Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Surfinija - Surfinia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Surfinija - Surfinia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 46>
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 11:53
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 14:40
Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 15:09
surfinije diiiivneeee atreeešnjeeeee njaaam joššš malooo smile50
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 17:09
Sačekaj još par dana da skroz sazriju a sulfinije će zamjeniti milion belića jer mjenjam izgled terase. Surfinije se sele na drugu lokaciju vise sunčanu a i ovaj tjedan mjenjam fasadu i pločice . Strpljenja malo majstori su spori.
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 17:38
Surfinije su krasne...ali tresnje su
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 18:18
zašto ste zapeli svi za rešnje, šalim se meni je najljepše kad ujuto prije posla s balkona onako s nogu pojedem par trešnjica vjerujte božanstveno, zato i ne zelim kresat grane jer malo tko ima privilegiju da iz dnevnog boravka jede svježe voće.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 18:23
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 18:23
Evo još jedne  na suprotnoj strani
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 21:32
Originalno poslano od člana BlackSwan BlackSwan napisao:

Originalno poslano od člana gentian(a) gentian(a) napisao:

Ma ok onda, nisam ga dugo koristio pa sam zaboravio formulaciju!




Znaci, moze????    Mnogo se plasim da ih ne "sprzim" sa ovim, jer nemam iskustva sa kristalonom.


Ma može, i ne moraš se brinut za "prženje"Smile ako koristiš ispravne doze a to je 1-2g na litru vode iliti 1-2 jušne žlice na deset litara vode!
Na vrh
BlackSwan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BlackSwan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 18:19
Originalno poslano od člana gentian(a) gentian(a) napisao:


Originalno poslano od člana BlackSwan BlackSwan napisao:

Originalno poslano od člana gentian(a) gentian(a) napisao:

Ma ok onda, nisam ga dugo koristio pa sam zaboravio formulaciju!




Znaci, moze???? [IMG]smileys/emot152.gif" align="middle" />   Mnogo se plasim da ih ne "sprzim" sa ovim, jer nemam iskustva sa kristalonom.
Ma može, i ne moraš se brinut za "prženje"[IMG]smileys/smiley1.gif" align="absmiddle" alt="Smile" /> ako koristiš ispravne doze a to je 1-2g na litru vode iliti 1-2 jušne žlice na deset litara vode!

Hvala javljam rezultate.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 09:13
ova moja lijepo napreduje


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 09:46
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

[IMG]http://img854.imageshack.us/img854/6405/junij200984.jpg" />

Surfinije trebaju puno gnojiva da bi ostale u dobroj kondiciji. Zalijevam ih svakodnevno ali sa malom koncetracijom gnojiva. Ako mogu zalijevam ujutro. Čini mi se da su jednobojne dosadne zato volim miješati boje.

Pinus, dali i ove godine imas ovako krasne surfinije?
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 18:58
Ja za sada ne zalijevam tekućim gnojivom, ali sam donijela zemlju s mjesta gdje je nekada (prije 3 godine) bio stajnjak. I još sam u tu zemlju umješala nekoliko šaka konjskog gnojiva u briketima. To mi se pokazalo kao bingo s visećim muškatlima.

Naravno, za mjesec dana planiram opet dodati briketa u zemlju.

To mi je super i za povrće i za cvijeće. A jagode su fenomenalno krupne od tog gnojiva. Više nek upujem tekuća umjetna gnojiva.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 19:29
Ovo su moje, dobro su krenule ali su od ovih kiša malo posustale.


''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 11:00
I moje pomalo napreduju....

Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 08:35
Pozdrav svima;molim savjet!Primjetila sam na mojim surfinijama da na listovima se pojavljuju žućkaste točkice.Jednom tjedno ih prihranjujem gnojivom i jednom tjedno dobiju dozu željeza.Dali može biti od ovih kiša?
Josipovac,Osijek
Na vrh
kuhača View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kuhača Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 16:21
Već više godina sadim surfinije kao jedino balkonsko cvijeće koje su mi sve do ove godine bile prekrasne. Mogu reći da sam do sada bile veoma uspješna u tome. Međutim, ove godine u roku dve do tri dana surfinije jednostavno propadaju na način da venu počevši od korijena prema vrhu. Listovi su uvenuti, mekani iako imaju dovoljno vlage, cvjetovi su klonuli, a nekoliko biljaka se gotovo osušilo u roku tri dana. Napominjem da su biljke prskane standardnim sredstvima za zaštitu, dohranjivane željezom i gnojivom za surfinije u propisanim količinama. Molim za savjet i pomoć ako je netko imao sličan slučaj.
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 16:51
prema mojoj knjigi o uzgoju petunija i surfinija cini se da su gljivicne bolesti u pitanju i to zbog truljenja korijena . uzrok-zarazena zemlja
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 16:59
To se je i meni dogodilo jedne godine i u poljoapoteci su mi rekli da je uzrok zemlja, pomoći nema. Meni je sve propalo jer je bilo u zaraza u zemlji u kojoj su bile posađene. To sam zaključila jer sam dvije žaldinjere posadila u drugu zemlju jer mi je u sadnji prenestalo pa sam kupila od drugog proizvođača, znači zaraza je bila u uzgoju. Nadaj se samo da nisu sve u istom supstratu. SretnoUnhappy
Na vrh
BlackSwan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BlackSwan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 19:14
[/IMG]

Pomoc!!!! Kako da ih probudim, sve su mi ovako uspavane!!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,267 sekundi.