Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anaida  - vrt, cvijeće, kamen, dom...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anaida - vrt, cvijeće, kamen, dom...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 245>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 11:02
Mali bijeli jorgovan Clap
život je more
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2009 u 02:00
prekrasan vrt, posebno dio s kamenjaromSmileSmileSmile
 
lantana mislim da je katruža- božur? Da li sam dobro povezala?Confused
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 01:22
Prekrasno i vrt dobija novi izgled. Volim kad se slika i cijeli vrt, da imamo predodžbu što gledamo, a ne samo cvijeće. To mi daje posebnu draž vrtu. Kod mene je bolje neslikati cijeli vrt i zavarati gledaocaLOL. Ali tvoj vrt je vrijedno pokazati.smile141
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
adenium View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adenium Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2009 u 18:36
Anaida kaskade puno ljepše izgledaju nego prošle godine,super,super!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 10:23
Svima veeeeeelikooooo HVALA!!!
 
Danas samo par slikica jer nemam vremena za popratni tekst... Uz to - poslijepodne kupujem još neke cveteke (hmmm, zamislite to sam noćas i sanjala...) pa kad ih posadim - evo mene k vama s fotkama!
 
 
 
 
 
 
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2009 u 20:00
Milina ...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 10:46
Anaida, prekrasan vrt, a uživam i u tvom popratnom tekstu
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2009 u 17:46
Divno Anaida!A rado bi popila i obicnu kavu u tvom vrtu ,a plavim perunikama se i ja uvek divim,obozavam ih
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2009 u 16:48
Anaida guštala sam šetati po tvom vrtu još jednom.
Na vrh
natasa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natasa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2009 u 19:00

Wow!!! Dugo me nije bilo na ovim stranicama i onda puf! U dahu sam pregledala ove 23 stranice. Mogu samo reći smile141

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2009 u 20:42
Prekrasno Anaida. Kamenjar je čista 10-ica, kao i sve drugo.smile57 
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 10:47
Prekrasno Anaida Clap, pavitina ti je procvala, ja na svojoj ne vidim ni p od pupoljka
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 00:17
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

 
Smrcko naša, nisu te plavci u'apsili??? Jel' sve prošlo OK?


Ne ne svi živi i zdravi    . Čak je iznenađujuće išlo glat, to me prestrašilo. Možda  sad dolazi najgore, čekanje ili odbijenice. A nadam se da nećeEmbarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2009 u 21:01
Anaida sve je tako skladno napravljeno, da vrt pruža baš neki mir. smile141
Molim te reci mi što je to katruža, po ovoj slici ne mogu prepoznati.
život je more
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 12:04
Anaida, a koje si to cveteke sanjala'?
Lijepo je u tvom vrtu, posebno mi se sviđa kamenjar!Thumbs%20Up
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2009 u 14:33
Evo mene, mene evo - napokon je jutros i moju okućnicu sunce obasjalo, nakon par tmurnih, oblačnih i promijenjivih proljetnih dana. Pa sam, ne budi curo lijena, odmah uzela mobitel i slikaj, slikaj, slikaj -
 
prije svega moju sve zeleniju okućnicu (raste trava zelena, zelena, zelena...)
 
 
 
kamenjar je i dalje ljubav velika, velika, velika (začinsko bilje svako malo protrljam pa uživam u mirisu...)
 
 
 
 
vajgela se sprema procvasti - iza nje dio cvjetnjaka proviruje na slici
 
 
 
i druga se vajgela sprema darovati nam ružice ( i njoj leđa čuvaju razne biljkice, ukrasni luk, a oko nje svašta nešto niče... Tu sam bacila sjeme kadifica, lepih dečki...)
 
 
 
 
Tri su godne kod mene - i sada su procvali. Irisima se divim neprestano...
 
 
 
Lepe su lepe katruže, išče su lepše djevojke... Od jeseni u mojem vrteku i imaju dva pupoljka (mi u Međimurju velimo bombeka)
 
 
 
Suručica se također sprema na cvat. Bila mi je puna uši, ali sam ih suzbila...
 
 
 
 
U hladovini ispod šljive dvije sretne astilbe žive. crvena i zelena lišća, crvenih i bijelih cvatova.
 
 
 
Klematis (pavitina) ima par pupoljaka, a ja čekam, čekam, čekammmm da se otvore!! u podnožju joj hladovinu čine male bijele puzave ružice, ali ne znam kako se zovu. Znate li vi? Recite mi, lepeko prosim...
 
