slućaj sam tri malca cijepila
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 19:08
Baš si ga muški srezala ! Neka ti uspije, vjerujem da će cijeli CIF držati fige.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 19:29

Bebolina...dobro da si primijetila, držim palčeveThumbs%20Up

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 19:36
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Baš si ga muški srezala ! Neka ti uspije, vjerujem da će cijeli CIF držati fige.
...platio je glavomLOLLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 19:39
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Bebolina...dobro da si primijetila, držim palčeveThumbs%20Up

Vidjeti ga onako posađenog, sve je bilo ok, ali je na dodir bio sumnjiv. Da ga nisam čačkala, garant bi ga izgubila!
Znam da ćete mi svi držati palčeve i da će s njim biti sve ok, makar skraćen za glavuLOLTongue
Znati ćemo za mjesec dana...Embarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 19:40
I ja držim figeSmile
 
 
smile173dr.Beby Clap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 19:43
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

I ja držim figeSmile
 
 
smile173dr.Beby Clap
Hugsmile78
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 20:55
Bebolina, usudit ću se nešto prokomentirati. Naime, vidim da si površinu zemlje oko adeniuma prekrila sa kamenčićima - za što mislim da možda nije dobro jer se zbog toga zemlja sporije suši, duže je mokra poslije zalijevanja pa se stvara veći rizik trulenja korjena, naročito sada zimi. 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 21:00
@Cimicifuga, ima logikeThumbs%20Up Samo neke teglice imaju te kamenčiće i to samo one koje stoje na prozorskoj dasci iznad radijatora, ostali ne. Sutra ću to riješiti.
Hvalasmile78
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 21:20
Ups,baš si ga dobro skratila,držim fige,kod tebe je u najboljim rukamasmile173
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2012 u 08:11
Bebolina, odradila si odličan posao. Svala čast!
Ne znam kako vaši napreduju preko zime ali moji stoje i ne mrdaju.
 
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2012 u 15:48
Ja nisam nikakav znalac po pitanju adeniuma, ali vidim da i moji uopće ne napreduju.
Nadalje, htjedoh vas pitati, da li sada u ovo doba možemo prihranjivati ih ?
Čitala sam neke prijašnje postove i pročitala da se adeniumi prihranjuju i sad, preko zime ?
I da ne rastu izduženo, nego se samo debljaju ?

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2012 u 18:05
Zimi im nedostaje sunca, zato stagniraju, ali najbitnije je da prežive.
@Glikica, ja ih ne bi maltretirala s gnojivom ako im je sunca malo, mogli bi se ili izdužit, ili što je još gore...strunut.
Od svih mojih adeniuma samo nekoliko ih prihranjujem, odnosno samo one koji ne spavaju zimski sanTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2012 u 18:07
smile173ne treba bebolini,već smile221.ako ga budu doktori njegovali teško njemu.no ja ne sumnjam u bebolinu.bit će to uspješno
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2012 u 22:17
Nema me dva dana i sad vidim da su kod tebe Bebi bile prave operacije.Dobro da si to vidijela na vrijeme i sprječila katastrofu..To je bio jedan od onih od kosookog, zar ne? Jedan moj maleni kao što sam napisala isto tako trune...Izvadila sam ga iz zemlje i mislila sam da će se sasušiti, ali izgleda neće...Morati ću ga odrezati ali nema korjenčića sa strane kao tvoj...Pustiti ću ga da se osuši i onda posaditi pa što bude...Ne mogu tvrditi da sam ga previše zaljevala, jer su dva skupa, jedan ja dobro a ovaj trune, a imaju isti tretman...Biti ću jako zadovoljna ako preživi, ako ne biti će mi žao jer je to poklon drage osobe..
sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234235236237238 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,969 sekundi.