Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trišino dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Trišino dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 226227228229230 243>
Korisnik
Poruka
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 07:54
Draga
vrt ti je u punom sjaju,navratiti ću opet,da se nauživam mirisa i nagledam ljepote,ljek za oči.Clap
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 09:04
opet sam malo bila kod tebe i uživala Clap
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 11:35

Nema me nekoliko dana, ali i dok sam u vikendici, vi šetate mojim riječkim dvorištem, sretna sam što vas imam i što mi pružate poticaj za dalje.

Evo nekoliko slika iz mog dvorišta, ali iz moje gorske vikendice u Skradniku, iako vjerujem da će mnogi od vas to i doživjeti.
 
Iako je bila prepolovljena nakon zime delosperma se širi brzinom svjetlosti i svojim prekrasnim cvjetovima uveseljava ovaj vrtić
 
 
Počeli su se otvarati agapantusi, za sada plavi, dali će biti koji bijeli još ne znam
 
 
Još nešto novo i plavo u mom vrtu ne znam naziv
 
 
Ima nekoliko ljetnica za koje uvijek nađem mjesta, naravno i cinije su među njima. Ovo su liliput, preslatke su i u tegli im je super
 
 
Od svih margerita najviše volim ove velike bijele, neće dugo cvjetati, ali ću svaki dan uživati u njima
 
 
Počele su se otvarati i echinacee purpuree, predivna biljka, mislim da dosta riječkih cura ima potomke mojih, a sjeme došlo od kat.ree.
 
 
Duranta repens poklon od riječkih cura, rascvjetani dugi cvjetovi padaju kao plavi slapovi, predivna biljka - hvala drage moje
 
 
Još jedna ljetnica koju ne mogu zaobići - viseći prkos u narančastoj boji
 
 
Pogled u nebo preko predivnih cvjetova jasminoidesa
 
 
Tu je on uvijek na istom mjestu, samo je dobio penjalicu prema prozoru
 
 
Ponovo cvate ovaj lijepi pakujac iz Buzeta
 
 
Crvenkasta hortenzija u vazi, poklon od nekog rođendana
 
 
Ova je ljepotica u plavom došla kao poklon s durantom repens
 
 
Sukulenti su u cvatu
 
 
 
Ali se očekuje cvijet kod još nekih
 
 
 
Nemam baš veliku ruku, ali ova čuvarkuća "estela" je king-kong
 
 
Geranium cvjeta plavo,bijelo roza, jako interesantna kombinacija
 
 
Za kraj riječkog dvorišta nekoliko panoramskih slika
 
 
 
 
 
 
Ove su sličice od prije desetak dana, a znate i sami da se situacija u dvorištu mijenja iz dana u dan.
 
 
 
 
 
 
 
Cvjetati će i hoste, velike
 
 
Ali i ova mini ljepotica isto daje cvjetak
 
et.com/albums/ii158/Ferarica/dvorite/Slika[/IMG]
 
Ali i ova mini ljepotica isto daje cvjetak
 
1718.jpg[/IMG]
 
Ali i ova mini ljepotica isto daje cvjetak
 
 
 
Nešto sam slika pomješala, ali ima ih puno, pa nije ni čuda.
 
No sada još malo slika iz Skradnika.
 
Prošli vikend mm i ja napravili smo iza kuće stazu do jezerca
 
 
Kad budete dolazili 9.7. doći ćete s ove strane - to je ispred kućice
 
 
Nema previše cvijeća, jer tu nisam stalno, ali ipak
 
ljiljani
 
potpuno nezahtjevni lupinusi
 
 
NIHO - tvoja lonicera napreduje, ima i pupoljaka
 
 
Tu u ovoj bačvi na "trakaču" su pelargonije, kojih osobno nisam ljubitelj, ali mm voli crveno, pa nešto i za njega
 
