Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Triša piše dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Triša piše dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 40>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2008 u 11:15
A zašto si rezala listove na lovor višnji???
Je li to neka fora ili???Geek
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2008 u 22:26

Lovor višnju imam kao živicu uz ogradu, pa je režem za visinu ograde, jer bi mi inače radila preveliki hlad.

Ako misliš na one listove koje sam odrezala kod presadnica, to je zato da uzimaju manje hrane, kako bi se mogla bolj ukorijeniti - netko mi je rekao tko tako radi, pa sam iskopirala - mislim da nije neka fora.
 
Skitnice, evo moje lovor višnje,
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 09:24
Aha sada kužim...
 
Hvala!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 10:02
Momentalno se u dvorištui ne događa ništa, osim što treba obilato zaljevati, a i starci su prolupali.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 11:56
Haj ho bajkeri!smile186
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 19:07
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2008 u 18:01
Danas sam konačno posadila biljčice koje sam užicala kod Vere U Kršanu, a isto tako malo sam počupala korova u dvorištu, presadila afrički ljiljan u posudu, posadila pasiflore, mlade biljčice u posudice. Sve sam to uspjela nekako do 8, a onda je već postalo prevruće.
 
Privremeno stanište za Verine i neke ostale sekulente, koje ću kasnije sortirati i Vera će ih imenovati da znam za svakoga ime
 
 
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2008 u 18:04

Taj afrički plavi ljiljan - agaphantus dobio viiiisoku vazu - mislim da će ga zadovoljiti, pa druge godine očekujem taj predivni cvijet

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2008 u 10:46
Danas sam presadila jednu hortenziju, stavili dvije  ruže i dva oleandra u zemlju da se zakorjene, u hladovinu.
Sad slijedi čekanje oko 1,5 mjesec, a ovo pišem baš da znam koji je dan bilo posađeno.
Malo se stvari događa, ali ipak nešto. Svaki dan se zaljeva, čupaju se ocvali cvijetovi, dok ne dođe vrijeme za ostavljanje sjemena, iako sam nešto sjemenki već skupila.
Ruže su mi nekako loše, pa ih moram pošpricati i to namjeravam napraviti još danas.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2008 u 11:41
sad je period kad se nema bas puno raditi,sem uzivati u sarenilu
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2008 u 11:46
Točno to i radim, uživam i čupnem poneku travku, ali ipak uvijek nešto.
Moj slak, koji je konačno "poludio" i jako je lijep našao rupicu na fasadi, koja još nije završena i ušao u malo spremište i tamo procvjetao.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2008 u 14:46
Mrak! Lovor višnji sam i ja rezala listove na pol kad sam ih pikala. Tak se brže zakorjeni jer ne troši puno energije na lišće. Ali jedan dio sam ostavila s lišćem - za pokus- isto se primilo! Pa ti reci!
Uživajte!
I kacigu na glavu prosim! A bubrežnjak da ni ne govorim! smile223
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2008 u 11:26

Danas sam se probudila u 6 na +18 - predivno jutro, baš za neke vrtne radosti.

ako su mi Silvekine roza trubice gotovo ocvale, ono što još nije premjestila, a većinu očistila.
Također sam morala maknuti ukrasnu tikvicu, koju je zahvatila pepelnica, a nalazila se kraj lovor višnje i lovorike, pa me strah da mi i one ne obole.
Dalje sam presadila jednu lijepu osteosperminu u veliku, veliku teglu, jer ove godine slabo cvatu, ne znam zašto, probat ću joj promjeniti mjesto - možda procvjeta. Još sam malo čistila, skupljala sjemenke, dodala zemlje jasminu i prošlo nekoliko sati za tren.
 
Kćerka kuha ručak za svih, jer sam još sama, pa popodne idemo na kupanje.
Navečer će zaljevanje biti neophodno, jer je suho, kao da nije padala kiša.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2008 u 21:16

Ispada da si stalno vrijedna -samo me znima otkud toliko energije u tom tvom malom tijelu VELIKA ŽENO!

