Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - moje dvorišče
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


moje dvorišče

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 89>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 08:28
Rekla sam ti da si dođeš po divizmu.Sad sam ostavila mlade okolo pa kad stigneš dođi si po njih(čuvam ti i jedan grmić sljezaWink).Pakujac sam tek neki dan kupila ibaš zato kaj ga nisam vidjela toliko često u bijeloj boji,naravno da bum pokupila sjemenke.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 14:43
Kad sam je "otpisala" sad je ona našla lijepo rasti i cvasti.nekad ih treba i ignorirati
 
 
 
Koliko mi smeta tolika kiša toliko je i volim jer ja nikako da zalijem tako dobro ko kiša.Eto nakon nekoliko kišnih dana i njoj je"svanulo"
 
Njih iz principa ne zaljevam,pa me zanima koliko će sad porasti ,nakon kiše.Moji MINI suncokreti(kakvi su tek maxi)
 
plumbago se desetak dana odmarao i počeo treću cvatnju
 
 
lonicera mi je nešto jadna no cvate
 
 
zvalo se to vrijesak ili erica,ja još uvijek ne znam,i on se polako sprema za cvatnju.Čini mi se malo prerano!!
 
 
Nije dvorište,terasa je,no moram vam pokazati onu moju zimi kupljenu palmu za 10kn
 
 
još malo terase.Znam da sam ih već slikala no kaj ću kad su toliko fotogenične
 
 
a ovo je moja.Nju sam prošle jeseni zapelcala sa granom.I onu bijelu isto
 
 
 
 
aj kad sam kod begonija već....
 
 
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 14:50
Kaj se nisu lijepo poredali?!
 
 
djetelina jedna procvala a druga još nije ni niknula
 
 
ona je neumorna,cijele godine tako cvate
 
 
cleome.Roza je moja a  ovu bijelu sam nedavno dobila
 
 
 
Zvat ćemo ga"SilveK-in duo"
 
 
a ovo zovem"pommini paradajzeki" ne zato kaj se tak zovu nego kaj je sjeme došlo od Pomme(di nam je Pomme nestala???)
 
 
 
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 14:54
I malo  mog nereda u kompletu
 
tak jedan dio izgleda dok sjedim na terasi(ovaj ćup je trenutno pojilo za vrapčiće)
 
Drugi dio mi je bil s leđa pa ga nisam slikalaLOL
 
dio cvjetnih gredica sa svim i svačim
 
 
 
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 15:15
Isuse ne mogu vjerovati da je to onaj vrt u kojem sam bila!!!
 
A šta ti tu svašta imaš, ma nemoguća si!!!
Ostići su ti vidim opet počeli cvasti-moji nisu tako lijepi ali ja sam počela skupljati sjeme... (bar nešto)
I pitanje:jesu ti ono oni mali pomidori koje si imala u malim teglicama kod roštilja u hladu??? A ako slučajno jesu - eh onda stvarno nemam riječi!!!
 
Idem opet sve pregledati...
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 15:18
Ovi tvoji bijeli gumbeki na zadnjoj slici cvjetaju i kod mene non stop.
A ona palma što kažeš da si je kupila za 10 kuna- koje visine je bila kada si je kupila???
 
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 16:13
Proljeće, mogle bi nas dve organizirati svako godišnje doba kavu u tom vrtu! Shasha nema kaj da nam veli.

A palma je u tegli od bočara, pretpostavljam, pa je tak i lijepo izrasla. Wink
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 17:04
Ti stvarno imaš pravi botanički vrt...
Lijepo napraviš naplatnu kućicu i
možeš naplaćivati obilazak ovog prekrasnog carstva!



Prekrasno je!
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 17:10
Shasha, pošto sam trenutno na ovim stranicama, i tvoje - ohoho!!! zaslužuju da ih se dotaknem, iako nisam sklona komentiranju fotografija...
 
