Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 232233234235236 243>
Korisnik
Poruka
vbosilj View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vbosilj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2016 u 19:28
Lijep pozdrav,
molim Vas za identifikaciju ove biljke. Pretpostavljam da je forzicija, ali nisam siguran. Trenutno cvate.
Puno hvala


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2016 u 19:40
u pravu si, forzicija je
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
vbosilj View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vbosilj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2016 u 23:36
Pozdrav,
još bih zamolio da identificirate ove biljke. Mislim da je jedno obična kalina (Ligustrum vulgare), u Varaždinu je to vrlo česta živica. Druga biljka je vjerojatno Euonymus fortunei 'Emerald Gaiety', ako sam dobro vidio na Internetu.
Hvala još jednom na prethodnoj identifikaciji



Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2016 u 23:28
može li netko ovo prepoznati.stabljika je čvrsta,ali krhka .malo čvršće nego u begonije.listovi dosta mali cvijet viseći i kao da se ne otvara do kraja



-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2016 u 08:08
sliči fuksiji
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2016 u 23:56
koji je ovo cvijet




Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2016 u 07:12
neven
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2016 u 08:56
Nisa hvalaHug
Na vrh
UCKA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UCKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2016 u 18:27
Koja je ovo biljka ?

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2016 u 21:59
Da li znate kako se zove ovaj grm?


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2016 u 22:49
UCKA - mislim da je to vrba iva.
Milice - mislim da je to euonymus - e, sad koja vrsta, teško je reći.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2016 u 22:53
Cimicifuga, hvala na pomoći.....smile79
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2016 u 08:05
euonymus japonicus(japanska kurika)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2016 u 08:28
Miska, hvalasmile71
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
TulipaX View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2016
Lokacija: BIH (Srpska)
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TulipaX Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2016 u 10:25
Zdravo forumaši,imam jedno pitanje to je kako se zove ova ljekovita biljka koju sam uploadao da vidite na slici?

Naopako su mi stari ljudi rekli da je to kukurijek,jer kukurijek je sasvim neka druga biljka,pošto sam video slike na Google-u...

http://s28.postimg.org/rlv32kmvx/Kako_se_zove_OVA_LJEKOVITA_biljka.jpg

Unapred hvala za odgovor.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2016 u 11:18
mislim da je plućnjak, provjeri još jednom jer se nije igrati s ljekovitim  biljem
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
TulipaX View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2016
Lokacija: BIH (Srpska)
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TulipaX Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2016 u 11:29
Jeste PLUĆNJAK,hvala za odgovor !
Na vrh
deepforest View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Travanj 2016
Lokacija: zg
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje deepforest Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 20:11
Ovak, ja sam daleko od vrsnog poznavatelja bilja, pa je ovo više pitanje ili primjedba nego ispravka no kaj plućnjak nema uvijek one karakteristične točke po lišću? Mislim, po tome se on uvijek lako prepozna, a meni ova slika TulipaX-a liči skroz na gavez (koji je btw. odličan za radit gnojivo za prihranu paradajza - ujedno najsigurnija uporaba ''ljekovitog'' bilja :))

Inače, imam i ja par slikica biljaka sa svojih bauljanja šumom, zapravo ovih par su tek na samom početku stazice, par km SZ od Kutine... Slikano pred koji tjedan. Sumnjam da bu ko mogel identificirat (već sam pital na 2 mjesta, bezuspješno), ak niš drugo barem uživajte u fotkicama ;)


http://i.imgur.com/xEW3VbI.jpg
http://i.imgur.com/CG9dyhb.jpg
http://i.imgur.com/DuoaX9a.jpg

Primarno me zanima koja je ovo prva biljka (biljke?) sa najvećim listovima na prvoj slici. Znam da nije nešto pre-spektakularno no eto, našla se samo na tom mjestu (ili ih nisam primjetio poslije) pa je malo zapela za oko. Možda za koji tjedan prošećem opet onuda da vidim kako napreduje, pa javim ako zanima koga.

A ovo bijelo cvijeće (najviše na 2. i 3. slici) lijepo miriše i pčele ga vole pa također ak neko zna nek slobodno identificira.
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 23:19
Koja je ovo trajnica? Cvijet je bijeli,. sličan cvijetu Milion bells

     
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2016 u 14:52
Da li netko zna što  je izraslo?





Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 232233234235236 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.