 
U karioli narančasto - neveni i pjetlova kresta
 
 
Galiardia, trebala biti narančasta, a ispala crvena
 
 
Mahonija - nikad ljepša
 
 
Ovdje ima svašta i to malo dalje od kuće
 
 
Sitni garofulići (vi ih zovete klinčići) tek što nisu procvali
 
 
Dragoljub polako napreduje u bačvi, a turskih ima svugdje
 
 
Obožavam ovaj zeleno-bijeli šaš
 
 
Jedan pogled na cvjetnjak
 
 
Ovdje kraj jezerca, a ispod jednog bora stvara se hostinjak (kaktusiću tu je i tvoja)
 
To je samo dio mog "bogatstva", još vam nisam pokazala povrtnjak, no nadam se da će veliki dio vas to ipak doživjeti!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 12:03
I ja se nadam da ću tuda šetati, na friškom, čistom zraku u ovoj cvjetnoj bajci Hug po stazici do jezerca i......... sve je tako savršeno, bravo za društvo koje to pazi, mazi i njeguje Clap
 
Rječko dvorište sam nedavno prekontrolirala ali po slikama opet utvrđujem gradivo Wink, ne znam dali sam ti rekla da je šatirani geranium divan,divan.....smile71
Drago mi je da si zadovoljna sa Durantom... jako je lijepa ovako u punom cvatu  Thumbs%20Up
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 12:18
Hvala draga, je duranta je zaista predivna biljka - bio je to pun pogodak!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 12:20
Prošetala sam po tvom dvorištu,prošetala po vrtu u Skradniku,teško da ću ja ikad tu doći,ali i ovako mogu uživati i ljepoti tvog cvijećaTongueTongueTongue
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 19:14
Kaktusiću, a ja se veselila da ćete se vi međimurke dogovoriti i doći na zajedničko druženje u Skradnik, pa niste baš tako daleko.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 19:54

Riječki vrt sam vidjela uživo pa sad i ovako na slikama imam bolju predodžbu, naravno da je cvijeće prekrasno, a pvirtualno sam prošetala i Skradnikom i oduševila se Thumbs%20Up

Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 19:57
Do sita sam se našetala tvojim vrtom.  Prekrasan je. Zaista zavidim onima koji će to uživo doživjeti
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 20:56
Malo dvorište, pa malo dvorište.
A dvorište se proteže u dvije županije, a Triša uređuje i jednu i drugu
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 21:17
Thumbs%20Up Thumbs%20UpThumbs%20Up  lijepo je.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 21:24
Triška naša, meni je ovog puta baš crvena gailardia zapela za oko! A sve ostalo prekrasno te dočekalo u tvojem dvo-županijskom vrtu!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 21:53
Hvala drage moje prijateljice. Vječna dilema što tu, a što gore. Dali ići već u petak ili subotu. Ostati dva ili tri dana. No sve je to vjerujte bez ikakvog presinga, ako smo tu uživam, ako sam gore isto tako. Povrtnjak je dosta velik, ali me veseli, iako uvijek kažem da se financijski ne isplati, a istog trena kad mi postane opterećenje neću ga imati, već ću uživati samo u cvijeću.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 21:56
nemam riječi draga,vrt ti je kao iz bajke ,puno raznovrsnog cvijeća,i sve tako planski posloženo..
..divno...a ovaj cvijet je poseban,prvi put vidim...
 
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 22:13
trisa ove ljepote tvog vrta ostavljaju bez rijeci... ja sljedeci tjedan opet dolazim kod MM u Rijeku pa reci koji dan te nema doma da se malo dosuljam u tvoj vrt i posudim poneki cvijetic smile219
odusevljena sam sa oba vrta......ne znam koji je ljepsi.....
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 22:20
Oba vrta su za čistu peticu!
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 22:59
napokon da prosetam tvojim vrtovima ,u prvom me osvojio geranium,u drugom lupinusi ,i bravo za stazicu ...opet jedno okupljanje kod tebe,volela bi da mogu i ja doci
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 23:40
samo ti Trišice gaji cvjećkice,ja ubrzo dolazim smile98
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 07:02

Triša, već sam ti pohvalila mali, ali skladno uređeni i raznoliki Riječki vrt. Sad, nakon što sam ga vidjela uživo dobivam bolji dojam gledajući slike. Thumbs%20Up

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 07:19

Triša moja, kakve divne promjene u tvom vrtu iz godine u godinu!

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 226227228229230 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.