Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Triša piše dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Triša piše dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 40>
Korisnik
Poruka
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 10:12
Morala sam baciti još ejdan pogled na "namakanje" samo da mi olakša ovo finiširanje išćenja stana i pakiranja, Pusa!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 22:19

Osim svakodnevnog zaljevanja i čupkanja ponekog ocvalog listića danas nisam radila ništa. uno imam drugog posla, pa je na žalost dvorište u drugom planu. Ipak sam danas neke iz zemlje iznikle pasiflore "utopila" nazad u teglice sa zemljom, tako da ih pomalo pripremim za poklanjenje na proljeće.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 22:34
Sam ti mazi i pazi te pasiflorice...smile198
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 20:36
pa da ih na proljeće mi dalje pazimo i mazimo...smile198
nego Triša da li tvoja pasiflora miriši?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 22:04
Hana, pa koliko ti to postova imaš - ima li tebe u "vidljivima".
Što se tiče pasiflora ne moja ne miriši, bar ne značajno, ali je svejedno prekrasna i biti će za svih tko god bude želio-
Ovo proljeće sam se usredotočila na uređivanje dvorište, a sada biram biljke za djeljenje i zakorjenjujem sve što mislim da se može, pa nadam se da ću moći udovoljiti većini želja - naravno za ono što ja imam - opet zahvaljujući dobrim dušicama s foruma.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2008 u 15:55

Danas dok se sunce sakrilo pod oblake, trebalo je doduše disati na škrge, ali bila sam slobodna ujutro pa sam iskoristila da malo pokosim dvorište i riješim se nekog korova, i označim pasiflore, koje niču svuda po vrtu, pa sam neke već pokosila.

Dohranjivanje cvijeća s ovim sredstvom čini mi se dosta uspješno, a ide 2 litre razrejeđenog sredstva na 1m2, pa je relativno jeftino.
 
 
Ostaloe slike u Trišinom dvorištu.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2008 u 10:23
A to su tvoji neodgodivi poslovi, da ne moreš maknut rit z vrtla.smile109
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 21:29
Ustvari od silne želje da svima udovoljim, a najviše sebi, naravno, malo sam zapostavila dvorište. Osim zaljevanja baš i ne provodim puno vremena s cvijećem.
Teško je biti penzioner, raditi u fušu, hodati na kupanje, sunčanje i slično, imati vrt 100 km od Rijeke i kućicu kojoj isto treba neka pažnja, a da o čitanju i ne govorim, a nekako mislim da je to moja druga ljubav nakon cvijeća.
Dobila sam jučer novu knjigu Cvijeće i ukrasno bilje i jedva sam je prelistala.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2008 u 23:02
Ah taj tempo života koji si same namećemo. Ali znaš kaj Triša, često si znam ponoviti: život je samo jedan, moram to čim više iskoristiti. A onda opet, treba se tu i tam malo odmoriti... 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2008 u 11:25
Moj dnevnik spava nekoliko dana, a osim nekog sitnog čupkanja trave i malo zaljevanja nije se baš u dvorištu nešto niti radilo.
Jučer smo mm i ja konačno ogradili moj vrt salonit pločama. Pa drastično smo morali orezati lovor višnju, uništili nešto pasiflore, zgazili neke ukrasne tikvice, ali sve u svemu dobro je prošlo i moj  "zid" prema susjedima izgleda super, baš sam zadovoljna.
Sad psi moj i od kćerke mogu slobodno biti u vrtu, a da stalno ne strepim da će ih kroz žicu pojest susjedovi psi.
Već je bilo kasno naveče, završili po mraku, pa imam sad hrpu čišćenja ostataka odrezanog bilja, granja od amula, cigli i oločice koje više nisu naslonjene na ogradu, to će me okupirati cjeli dan.
Poslikam i slikice stavim u Trišino dvorište.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2008 u 22:14
Super što ste i taj problem konačno rješili. Sad bu mira...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2008 u 20:42
Danas sam sretna, skoro cjeli dan pada kiša i zalijeva mi vrt, ma predivno.
Sada se razvedrilo, nije prevruće, a sutra će biti lijep dan.
Eto to je bilo vrijedno za napisati u dnevni, jer prirodno zaljevanje je ipak najbolje.
Iako mi je malo vrt u kršu, pomalo ću sve srediti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 20:02
Jučer sam ponešto radila u dvorištu, jer sam bila sama (mm je bio sa djecom u vikendici na moru).Dakle malo sam škarama uredila stazicu, koja je potpuno bila obrasla travom. Sredila neke daske, željezne šipke i slično o posložila ih na zato predviđeno mjesto, kako bi mm mogao dovršiti jedan zid u prizemlju kuće od siporeksa.
 
Danas pak potpuno orezala lovor višnju, presadila perunike, koje smo počupale zbog ograde od salonitki, privezala dalije, ivančice, kozmos, jer to visoko cvijeće od kiše pada pa ne izgleda lijepo.
 
Imam neke slikice pa stavljam u Truišino dvorište.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 14:33
Danas sam bila u vrtnom centru, pa sam kupila hormon za zakorjenjivanje, za sadnice lovor višnje, dvije uske duboke vaze-jedna za afrički ljiljan, kako mi je rekla Andrea, druga nek stoji.
Kupila sam i jednu široku vazu za lantanu, jer mi je baka bea prepporučila da je po zimi spremim unutra, pa je moram presaditi iz vrta.
Još nekoliko vaza keramičkih sam kupila, za neka planirana presađivanja i naravno dvije vrećice maćuhica za sijanje, pa vjerujem da će me one iznenaditi u rano proljeće.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 20:04
Eto danas sam zakorjenila dvadesetak sadnica lovor višnje, pa ako netko bude zainteresiran, vidjeti ćemo što će se događati za cca mjesec i pol - dva.
Stavila sam ih u jedan sjenoviti kutak vrta i sada treba samo čekati
 
 
Presadila sam lantanu iz vrta u ovu posudu, jer ću je moći spremiti u podrum, ako bude hladna zima
 
 
Još mi je ostalo presaditi afrički ljiljan, posaditi nekoliko pasiflora, koje sam iščupala s korjenom, sijanje maćuhica, no to ostavljam za drugi tjedan, jer sutra idem u vikendicu u Skradnik, vidjeti što mi je s vrtom i brati plodove mog rada.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 20:50
Zar na lantani ne otrgavaš ove bobice? Ja na svojim to činim kao i ostalim cvijetićima. Ili planiraš možda uzimati sjemenke? Kad su se moje vajgele zakorjenile na ovaj način, sumnjam da nećeš imati lovor višnje za dijeliti. Wink
U kopnu je kiša, pa se nemoj šokirati kaj će te dočekati na Skradniku! smile78
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 20:52
Triša, stvarno si se naradila danas! smile160
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 21:03
Andrea hvla za to, otkinuti ću te bobice, ma neću skupljati sjeme, to bi pak bilo previše.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2008 u 20:07
triša neznam kako izgleda lovor višnja kad odraste,pa ako je imaš veliku i ako nije problem stavi sliku,molim.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2008 u 22:34
Stvarno si si dala truda s lovor višnjom! Nadam se da će ti se većina primiti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324 40>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.