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2008 u 22:31
Danas predvečer počela padati kiša, koja pada još uvijek. Kako je zaljevanje bilo neophodno, kiša me baš razveselila, pa sam van iznijela i moja dva nova sekulenta, sigurno će netko znati reći kako im je ime:
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 21:20

Nije da baš nemam što zapisati u dnevnik, jer se stalno nešto radi. No kako to nisu neki veliki radovi, osim svakodnevnog zaljevanja, dnevnik malo miruje.

Ali kako bih zbog neke svoje evidencije imala podatke o sakupljanju sjemenja navest ću koje sam sjeme skupila.
Redovno skupljam sjemenke ukrasnog slaka, pazim da mi ne promakne sjeme cleome, a danas sam sakupljala sjeme lijepih dečki (to su neke vodenice). Odavne sam spremila sjeme petunije i surfinije. ivančice, sljeza, dalija. Stalno skupljam sjemenje kadifica, cozmosa, dalija, cinija, noćnih frajli, dragoljuba, a danas sam uspjela skupiti i sjeme prkosa.
 
Jako me veseli skupljanje sjemenki, prije svega jer su prilično skupe vrećice, a osim toga jer ću moći nekoga obradovati  nekom vrećicom sjemenki.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 22:17
Vidim da smo u istom posluLOL budemo širile zarazusmile156
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 20:48
Danas sam osim zaljevanja, dosta vremena provela u dvorištu, malo sam čistila, pravila planove za proljeće, da mi dvorište ne bude uvijek isto, napraviti ću neki razmještaj.
Posadila sam čuvarkuće dobivene iz Slovenije od renne.
Presadila neke male karanfilčiće, koje mi je dala Mima, koja je nestala s foruma i nigdje je nema - baš mi je žao.
Presadila neki kalifornijski mak, koji se gušio među ogromnim cinijama - greška u koracima - znati ću za drugu godinu.
Presadila jedinu pelargoniju, koja se još drži - valjda će opstati.
otpilila suhe grane nekim ružama.
Premjestila jedan sedum, koji je pun pupoljaka, ali mu se lišće suši.
Povezala nekoliko malih pasiflora, koje su za djeljenje.
Očistila granje, lišće i ostalo smeće.
 
Osim toga brala sam opet sjemenje, stavljam u posudice i pišem nazive.
 
I na kraju posadila kaktus, koji mi je donijela Vera 4.
Sretna sam što sam bila toliko u dvorištu, jer mi je to danas od svega što sam napravila bilo najzabavnije.
 
Slikice ću sutra staviti u Trišino dvorište.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2008 u 22:40
Cekamo onda slike...
Znaci radila si i uzivala
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 17:50
Danas je još uvijek vruće, ali idem sutra u gorsku vikendicu, pa sam kao prvo morala zaljevati - to i nije neki posao, jer to radim svaki dan.
No danas sam svih 8 ceasalpinija presadila - svaku u svoju teglicu - neka malo ojačaju biti će za pokloniti.
Očistila sam vrtić u hladu, gdje su mi vodenike, lepi dečki, tu je bršljan, pasiflora, azaleja, noćne frajle - ustvari ima svega, pa sam to malo dovela u red. Ispod njega su perunike, koje su se pobacivale po vrtu, no izgleda da im tu neće biti loše, iako je malo škuro. Podrezala sam bršljan, skinula suho lišće sa frezija, irisa, narcisa, te pustila lukovice u posudama u zemlji neka miruju - valjda će me razveseliti u proljeće.
Skinula još nekoliko pasiflora s korjenom, privremeno sam ih stavila u vodu, ali ću ih posaditi.
Očistila malo lišće, suhe grane i grančice i skupila nešto sjemenja.
Kupaila sam jednu veliku platičnu teglu, pa sam u nju posadila samonikle oleandre, koji su se vjerojatno zasijali od susjede, pa će biti bijeli.
Toliko za danas jer žurim u grad.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 40>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.