 
 
Polahko cvate, širi se i raste i moj novi cvjetnjak... radujem se svakoj novoj ružici (pa i svakoj latici)
 
 
 
I , naposljetku, dobro došli k meni -  na cappuccino, sladoled i puno priče o cvijeću...
 
 
 
"Čovjek bi morao dugo govoriti da bi izrazio ono što može reći cvijećem."
 
 
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2009 u 12:09
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Anaida sve je tako skladno napravljeno, da vrt pruža baš neki mir. smile141
Molim te reci mi što je to katruža, po ovoj slici ne mogu prepoznati.
 
 
Naša je Mamaa dobro povezala - katruže je međimursko ime za božure. Smile
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 15:16
Evo mene - bila u rasadniku, cveteke (sanjane) kupila i posadila... Sve sam to, srećom, jučer stigla jer je danas vjetar u Međimurju puhao podosta jako, pa se i cvijeće savijalo u smjeru nevidljivog dirigenta..
 
Ulov iz rasadnika, 100kn. (ivančice, dalijete-tako mi je teta rekla, no nisu li to dalije!?- imaju i gomolj. Zatim su tu sanjane ukrasne kadulje/salvije, pa nekakav sivi puzavec koji ne znam kako se zove, neke cvećke, ljetnice kojima ne znam ime, te ovo sivkasto kojem isto tako ne znam ime a već ih imam i sviđaju mi se)
 
 
 
Pa onda malo kopaj, malo sadi, mjeri, odlučuj, gledaj, dodaj... I sredina vrta ima nove cveteke. To je i OK jer mi lukovice lagano odlaze na spavanje, dragoljubi su još mali, mali - i ove su ljetnice odlična ispuna. Morat ću uskoro kupiti još malo kore za malčiranje jer sada ne izgleda baš najbolje kad malča negdje ima, negdje nema. Malo to moram doraditi, urediti   Ne znam kako se ove ljetnice zovu, ako netko zna - napišite, lepeko prosim...
 
 
 
Dalijete (ili, ja bih rekla, neke GMO dallije koje su već ovako velike Tongue) imaju svoj nivi dom. Ove dvije koke su u betonskoj žardinjeri
 
 
 
A ove "crvenkapice" dalije imaju svoje sive pratitelje i ja sam u njih zaljubljena!!!
 
 
 
 
Evo ih i na svom mjestu, uz ulazna vrata. Inače, htjela jučer kupiti još nekoliko afričkih margareta, bijelih i ljubičastih - ali teta iz rasadnika mi je rekla da su sve prodali. Eto, svi smo zaljubljeni u slične cvjećke... Tako da, za sada, imam dvije posude s margareticama i u duši mali žal što ih odmah nisam više kupila..
 
 
 
Ovaj kutak stalno dorađujem, iako mu je prvotna namjena bila da bude crnogoričan i da u njega zasađujem cvijeće koje presađujem iz nekih tegli, jer u njihove posude sadim nešto drugo. Npr sada su to maćuhice koje su još lijepe pa nema šanse da ih bacim, a na njihova mjesta ipak već dolaze druge biljkice... Ujedno, neki sam dan dobila 2 ruže pa su i te ljepotice ovdje našle sunčani dom. Usput  - vidite da je taj dio cvjetnjaka ograđen betonskim rubnicima. Tako će uskoro biti ograđeni svi cvjetni otoci u vrtu. A ja mislila da nećemo proljetos više nikaj raditi na veliko...   Aha... 
 
 
 
Klematis (Pavitina) sa svojim patuljcima u podnožju lijepo se slaže i ima čak tri cvijeta!
 
 
 
 
Pogled s terase lijevo 
 
 
pa desno
 
 
I na posljetku - sunce na zalasku... Pa, pa, sa suncem vas pozdravljam i ja...
 
 
 
Nekaj probam... Nije baš ispalo onako kako bi trebalo, ali vidite moju namjeru - da vam pokažem svoj pogled s terase. Nije simetrično, ali malo smanjite širinu u mislima pa bude to to
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2009 u 16:31
Uživam kod dođem u tvoje dvorište!!! Riječi bi bile suvišne, dovoljno je samo -smile141
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2009 u 12:47
Anaida,prvi put sam u tvom vrtu,i predivno sam se osjećala dok sam šetala njime...Sve se budi,sve je tako lijepo i skladno...Kamenjar posebno(valjda i tu želju sebi ispunim,i napravim kamenjar)..Sve super...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 245>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.