Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čuvarkuća - Sempervivum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čuvarkuća - Sempervivum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 96>
Korisnik
Poruka
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 22:15
Joj Triša i ja se radujem!!! Imaju krasne cvjetove. Jedva čekam!
I šta kad ocvatu posuše se ili? Baš me zanima!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2009 u 23:07
Renee, i moji stigli jučer.Po običaju malo duže putovali ali stigli živi i zdravi.
Već su zbrinuti,posađeni.
Puno, puno ti hvala,srce si.
smile95
Budi sigurna da su u pravim rukama i s onima od lani već imam zavidnu kolekciju.Barem za ove krajeve gdje se sadi max 2-3 vrste.

Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2009 u 08:04
, , na žalost cvatnja znači i kraj biljke. Pod određenimi uslovima moglo bi se sempić razmnožitii i listom, ali to rjetko uspjeva i znalcima.
 
NIKADA NE KUPUJTE SEMPIĆE KADA JE SAMO JEDNA VELIKA BILJKA U PITANJU.
 
Dali znaš, da u blizini Bohinja na dve lokacije rase S. tectorum?! Ja ove godine planiram posjetiti jednu od njih! 
 
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2009 u 09:50

Jasno mi je da je to njegov "samomor", zato sam ti i uputila ovaj vapaj. Kupila sam ga prošle godine na placu od kumice, bio je jedini i istina, veći od ostalih koje sam imala prilike vidjeti do tada, negdje oko 10-tak cm, i neodoljivo lijep.

Imam jednu vrstu sempića, promjera oko 1-2 cm koji mi zna nakon cvatnje iz osušene rozete potjerati novu.  Ove godine se raspištoljio i ima 10-tak cvatova, ali i još dovoljno rozeta bez cvijeta. I na najstarijem, taj bi mogao biti S. tectorum, mi je netko ili nešto (pretpostavljam vrana ili čovjek) otkinuo jednu rozetu, a nakon toga iz ostatka izrasla nova. Zato me ne napušta nada da možda ipak ...

Nisam zanala za sempiće u okolici Bohinja, nisam ih nikada vidjela za mojih lunjanja. Rado bih ih vidjela na prirodnom staništu.
Na tvoj blog sam se prijavila još prošle jeseni, ali do sada nisam uspjela sve pregledati zbog pretpotopnog kompa i prethistorijske veze na internet, svaka slika bi se otvarala satima. Novi komp je već u pripremi, a svaki dan očekujem ADSL, pa ću, nadam se, uskoro sve nadoknaditi. Vidjela sam, da si uspješno obavila proširenje, no nisam baš sigurna da će ti to biti dovoljno za 3-4 godine kako se nadaš Wink
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2009 u 10:20
Moja dva cvjetajuCry
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2009 u 08:13
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2009 u 20:21
renee miji se svi primili i lijepo napredujusmile95
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2009 u 17:10
Bili smo u posjetu baki mog MM-a i vidie što sam uslikala na krovu:




Na vrh
AgavaL View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AgavaL Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2009 u 07:15

Baš su simpa! Danas se to vidi sve rjeđe i rjeđe a nekad je svaki krovičak na selu moje bake imao isto. Smile

Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2009 u 08:12
Doista Heart fotka tih sempića na krovu.
Na vrh
barek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2009 u 23:34
ja uopće ne znam zašto nisam dobivao na mail obavijesti da su ljudi s ovog foruma živi
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2009 u 10:51
neznam ni ja!
 
Pošto moj sempervium blog uskoro oćekuje 100. korisnika, a sva više vas je iz prostora bivše Juge, odlučila sam, da pišem postove i u vama malo više razumljivom jeziku ...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2009 u 10:54
Originalno poslano od člana macak macak napisao:

Bili smo u posjetu baki mog MM-a i vidie što sam uslikala na krovu:






MM želi na vrtnu kućicu baš ovako nešto, moram mu ovo pokazati.smile213 Prekrasno.

Zato se ova biljka i zove čuvarkućaEmbarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2009 u 13:12
baš su ti lijepi......Thumbs%20Up

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2009 u 13:21
prava seoska idila smile57
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2009 u 08:05
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bez sempića nema života!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Na vrh
MIHAELLA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MIHAELLA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2009 u 10:11
Na vrh
MIHAELLA View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MIHAELLA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2009 u 10:12
moj kamen 1
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2009 u 11:59
smile227
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2009 u 13:56
Prekrasno, je da san ja slaba na kamenjare i cuvarkuce, ali kako je ovo famozno!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.