Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 136>
Korisnik
Poruka
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 18:09
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Ovo je klematis moje šogorice, prekrasan je, ovako je cvjetao i prošle godine, nije ga rezala, sada ponovno cvjeta, ali nije izrastao u visinu. Zašto?  
 
Ovaj klematis tvoje šogorice je "Dr. Ruppel" i pripada 2. grupi. Inače se orezuje u rano proljeće. On je narastao, ako malo bolje pogledaš, samo je ona pustila grančice prema dole, a nije ih vezala uz potporanj da idu gore. Nije narastao puno iz razloga što je svu snagu usmjerio na hrpu cvjetova koje ima. Kad ocvate, tada će početi i rasti. Kod klematisa je to tako...malo cvatu....malo rastu grančice...i tako cijelu sezonu. Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 14:08
Originalno poslano od člana macak macak napisao:

Ja imam Pillu, prošle godine kupljen i nije ni mrdnuo. Ova godine je baš krasno narastao, pun je pupova i dva su se otvorila. Kako i kada da njega orežem?
 
Tvoj klematis Piilu (zove se još i Little Duckling) pripada 2. skupini i orezuje se u rano proljeće (kraj drugog, početak trećeg mjeseca). Mladi klematis orezati na visinu od 50 cm, pri tome pazeći da se orezuje iznad račvi iz kojeg izlaze dvije grane. Svake godine na proljeće orezuje se na malo veću visinu (stare biljke (nakon 5-6 godina) orezivati na visinu do 1,2 m). Wink
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 07:01
moji su se poceli hvatat za mrezicu i pomalo rastu smile106
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 19:21
Pa on ti nemora biti zimi u kući.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 21:23
Originalno poslano od člana Magister vitae Magister vitae napisao:

Flavia kako orezivati snow queen?LOL
 
Snow Queen je isto 2. grupa....orezuje se isto kao i Piilu...imaš na postu iznad....WinkTongue
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 15:35
evo mog klemića
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 18:57
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Ovo je klematis moje šogorice, prekrasan je, ovako je cvjetao i prošle godine, nije ga rezala, sada ponovno cvjeta, ali nije izrastao u visinu. Zašto?
 
Ovo je najljepši klematis koji sam vidjela,i drugi su lijepi ali ovaj mi je poseban.Neću ga ni pokušavati nabaviti,da imam sve što mi se sviđa morala bi sav namještaj izbaciti zimi iz kuće.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 21:15
Flavia kako orezivati snow queen?LOL
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 14:27
smile162i ja imam clematis plavi sad je pun pupoljaka ali imam slike od prošle godine kad skontam kak se stavljaju slike postavit ću ih
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 19:35
Ja ga imam od prošle godine naravno vani je bio,negdje krajem 1 mjeseca sam ga skroz skratila i presadila na drugo mjesto. Super raste ali još ne cvjeta,možda sad nema dovoljno svjetla (sunca).
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 23:08
Divan ti je Piilu, i moj je tek u zaletu.....Tongue
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 07:36
Flavia, hvala na odgovoru
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 20:58
ja samoooo gledam...prekrasni su vamThumbs%20Up
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 19:26
Stvarno,nisam to znala.EmbarrassedOnda ću svakako razmisliti dali da ga nabavim,ako uopće negdje naletim na njega.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 22:33
Evo mog pillu, samo dva cvijeta, ali tek je krenuo:
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 18:05
Originalno poslano od člana Maggie Maggie napisao:

moji su  jackmanii i montana rubens.  posadila sam ih duz ograde.
fotke cu stavit kad mi malo narastu, pojave se cvjetici.
 
Maggie, jackmanii pripada 3. grupi i on će ti procvasti krajem petog, početkom šestog mjeseca, a montana ti je 1. grupa i njegovim cvjetićima se više ne moraš nadati ove godine jer on cvate samo jednom u sezoni i to u 3-4. mjesecu, ev. u 5. ako je hladnije. Wink. Jackmanii moraš orezati na proljeće na visinu od 30 cm, a Montanu nikako ne smiješ orezivati jer ti onda neće cvasti. Montana se orezuje samo ako se želi oblikovati i to isključivo nakon cvatnje. Smile
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2009 u 12:37
Ja imam Pillu, prošle godine kupljen i nije ni mrdnuo. Ova godine je baš krasno narastao, pun je pupova i dva su se otvorila. Kako i kada da njega orežem?
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2009 u 00:29
Ja kupila ovaj klematis na slici a procvijetao ovakav.Vjerovatno su pogriješili pri pakovanju.


Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 23:32
Originalno poslano od člana Flavia Flavia napisao:

Nuna, treba ga orezati u rano proljeće (kraj 2. ili početak 3. mjeseca) na visinu najviše do visine 1,20 (ako je starija biljka, a meni se čini da je). Prilikom orezivanja treba paziti da reže iznad onih račvi gdje rastu dvije nove grančice....jer iz tih račvi rastu nove grančice. Sigurno pripada 2. grupi, ali neznam točno koji je naziv tog klematisa.  Smile


Hvala Flavia...
Na vrh
brankica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brankica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2009 u 20:26
ja sam svoje clematise posadila u tegle na južnom balkonu i iako je jedan od njih procvjetao, drugom su se počele sušiti donje grane.....
inače prvih 15 dana su krenuli kao ludi, a sada su listići sve manji. moram napomenuti  da sam im dno nastojala skriti i da ih prehranjujem i uredno zalijevam. možda netko može pomoći savjetom smile134
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,424 sekundi.