Nemam ništa novo za izreći.
Sve znaš i sama...
Urednost, mar, smislenost i mnogobrojnost..., sve kvalitete istinskog zaljubljenika, čak pasioniranog floristu koji neprestano vapi za novim... novim... novim..., a koje se u mnogobrojnim formacijama razliježe kao stalno prisutni eho ljepote!
Sve mi je to poznato i blisko, i znam da si svjesna toga, a opet skromno, ali zatajnim ponosom nosiš svoj divni i čarobni otok boja, mirisa i oblika...
Sve najbolje o "tvom dvorišću".
Topli pozdrav!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 17:27
Prva slika "nereda u kompletu" je fenomenalna. Suncokreti su dali svemu tome baš poseban štihTongue
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 17:37
već sam sve rekla...neću više da se ponavljam Tongue
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 21:20
Da,Proljeće,to su ti mali paradajzeki.Čak su mi ovi doma ljepši nego oni u vinogradu koje brat pazi i redovito šprica protiv svih mogućih i nemogućih boleština.Ovi moji su špricani jedino kišnicom i vodom iz vodovoda.
OTC,hvala no jedino sa čime se nebi složila kod tvog posta je-urednost.Je da ja to u svojoj glavi vidim na neki,meni samoj čudan način,poredano no u stvarnosti sa nekim redom nema veze.
Volim ja svoj "nered",da je previše reda bojala bi se i sama ući među cvijeće da ne poremetim neštoTongue
Andrea,a kaj vi uopće i čekate tak dugo sa tim posjetom
E da,palma nije u"peharu",u njemu je yuka a palma je dobila"obuću"od yukeBig%20smile
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 21:29
Ovdje stvarno ima svega! Kao u  raju! Hier%20klicken!
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2008 u 11:37
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ovako to sad(danas) izgleda,samo još da malo više počne cvasti
 

[IMG]http://i163.photobucket.com/albums/t281/shasha_088/dvoriste/07-lijevodvorite.jpg" />


Sasha, nemoj mi se smijati...ja sam ti totalni amater u vrtlarstvu Kak se zove ovaj mali crveni grmić?

Ne znam zakaj ne otvara fotku...ali to ti je u ovom topicu, na stranici 2.    
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2008 u 21:48
Jedva sam skužila koja je slika.E sad ne znam na koji grmić misliš.Jel onaj grm negdje na sred dvorišta ili one male grmiće na gredicama.Vjerojatno misliš na te malecke(svi misle na njih) to je phlox,trajnica,cvate u proljeće a cijele godine je zelena.Ima ih puno različitih boja.
Šta se amaterstva tiče,Hippy,ja sam taj phloxić godinama imala i nisam znala kak se zove sve dok tu nisam došla
Na vrh
hippy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 0
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hippy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2008 u 09:38
[QUOTE=shasha] Jedva sam skužila koja je slika.E sad ne znam na koji grmić misliš.Jel onaj grm negdje na sred dvorišta ili one male grmiće na gredicama.Vjerojatno misliš na te malecke(svi misle na njih) to je phlox,trajnica,cvate u proljeće a cijele godine je zelena.Ima ih puno različitih boja.
Šta se amaterstva tiče,Hippy,ja sam taj phloxić godinama imala i nisam znala kak se zove sve dok tu nisam došla
Evo ti slikice. Mislim na ovaj CRVENKASTI grm na sredini. Kaj je to? Meni ( ko amaterski ) to zgleda ko japanski javor ( ili kanadski....kak već )




[IMG">http://img185.imageshack.us/img185/3603/07lijevodvoritent1.e09c0fb16e.jpg" />
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2008 u 18:49
Ne znam kako se zove no javor nije.Taj grm možeš nać u parkovima,čak živice rade od njega.Znat ćeš koji je kad ti velim da ima puno bodlji i kasnije dobije crvene bobice.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2008 u 21:13


Taj grm bi trebao biti žutika crvenolisna (Berberis th. atropurpurea).
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2008 u 15:28
Shasha sve pohvale za vrt, cvijeće, ma predivno Clap.
Mene zanimaju one ljubičice i tratinčice (u ožujku si slala slikice).
Gdje si kupila sjeme i kad si ih sijala, jer ja imam manji dio vrta prekriven zemljom i tu ne bih sijala travu nego te cvjetiće.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2008 u 17:25
Ljiljana,sjeme tratinčica imaš u svakom dućanu sa sjemenjem a ljubičica ne znam.U stvari ja nisam ni vidjela u sjemenarama sjeme ljubičica.
Sjeti  me,kad malo zahladi-9mj. pa ću ti načupati ljubičica.Ionako su se toliko raširile da ih moram bacati.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 89>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.